۷ بازیگر زن مشهور هالیوود که شهامت تراشیدن موهای سر خود را داشتند

۷ بازیگر زن مشهور هالیوود که شهامت تراشیدن موهای سر خود را داشتند

برای بسیاری از بازیگران زن ممکن است تراشیدن موهای سر خود برای یک نقش چالش برانگیز باشد. با این حال، ستاره هایی هم هستند که از این فرصت استقبال و ظاهر خود را فدا می کنند تا نقش آفرینی ویژه تری داشته باشند.

کریستن استوارت در «زیر آب» (Underwater)

کریستن استوارت از مدت ها قبل می خواست تغییری اساسی در ظاهر خود ایجاد کند. و بالاخره فرصتی دست داد تا بتواند آن را عملی کند. این فرصت بازی در فیلم «زیر آب» بود. و وقتی کارگردان کار به او پیشنهاد تراشیدن موهایش سرش را داد، استوارت گفت: «ایده ی خیلی خوبی است! پایه ام… فوق العاده به نظر می آید.»

ناتالی پورتمن در «وی مثل وندتا» (V for Vendetta)

در یکی از سکانس های فیلم «وی مثل وندتا» موهای سر ناتالی پورتمن تراشیده می شود. و از آنجایی که این صحنه کاملاً واقعی بود و امکان تکرار آن وجود نداشت، باید تنها در یک برداشت آن را ضبط می کردند. جالب است که مردم در خیابان پورتمن را با موهای کوتاه زودتر می شناختند. او در اینباره گفته: «با مو می توانم خودم را از مردم پنهان کنم. ولی به عنوان یک زن با سر تراشیده، نگاه ها اغلب به طور طبیعی به سمت تان کشیده می شود.»

آن هاتاوی در «بینوایان» (Les Misérables)

موهای آن هاتاوی هم در یکی از سکانس های فیلم موزیکال «بینوایان» کوتاه می شود. برای اجرای این صحنه ی احساسی، او از آرایشگر شخصی خود دعوت کرد تا موهای او را در برابر دوربین کند. هاتاوی برای نقش آفرینی خود در این فیلم برنده ی جایزه اسکار شد.

کیت بلانشت در «بهشت» (Heaven)

کیت بلانشت در سال ۲۰۰۲ موهای سر خود را برای فیلم «بهشت» تراشید. این کار در برابر دوربین انجام شد و بلانشت این تجربه را رهایی بخش توصیف کرده است. او در اینباره گفته: «برای شغلم یک بار مجبور شدم موهایم را بتراشم ولی خودم گهگاه این کار را کرده ام.»

کیت هادسون در «موسیقی» (Music)

کیت هادسون برای بازی در اولین فیلم سیا، خواننده ی مشهور که «موسیقی» نام داشت، موهای سر خود را تراشید. بعد از آن هادسون ترجیح می داد با یک کلاه گیس بلوند در برابر انظار عمومی حاضر شود. اما پس از مدتی تصمیم گرفت کلاه گیس را کنار بگذارد و در مراسم اکران افتتاحیه ی فیلم بعدی خود با موهای کوتاه روی فرش قرمز حضور یافت.

شارلیز ترون در «مکس دیوانه: جاده خشم» (Mad Max: Fury Road)

شارلیز ترون در سال ۲۰۱۲ برای فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» موهای سر خود را شجاعانه تراشید. به گفته ی خودش، آن زمان به تازگی دو تور مطبوعاتی را به پایان رسانده بود و موهایش به دلیل آرایش مکرر کاملاً آسیب دیده بود، به همین دلیل از اینکه فرصتی برای خلاص شدن از موهایش پیش آمده بود بسیار خوشحال بود. او در اینباره گفته: «از اینکه دیگر مجبور نبودم هر روز صبح موهایم را درست کنم خیلی خوشحال بودم.»

سال ها بعد او کماکان از این کار پشیمان نبود. به نظر او نمی توان این فیلم را طور دیگری تصور کرد. ترون در اینباره گفته: «اصلاً نمی توانستم این شخصیت را با موی دم اسبی تصور کنم.»

کارا دلوین در «زندگی در یک سال» (Life in a Year)

کارا دلوین، سوپرمدل مشهور تجربیاتی هم در زمینه ی بازیگری دارد. و در سال ۲۰۲۰ برای فیلم «زندگی در یک سال» مجبور شد به طور کامل موهای سر خود را بتراشد تا بتواند در نقش دختری که روزهای آخر زندگی خود را سپری می کند به خوبی فرو رود.

منبع: brightside
یک نظر

ورود

  • رضا ایزدی فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

    سلام فیلم G.I. Jane با بازی دمی مور رو هم اضافه کنید به این موضوع تراشیدن موی سر بازیگران زن در فیلم