۱۱ حقیقت عجیب درباره دنیای مدلینگ که روی دیگر این صنعت را نشان می دهد

۱۱ حقیقت عجیب درباره دنیای مدلینگ که روی دیگر این صنعت را نشان می دهد

کار مدلینگ منحصر به پوشیدن لباس های زیبا و خوردن سالاد نیست. در پس زرق و برق این صنعت حقایق عجیبی وجود دارد که ثابت می کند کار مدل ها فراتر از راه رفتن با کفش های پاشنه بلند است.

۱- به جای شامپو از پودر کاکائو استفاده می کنند

بر روی موهای مدل کارهای زیادی انجام می شود، از پوش دادن و تغییر مدل با وسایل حرارتی گرفته تا اتصال اکسسوری های تزئینی. بنابراین تعجبی ندارد که آن ها سعی کنند جلوی آسیب و خشکی بیشتر موهایشان را بگیرند و ترجیح بدهند که هر روز موهای خود را نشویند.

شاید شامپوی خشک برای چنین مواقعی ایده ی خوبی به نظر برسد، اما بعضی مدل ها ترجیح می دهند به موهای خود استراحت دهند و تا حد ممکن کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنند. مثل امیلی دیدناتو که از پودر کاکائو استفاده می کند. به گفته ی او کاکائو برای جذب چربی از موهای تیره بسیار عالی است.

۲- برای فین کردن از روش متفاوتی استفاده می کنند

برای آنفلوانزا مهم نیست که هفته ی مُد است و سر مدل ها شلوغ، و گاهی حتی مدل ها آن را یکدیگر می گیرند. اما بینی سرخ و آرایش به هم ریخته هم به طور قطع زیبایی ای ندارد. به همین دلیل، مدل ها برای پاک کردن بینی شان دستمال کاغذی را روی یک انگشت خود می کشند و آن را مستقیم درون بینی خود فرو می کنند و در آخر، به آرامی و بدون مالیدن بینی فین می کنند. شاید کار ناخوشایندی به نظر برسد، اما با این کار آب بینی شان در هیچ عکسی ثبت نخواهد شد.

۳- برای پوشاندن نوک سینه ها از چسب زخم استفاده می کنند

مدل ها گاهی مجبور می شوند لباس های بسیار نازکی به تن کنند که نوک سینه ها از زیر آن ها مشخص می شود، یا گاهی هم نور شدید محیط باعث می شود بدن از زیر لباس کمی دیده شود. برای همین آن ها با چشم زخم نوک سینه ها را می پوشانند.

۴- صورت شان دائماً در معرض خطر است

ورود به عرصه ی مدلینگ به معنای تحمل آرایش های غلیظ و آرایش شدن با لوازم آرایشی مشترک مثل برس های آرایشی و ریمل است. گاهی مدل ها باید مژه مصنوعی شان را برگردانند تا دوباره از آن استفاده شود. واضح است که کار در چنین محیطی چندان بهداشتی نیست، به همین دلیل به نظر می رسد آن ها باید همیشه امیدوار باشند که دچار بیماری پوستی نشوند.

۵- جوش های خود را با چیزهای دم دستی از بین می برند

بیدار شدن از خواب و مواجهه با یک جوش تازه از راه رسیده برای هر کسی می تواند بسیار ناخوشایند باشد، و حتماً بسیار بیشتر برای مدل ها، چرا که آرایشگرها و عکاس ها معمولاً منتظر مدلی با چهره ای بی نقص هستند. به همین دلیل آن ها معمولاً ترفندهای زیبایی ای مخصوص به خود برای حفظ سلامت پوست شان دارند.

برای رفع سریع مشکل، آن ها گاهی از روش هایی استفاده می کنند که حتماً برای متخصصان پوست ناخوشایند است. برای مثال، تینا جانسون می گوید از سرکه به عنوان تونر استفاده می کند و گرچه دردآور است اما جوش هایش را یک شبه از بین می برد. تایس بورجس هم با استفاده از پودر دارچین جوش هایش را فوراً خشک می کند.

۶- ژست گرفتن برای عکس ها می تواند دردآور باشد

بعضی مدل ها با دردهای عضلانی ای دست و پنجه نرم می کنند که از ورزش کردن نیستند. گرفتن ژست های عجیب در حالت های غیر طبیعی یا عکس گرفتن در محیط بسیار سرد برای ساعت های طولانی، اغلب بی پیامد نیست.

۷- به صورت خود نرم کننده ی لب می زنند

مدل ها گرچه از روش های مختلفی برای مراقبت از صورت خود استفاده می کنند اما پوست به ظاهر درخشان و سالم شان لزوماً نتیجه ی استفاده از محصولات پوستی گران قیمت یا مرطوب کننده ی فراوان نیست. چنین پوستی شاید طبیعی به نظر برسد، اما در حقیقت با ترفندی ساده به دست می آید.

آرایشگران نمایش های مُد با زدن نرم کننده ی لب به نقاط مختلف صورت مدل ها، مثل پلک ها، گون ها، پل بینی و بالای دهان چنین جلوه ای به پوست می دهند.

۸- بسیاری از اوقات کفش هایی می پوشند که اندازه ی پایشان نیست

کفش ها یکی از منابع اضطراب در دنیای مدلینگ هستند. و شاید اینطور به نظر برسد که زمین خوردن مدل ها در نمایش های مُد به دلیل راحت نبودن لباس ها یا اتفاقات غیر منتظره ای مثل پیچ خوردن پا باشد، اما این اتفاق بیشتر اوقات به دلیل پوشیدن کفشی که سایز مناسبی ندارد رخ می دهد. مدل ها گاهی با کفش های بسیار بزرگ تر از پای خود در نمایش های مُد حاضر می شوند تا پاهایشان کوچک تر و باریک تر به نظر برسد.

گاهی هم به دلیل نبود کفش هم اندازه ی پای مدل ها، آن ها را با کفش هایی بسیار کوچک تر می بینیم که باعث بی حس شدن پاهایشان می شود.

۹- کار تعویض لباس به آن شیکی که تصور می شود نیست

همه ی مدل ها اتاق تعویض لباس ندارند. ممکن است مجبور شوند در پشت ماشین یا داخل دستشویی عمومی لباس عوض کنند. با این حال، آن ها همیشه در تصاویر عالی و بی نقص به نظر می رسند.

۱۰- در سفر با خود بیشتر غذا می برند تا لباس

تغذیه نقشی مهمی در کار مدل ها دارد و آن ها هرگز به خود گرسنگی نمی دهند. در حقیقت آن ها پیش از برگزاری نمایش های مُد، از خوردن تنقلات خودداری می کنند و به جای آن، وعده های غذایی مفصل و متعادلی دارند که انرژی آن ها حفظ کند. اما در زمان سفر سخت می شود گزینه های سالمی در فرودگاه پیدا کرد، به همین دلیل آن ها بسیاری از اوقات غذایشان را با خود می برند.

کلی گیل، از مدل های ویکتوریا سکرت دراینباره گفته: «همیشه نصف چمدانم غذا است و نصف دیگرش یا حداقل دو سومش لباس و وسایل ورزشی ام.»

۱۱- استفاده های مختلفی از یخ می کنند

چه فرو بردن صورت در آب یخ باشد و چه صرفاً کشیدن یک قالب یخ به صورت، مدل ها از سرما برای از بین بردن پف پوست استفاده می کنند. با این حال، بعضی مدل ها مانند کایلی وانمه تمام بدن خود را درون آب یخ فرو می برند. به گفته ی او، این کار انرژی لازم برای دوام آوردن در برنامه های شلوغی مثل هفته های مُد را به او می بخشد. برخی هم معتقدند چنین حمام های آب یخی به کاهش التهابات بدنی ناشی از فشارهای جسمانی و رژیم های غذایی نامناسب کمک می کند.

منبع: brightside
یک نظر

ورود

  • امین اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۲

    آره از من ک صبح تا شب جوشکاری میکنم سخت تره،یکی از بدبختی هاشون خوردن میوه است