مدل نیوزیلندی مبتلا به یک سندرم نادر که توان خندیدن ندارد

مدل نیوزیلندی مبتلا به یک سندرم نادر که توان خندیدن ندارد

اولین چیزی که در برخورد با تیلا کلمنت توجه را به خود جلب می کند چشمان درخشان او است. اما اگر منتظر لبخند زدن او بمانید، ممکن است متعجب شوید. تیلا با مشکلی بسیار نادر متولد شده است.

با این حال، او اجازه نداد این مسأله او را از رسیدن به رویاهایش بازدارد. برخلاف انتظار، او به مدلی موفق تبدیل شد و ثابت کرد زیبایی به حالات چهره وابسته نیست.

تیلا راه مدیریت مشکلش و برخورداری از یک زندگی رضایت بخش را پیدا کرده است

تیلا کلمنت یک مدل ۲۵ ساله ی اهل نیوزلند است که همه ی عمر خود را ناتوان از حرکت دادن چشمانش به چپ و راست یا ابراز احساساتش به وسیله ی ابروها و لب بالایش سپری کرده است. تیلا با سندرم موئبیوس (Moebius syndrome) متولد شده است، یک اختلال عصبی نادر که باعث ضعیف یا فلج شدن نسبی ماهیچه های صورت می شود که مسئولیت کنترل حالات چهره و حرکات چشم ها را برعهده دارند.

متأسفانه مشکل تیلا او را در دوران مدرسه به سوژه ی تمسخر دیگران بدل کرد. او حسرت داشتن «یک لبخند طبیعی» را داشت اما با بالا رفتن سنش یاد گرفت منحصر به فرد بودن خود را بپذیرد. تیلا حالا معتقد است که «برای متمایز بودن متولد شده است» و با حمایت از افراد دارای معلولیت، برای ترویج مقوله ی مثبت نگری به بدن و پذیرش تفاوت های افراد تلاش می کند. علیرغم همه ی چالش هایی که تیلا با آن ها رو به رو بوده است، روحیه ی تزلزل ناپذیر و نگرش مثبتش می تواند برای هر کسی الهام بخش باشد.

اما مسیر رسیدن به خود دوستی برای او ساده طی نشد

تیلا که حالا بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد، در مسیر رسیدن به خود دوستی سختی های زیادی متحمل شد. او با سال ها نفرت از لبخندش و آرزوی داشتن یک لبخند طبیعی مبارزه کرده است. حالا اما برخلاف انتظار او در این نقطه قرار دارد، سربلند و مفتخر به خود.

در گذر از همه ی دشواری ها تیلا رسالت واقعی خود را پیدا کرد: اینکه توجه ها را به خود معطوف کند و تأثیر مثبتی بر دنیا داشته باشد. سندرم تیلا و ناتوانی اش در لبخند زدن او را از نگرشی ویژه برخوردار کرده که حالا الهام بخش دیگران است.

تیلا تنها ۱۲ سال داشت که تحت یک عمل جراحی خطرناک برای بازگرداندن برخی حرکات ارادی به صورتش قرار گرفت. در این عمل جراحی که به آن «عمل لبخند» گفته می شود بافت نرم ران او به هر دو سمت صورتش پیوند زده شد.

هدف از این عمل آن بود که تیلا بتواند دهان خود را به گونه ای شبیه به لبخند زدن کج کند. اما علیرغم ۸ ساعت عمل طاقت فرسا، نتیجه ناموفق بود. با این حال، سرسختی تیلا اجازه نداد این اتفاق ناامیدکننده او را تحت تأثیر قرار دهد. او برای ایجاد تغییر در دنیا مصمم ماند و به الهام بخشی برای دیگران ادامه داد.

و وقتی می گوییم اجازه نداد مشکلش او را از پای بیاندازد منظور این است

تیلا حالا با همان چهره ی بی حالت خود، در حال پشت سر گذاشتن موانع و الهام بخشی برای دیگران است. او با یک آژانس مدلینگ وارد همکاری شده و در جدیدترین قرارداد همکاری خود بهترین روزهایش را سپری می کند.

او به عنوان یکی از معدود افراد مبتلا به سندرم موئبیوس در دنیا مصمم است تا از تریبون خود برای آگاهی بخشی به دیگران استفاده کند. تیلا در حال تغییر تعریف مدل بودن است و راه را برای ورود افراد متفاوت به صنعت مُد هموار می کند.

او می گوید: «امیدوارم بدانید که تحت هر شرایطی می توانید در زندگی خود به هر چیزی تبدیل شوید، هر کاری انجام دهید و هر چیزی را به دست آورید. شما بی دلیل اینجا نیستید. رویاهایتان را رها نکنید، به دست آورید.»

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود