معرفی ۱۰ نژاد سگ عضلانی فوق العاده قدرتمند

معرفی ۱۰ نژاد سگ عضلانی فوق العاده قدرتمند

هر سگ‌دوستی ویژگی های خاصی را برای حیوان خانگی خود ترجیح می‌دهد. برخی سگ های کوچک و بغلی را دوست دارند و بعضی دیگر نژادها که عضلانی‌اند و ظاهری وحشی دارند.

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

با کم هوش ترین نژادهای سگ آشنا شوید

این واقعیت که سگ های با نژاد عضلانی برای نگهبانی عالی هستند، از جذابیت‌های اصلی این نوع از سگ‌هاست. حتی در سگ‌ها هم ماهیچه ها نشانه سلامت و قدرت هستند. اگر به دنبال یک نژاد سگ عضلانی هستید که قابلیت تبدیل شدن به یک نگهبان عالی را دارد ادامه مطلب را بخوانید.

۱. استافوردشایر تریر آمریکایی

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

امریکن استافوردشایر تریر (American Staffordshire Terrier) اولین بار برای فعالیت‌های ناخوشایندی مثل جنگیدن سگ‌ها پرورش یافت اما نژاد فعلی بسیار آرام‌تر و ملایم‌تر از اجداد خود است.

استافوردشایر تریر آمریکایی به دلیل داشتن سر بزرگ، گوش های تیز، دهان قدرتمند و گردن ضخیم ظاهری قدرتمند دارند. آنها عموما نزدیک به ۳۲ کیلوگرم عضله خالص دارند و قدشان به سختی به نیم متر می‌رسد.

این سگ‌ها به دلیل انرژی فوق العاده، فداکاری، هوش بالا و سهولت آموزش، تبدیل به حیوانات خانگی، سگ های نظامی، سگ های نگهبان و حتی سگ های بازیگر شده‌اند. آنها اغلب با بچه‌ها رابطه خوبی دارند اما با دیگر حیوانات درگیر می‌شوند.

۲. پیت بول تریر آمریکایی

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

آمریکن پیت بول تریر (American Pit Bull Terrier) که اغلب به اختصار به عنوان پیت بول شناخته می‌شود یکی از بزرگ‌‌ترین و در عین حال دوست داشتنی ترین نژادهای سگ است.

پیت بول تریرهای آمریکایی به دلیل قفسه سینه پهن و ساختار عضلانی متمایز نسبتا تهدیدکننده به نظر می‌رسند. آنها قدی متوسط و فرمی مستطیل شکل دارند. قد پیت بول های نر می‌تواند تا ۵۳ سانتیمتر و وزن آنها تا ۲۷ کیلوگرم برسد، در حالی که قد و وزن ماده ها ۴۵ سانتیمتر و ۲۲.۵ کیلوگرم است.

اگرچه پیت بول امریکن ظاهری ترسناک دارد اما به‌طرز عجیبی اجتماعی است که متاسفانه ممکن است به همین دلیل بهترین نگهبان ممکن نباشد. با این وجود اغلب می‌تواند غریبه‌ها را بازدارد.

این سگ ها به دلیل زیبایی، وفاداری، صمیمیت و تمایل به جلب رضایت صاحبانشان، همراهان خانوادگی فوق العاده ای هستند. همچنین، آنها به ویژه با کودکان مهربان و دلسوز هستند.

۳. بولداگ انگلیسی

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

بولداگ انگلیسی (English Bulldog) برخلاف نژاد پیت بول آمریکایی فاقد نیروی محرکه زیاد است. آنها سگ های بی حالی هستند. اما چطور می‌توان دوستشان نداشت؟

اگرچه بولداگ انگلیسی فقط ۳۸ سانتیمتر قد دارد اما می‌تواند تا  ۲۲.۵ کیلوگرم برسد. این نژاد رفتار دلپذیری دارد که قابل اعتماد و قابل پیش بینی است. اکثریت بچه ها آنها را دوست دارند، اگرچه ممکن است با حیوانات خاصی تهاجمی باشند و به سگ های نگهبان خوبی تبدیل شوند.

۴. دوبرمن پینچر

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

یکی از بهترین سگ های نگهبان که می‌توانید پیدا کنید. دوبرمن پینچرها (Doberman Pinscher) ظاهری بسیار شاهانه دارند و بسیار قوی هستند. توله سگ های این نژاد نیاز به انرژی بالایی دارند و برای رشد سالم باید مرتب ورزش کنند. قد نرهای دوبرمن پینچر می‌تواند به بیش از ۷۰ سانتیمتر و قد ماده ها تا ۶۵ سانتیمتر برسد و میانگین وزن آنها حدود ۳۶ کیلوگرم است.

این سگ ها کاملاً از ظاهر فیزیکی تهدیدکننده خود آگاه هستند و می‌دانند چگونه از هیکل خود استفاده بهینه کنند. علاوه بر این، آنها تندخو و سرسخت هستند. دوبرمن پینچرها با آموزش سخت و مداوم می‌توانند به مطیع ترین و فداکارترین سگ ها تبدیل شوند.

۵. کین کورسو

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

کِین کورسو (Cane Corso) که گاهی ماستیف ایتالیایی نیز نامیده می‌شود یک سگ غول پیکر و ترسناک است و شخصیتی کاملا قدرتمند دارد. تنها در صورتی که یک مربی توانمند و با تجربه هستید و زمان کافی برای آموزش و اجتماعی کردن کین کورسو خود دارید، باید به فکر گرفتن یکی از این سگ ها باشید.

این زیبایی عضلانی از نسل سگ های قدیمی جنگ است. برای اینکه از حالت خصمانه یا تدافعی دوری کنید، به تعامل و آموزش زیادی نیاز دارد. اگر وقت کافی برای اختصاص دادن به آن داشته باشید، ممکن است این نژاد یک سگ نگهبان و خانواده فوق العاده باشد.

۶. روتوایلر

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

روتوایلرها (Rottweiler) که در آلمان رشد یافته‌اند به دلیل قدرت بدنی خود مشهور هستند اما علاوه بر قدرت بدنی بسیار باهوش هم هستند؛ امری که آموزش آنها را آسان کرده و به عنوان سگ های نگهبان و پلیس مفید هستند.

روتوایلرها یکی از بزرگ ترین نژادهای سگ عضلانی هستند و سرها بزرگی دارند. میانگین وزن این سگ‌ها ۶۰ کیلوگرم است.

روتوایلرها به دلیل ماهیت تهاجمی و تمایل به تسلط بر سگ های دیگر با جثه و هیکل مشابه، بدنامند. بنابراین، روتوایلرهای جوان باید از سنین پایین به درستی اجتماعی شده و آموزش ببینند. به همان اندازه، آنها می‌توانند به یک حیوان خانگی شگفت انگیز تبدیل شوند و با بچه ها خوب هستند. با این حال، مهربانی آنها به غریبه‌ها نمی رسد، که برای یک سگ نگهبان ایده آل است. انرژی بیش از حدی که روتوایلرها دارند باید به طور معمول همراه با تحریک ذهنی مصرف شود. اگر آن را به این نژاد ارائه ندهید، ممکن است مشکلات رفتاری را نشان دهند.

۷. تازی

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

اگرچه با توجه به ساختار لاغر، زیبا و باریکش، تازی (Greyhound) را به عنوان یک نژاد عضلانی تصور نمی‌کنید، اما این سگ ها در واقع قدرت زیادی دارند. سگ تازی که به عنوان سریع ترین نژاد سگ شناخته می‌شود، می‌تواند با سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت بدود. تازی ها واقعا سریع هستند و پاهای قوی دارند، آنها به زمان ورزش کمتری نسبت به سگ های هم اندازه و هم قد نیاز دارند زیرا استقامت کمتری دارند.

این نژاد هنوز نیاز شدیدی به شکار دارد، بنابراین برای خانه هایی با حیوانات کوچک مانند خرگوش یا گربه مناسب نیستند. علیرغم خلق و خوی خوشایند، آنها به دلیل جثه خود می‌توانند ترسناک باشند.

۸. باکسر

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

باکسر (Boxer) یک نژاد مخلوط با اسقامت و هوش بالاست. آنها سگ های نگهبان خوبی هستند و اجتماعی، باهوش، فداکار و جذابند. باکسرها به شدت به صاحبان خود وفادارند و دوست دارند با آنها وقت بگذرانند.

وزن باکسرهای نر می‌تواند تا ۳۷ کیلو برسد. این نژاد سگ به صبوری، وقار، وفاداری و داشتن اعتماد به نفس مشهور است.

۹. بولی امریکایی

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

ملغمه‌ای از امریکن بولداگ، امریکن استافوردشایر تریر و بولداگ انگلیسی و پیت بول تریر، این نژاد است. اگرچه از نظر ظاهری شبیه پیتبول است، اما امریکن بولی (American Bully) در واقع یک نژاد کاملا متمایز است.

علیرغم ظاهر ترسناکشان، امریکن بولی ها در واقع جذاب، باهوش و برای صاحبان خود فداکار هستند. آنها در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند. این سگ ها سگ های شاد و اجتماعی هستند که از بودن در کنار مردم لذت می‌برند. آنها همچنین با کودکان و حیوانات دیگر فوق العاده هستند. برای استفاده حداکثری از این نژاد، آموزش مداوم و اجتماعی شدن لازم است.

۱۰ داگو آرژانتینو

۱۰ نژاد سگ عضلانی و فوق قوی

این یک نژاد بسیار ورزشکار و شجاع است. امروزه ارتش و پلیس به دلیل هوش بالایشان از آنها در عملیات جستجو و نجات استفاده می کنند. داگو آرژانتینو (Dogo Argentino) همچنین سگ های نمایشی و سگ های نگهبان فوق العاده ای هستند.

داگو آرژانتینو وقتی صحبت از محافظت از انسان هایش می‌شود خشن است و در مورد سگ ها و حیوانات دیگر نیز شرور است. با آموزش و اجتماعی سازی مناسب، می‌توان از این نژاد سگ های محافظ یا همدم فوق العاده ای ساخت.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • عبدا... اردیبهشت ۳, ۱۴۰۲

  خیلی عالی بود دمت تون گرم ❤️🙏من عاشق حیوانات هستم از سگ خیلی خوشم میاد

 • محسن اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  بد نیست در مورد سگ قفقاز یکم بیشتر اطلاعات بدست بیارید
  سگ سرابی
  و سگ افغانی
  قدرت فک عضلات فوق‌العاده قویی دارن….

 • ee اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  سرابی و کانگال و سگ افغان اینا رو میکنن تو جیبشون

 • سگ دوست اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  ۲ سل یه چیهواهوا داشتم. مریض شد فوت کرد.
  اما یه توصیه دارم . اینکه سگی بگیرین که قدرت کنترلش رو داشته باشین. چون اگه سگ داشته باشین و پارک برده باشین میدونین که یه سگ یه سگ دیگه رو ببینه شدیدا پارس میکنه و حتی به علتی میخواد هجوم ببره. حتی من که چیهوا هوا داشتم که یه سگ خیلی کوچیک هست به طرف دوبرنیگ هجوم میبرد ولی من قدرت کنترلش رو داشتم. خیلی مواظب باشین. دوستم یه بودرنیگ داشت نتونست کنترل کنه یه دختر رو گاز گرفت. مجبور شد ۲۰۰ میلیون تومن خسارت یا دیه بده.

 • احمد اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  سگ فقط سگ کوردی پژدر با تاریخ پنج هزار ساله سرج کنید

  • رضا اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲

   خورد کورد دویست سال قدمت نداره پژدر پنج هزار سال داشته باشه 😂

  • رضا اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲

   سگ های مثل
   سراب
   خراسانی
   تالشی
   سنگسری
   قفقاز
   غرب گرا نباشید ابهت سراب براشون کافیه تا بگرخن

 • محسن اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲

  من خیلی حیوانات را دوست دارم اما نادیده نگیرید که به حیوانات ظلم نکنید که توی فضای کوچک خانه نگهداری کنید و از خیلی آزادیها محرم کنید