بزرگترین مزرعه جهان که از ۱۱ ایالت آمریکا بزرگ تر است!

بزرگترین مزرعه جهان که از ۱۱ ایالت آمریکا بزرگ تر است!

بسیاری از بزرگترین مزارع جهان در چین یا استرالیا هستند. همه مزارع یکسان نیستند. برخی از مزارع بر روی گیاهان خوراکی تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر، مزارع گاوداری یا لبنیات هستند. در هر صورت، مزارع تاثیر مهمی بر زندگی ما دارند. جالب اینجاست که بزرگترین مزرعه جهان، مزرعه گاوداری و تولید لبنیات است.

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟

بزرگترین مزرعه در هیلونگ‌جیانگ (Heilongjiang) چین واقع شده است. «ابر مزرعه شهر مودان‌جیانگ» (Mudanjiang City Mega Farm) بیش از ۱۰۰,۰۰۰ گاو شیرده دارد و مساحت آن ۲۲.۵ میلیون هکتار است. این مزرعه هر سال حدود ۸۰۰ میلیون لیتر لبنیات تولید می کند. این مزرعه بزرگ تقریباً به اندازه کشور پرتغال و بزرگتر از ۱۱ ایالت کشور آمریکاست و همچنین تقریباً دو برابر دومین مزرعه بزرگ جهان است، به این معنی که هیچ مزرعه دیگری به آن نزدیک هم نمی شود. جالب اینجاست که این مزرعه نسبت به سایر مزارع نیز جدیدتر است و در سال ۲۰۱۵ برای تولید و تحویل لبنیات به بازار روسیه ساخته شد.

سایر مزارع بزرگ در جهان

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟

اگرچه اندازه ابر مزرعه شهر مودان‌جیانگ باورنکردنی است، اما مزارع بزرگ دیگری نیز در جهان وجود دارد. به عنوان مثال، دومین مزرعه بزرگ که آن هم در چین قرار دارد، «لبنیات مدرن چین» (China Modern Dairy) است. این مزرعه در آن‌هوئی چین واقع شده است و بیش از ۲۳۰,۰۰۰ گاو شیرده دارد.

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟
سومین مزرعه بزرگ جهان «آنا کریک» (Anna Creek) است که در استرالیا واقع شده است. «آنا کریک» حدود ۹,۵۰۰ گاو را در خود جای داده است. همچنین بیش از ۶ میلیون هکتار زمین را پوشش می دهد.

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟

همچنین در استرالیای جنوبی چهارمین مزرعه بزرگ جهان به نام «کلیفتون هیلز» (Clifton Hills) قرار دارد که حدود ۴.۲ میلیون هکتار زمین و بیش از ۱۴۰,۰۰ گاو را در خود جای داده است.

بزرگترین مزرعه جهان کجاست؟

پنجمین مزرعه بزرگ جهان «الکساندریا» (Alexandria) است که با مساحت ۴ میلیون هکتار، در قلمرو شمالی استرالیا قرار دارد. این مزرعه گاو دارای بیش از ۵۵,۰۰۰ گاو دارد و متعلق به شرکت پاستورال استرالیای شمالی است.

منبع: a-z-animals
۲ نظر

ورود

 • محسن فروردین ۲۴, ۱۴۰۲

  لبنیات بخورین
  کره جنوبی تغذیه لبنی رو در پیش گرفته. متوسط قد کره ی جنوبی رسیده به ۱۷۴ سانت . تو کره شمالی ۱۶۵ سانته.
  قد متوسط مردم دانمارک ۱۸۰ سانته
  قد متوسط مردم المان ۱۷۷ سانته

  همشونم تغذیه ی لبنیاتی رو از کودکی شروع کردن اونم از مدرسه.

  • حسین فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

   چیه به نظرم لبنیاتی باز کردی و کاسبیت حسابی کساده!!!؟ اونوقت بفرمایید لبنیاتی که ما ازتون میخوریم و استفاده میکنیم از کجا بدونیم واقعا ارگانیکه ، اصلا دام از علوفه ارگانیک بهره میبره که ما از فرآورده های لبنی طبیعی برخوردار بشیم!!!؟؟؟