بیش از چهار میلیون رأی در پیام‌رسان ایرانی به ثبت رسید

بیش از چهار میلیون رأی در پیام‌رسان ایرانی به ثبت رسید

مخاطبان برنامه «قهرمان ایران» با ثبت بیش از چهارمیلیون و چهارصد هزار رای قهرمان خود را انتخاب کردند.

اسفندماه سال گذشته شبکه ورزش سیما برنامه «قهرمان ایران» را با هدف معرفی برترین ورزشکاران سال ۱۴۰۱ روی آنتن برد. در ابتدا نامزدهای جشنواره با آرای بزرگان ورزش، پیشکسوتان، نمایندگان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مشخص شدند تا از طریق این برنامه مردم از میان ورزشکاران معرفی‏شده به قهرمان خود رای دهند.

برترین ورزشکار زن و مرد، برترین مربی زن و مرد، برترین صحنه ورزشی، برترین تیم ورزشی و قهرمان فردا عناوین بخش اصلی یا جوایز مردمی، و برترین داور، برترین فدراسیون، نشان جهان پهلوان تختی، نشان شهید سلیمانی، شهدای ورزشکار و یک عمر زندگی ورزشی عناوین جوایز فرعی این برنامه بودند.

 

چهارمیلیون و دویست هزار رای در پیام‌رسان ایرانی به ثبت رسید

پس از پخش ۳۰ قسمت مراسم اختتامیه این برنامه در پایان فروردین ماه ۱۴۰۲ برگزار شد و جایزه برترین ورزشکار مرد در سال ۱۴۰۱ با آرای مردمی به هادی چوپان، چهره موفق بدنسازی و پرورش ایران تعلق گرفت. در این بخش نام مهدی طارمی نیز پس از هادی چوپان دیده می شد. در بخش برترین بانوی ورزشکار نیز این عنوان به سیده الهام حسینی‌ ملی‌پوش وزنه‌برداری تعلق گرفت و در مقام‌های بعدی از هاشمیه متقیان ملی‌پوش رشته پارا دوومیدانی و هانیه رستمیان بانوی ملی‌پوش تپانچه نیز نام برده شد.

با آراء مردمی گل روزبه چشمی در بازی ایران ولز به‌عنوان برترین صحنه ورزشی، علی نادری سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی به‌عنوان برترین سرمربی، امیررضا معصومی در رشته کشتی منتخب قهرمان فردا و تیم ملی کشتی فرنگی جوانان به عنوان برترین تیم ملی در سال ۱۴۰۱ معرفی شدند و از منتخبان تقدیر شایسته‌ای به عمل آمد.

مشارکت مخاطبان در فرآیند رای گیری با استفاده از اپلیکیشن روبیکا یکی از نکات جالب توجه «قهرمان ایران» بود. به این صورت که از میان ۴.۴۱۶.۵۹۹ رای ثبت شده در این برنامه ۴.۰۴۶.۲۰۱ رای در سوپراپلیکیشن روبیکا به ثبت رسید و مردم از طریق این پلتفرم قهرمان خود را انتخاب کردند.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود