۸ بازیگر مشهور هالیوود که در نقش افراد سالخورده ظاهر شدند

۸ بازیگر مشهور هالیوود که در نقش افراد سالخورده ظاهر شدند

بازیگران برای توانایی شان در به تصویر کشیدن افرادی با شخصیت ها، استایل ها و روحیات مختلف مورد تحسین قرار می گیرند. با این حال، بعضی بازیگران می توانند نقش هایی بازی کنند که هیچ شباهتی به نقش های همیشگی شان ندارند و گاهی چندین سال و حتی چندین دهه از خودشان بزرگ ترند.

نیکول کیدمن در «بالای دریاچه» (Top Of The Lake)

نیکول کیدمن که یکی از بازیگران توانمند هالیوود است، در اپیزود «دختر چین» (China Girl) سریال «بالای دریاچه» برای نقش جولیا ادواردز زیر گریم سنگینی رفت. او با آن کلاه گیس آشفته ی خاکستری، کک و مک ها، دندان های بزرگ مصنوعی و چهره ی بدون آرایشش، بسیار متفاوت از ظاهر معمولش بود. با این حال، این دقیقاً همان چیزی بود که او را مجذوب این نقش و داستان کرد. کیدمن در اینباره گفته بود: «امیدوارم نقشی شود که مردم قبلاً از من ندیده اند.»

برد پیت در «مورد عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)

فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» این امکان را برای برد پیت فراهم کرد تا به کمک گریم کاری اعجاب انگیز انجام دهد. تیم گریم این فیلم از ۵۶ نفر تشکیل شده بود. فرآیند گریم بسیار پیچیده بود و به آماده سازی زیادی نیاز داشت.

گرگ کانر، طراح گریم این فیلم در اینباره گفته: «دو هفته قبل از فیلمبرداری تست گریم های خیلی فشرده ای داشتیم. گریم هر سن را شروع می کردیم و گریم پشت گریم، یکسره مشغول کار می شدیم. اگر گریم کار خوب از آب درنمی آمد، فیلم شکست می خورد.»

پیرس برازنان در «آخرین تفنگدار» (The Last Rifleman)

پیرس برازنان چندی قبل در اینستاگرامش تصویری از گریم خود در فیلم جدیدش «آخرین تفنگدار» که در سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد، منتشر کرد. او در این فیلم در نقش مردی ۸۹ ساله ظاهر شده است. برای برازنان کلاه گیس و ابروهای خاکستری کار گذاشته شده بود. به گفته ی او، اجرای گریم او هر روز ۲ ساعت زمان می برد.

برایان کرانستون در «ترامبو» (Trumbo)

برایان کرانستون در فیلم «ترامبو» در نقش دالتون ترامبو ظاهر شد، فیلمنامه نویس بایکوت شده ای که موفق به فریب هالیوود می شود. کنتارو یانو، طراح گریم این فیلم توانست ظاهر کرانستون را پیرتر نشان دهد و برای تکمیل گریم او از یک سبیل پرپشت استفاده کرد.

تیلدا سوینتن در «هتل بوداپست» (The Grand Budapest Hotel)

در فیلم «هتل بوداپست»، اثر به یادماندنی وس اندرسون، تیلدا سوینتن با گریم به مادام دی ِ ۸۴ ساله تبدیل شد. و گرچه کار گریم او توسط گریمورهای متعددی انجام می شد، سوینتن خود در اجرای گریم این شخصیت که بسیار بزرگ تر از او بود، مشارکت زیادی داشت. او حتی یاد گرفته بود که رژلب مادام دی را به شکل خاصی بزند.

مارک کولیر، که پروتز گریم سوینتن کار او بود در اینباره گفته: «وقتی می خواستیم گریم سوینتن را انجام دهیم خودش خیلی همکاری می کرد.»

کریس ایوانز در «انتقام جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame)

کریس ایوانز با ایفای نقش کاپیتان آمریکا ماندگار شد. در فیلم های مختلفی که شخصیت کاپیتان آمریکا در آن ها ظاهر شده، مخاطبان ایوانز را با چهره ها و استایل های مختلفی دیده اند.

در فیلم «انتقام جویان: پایان بازی» کاپیتان آمریکا به گذشته می رود و بعد از سپری کردن یک زندگی شاد، به شکل یک پیرمرد به خانه بازمی گردد. فرآیند اجرای این گریم بسیار طولانی بود.

مریل استریپ در «بانوی آهنی» (The Iron Lady)

فیلم «بانوی آهنی» داستان زندگی مارگارت تاچر، نخست وزیر انگلیس را روایت می کند. نقش تاچر را مریل استریپ ایفا کرد که برای آن نامزد جایزه اسکار شد. از آنجایی که در این فیلم دوره های مختلفی از زندگی تاچر به تصویر کشیده می شود، برای گریم استریپ از پروتز استفاده شد. گریم او نه تنها بسیار طبیعی بلکه بسیار شکل پذیر هم بود و خللی در نقش آفرینی استریپ وارد نکرد.

کیانو ریوز در «بیل و تد: رویارویی با موسیقی» (Bill & Ted Face the Music)

در سومین قسمت از مجموعه فیلم «بیل و تد» کیانو ریوز که اغلب نقش شخصیت های خوش چهره و قوی را ایفا می کند، نسخه ی بسیار مسن تری از نقش خود، تد را بازی کرد. در این فیلم شخصیت ها در زمان سفر می کنند و در یکی از نسخه های زندگی شام با خود ِ بسیار پیرترشان مواجه می شوند. گریم پروتز ریوز او را غیر قابل شناسایی کرده بود.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود