۱۲ بازیگر هالیوودی که بیشترین تعداد فیلم و سریال را بازی کرده اند

۱۲ بازیگر هالیوودی که بیشترین تعداد فیلم و سریال را بازی کرده اند

نور، دوربین، حرکت! این بازیگران زن و مرد ستاره های آسمان سینما هستند که در فیلم ها می درخشند و ما را به هیجان می آورند. آن ها بیشتر از دیگر بازیگران هالیوود فیلم و سریال بازی کرده اند و بازیگری که جایگاه اول این فهرست را به خود اختصاص داد ۶۲۴ نقش آفرینی در کارنامه ی حرفه ای خود.

۱۲- آنتونی هاپکینز: ۱۴۳ نقش آفرینی

نقش آفرینی افسانه ای او در فیلم «سکوت بره ها» (The Silence of the Lambs) در سال ۱۹۹۱ درواقع بیست و سومین فیلم او بود. او تاکنون ۱۴۳ نقش بازی کرده است. هاپیکنز در سال ۲۰۲۲ در ۳ فیلم نقش آفرینی کرد، بنابراین به نظر می رسد او کماکان قصد دارد با قدرت به کار خود ادامه دهد.

۱۱- رابرت دووال: ۱۴۵ نقش آفرینی

رابرت دووال که شاید بیشتر با بازی در فیلم «فرستاده» (The Apostle) در سال ۱۹۹۷ شناخته می شود، ابتدا در سال ۱۹۶۲ با نقش آفرینی در فیلم ««کشتن مرغ مقلد» (To Kill a Mocking Bird) وارد صنعت سینما شد. از آن زمان او در مجموع در ۱۴۵ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده که جدیدترین آن «چشم آبی روشن» (The Pale Blue Eye) در سال ۲۰۲۲ بود.

۱۰- سوزان ساراندون: ۱۶۲ نقش آفرینی

سوزان ساراندون که در سال ۱۹۹۱ با فیلم «تلما و لوییز» (Thelma and Louise) به قلب مخاطبان سینما نفوذ کرد، بازیگری را درواقع در سال ۱۹۷۰ با فیلم «جو» (Joe) آغاز کرده بود. و کماکان با قدرت به کار خود ادامه می دهد و فیلم «شاید انجامش دهم» (Maybe I Do) که در سال ۲۰۲۳ اکران شد، صد و شصت و دومین نقش آفرینی او بود.

۹- مایکل کین: ۱۷۵ نقش آفرینی

مایکل کین اولین بار در سال ۱۹۵۰ در فیلم «عزیمت صبحگاهی» نقش آفرینی کرد و کماکان در سینما فعال است. او در سال ۲۰۲۲ صد و هفتاد و پنجمین نقش آفرینی خود را در فیلم «قرون وسطایی» (Medieval) انجام داد.

۸- جیمز ارل جونز: ۱۸۹ نقش آفرینی

جیمز ارل جونز فعالیت در سینما را در سال ۱۹۶۴ با بازی در فیلم «دکتر استرنجلاو» (Dr. Strangelove) آغاز کرد و تا به امروز در ۱۸۹ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده است. جدیدترین پروژه ی او فیلم «سفر به آمریکا» (Coming America to) در سال ۲۰۲۱ است.

۷- دنی گلاور: ۱۹۵ نقش آفرینی

دنی گلاور در سال ۱۹۷۹ در فیلم «فرار از آلکاتراز» (Escape from Alcatraz) نقش آفرینی کرد و در سال ۱۹۸۷ در فیلم «اسلحه مرگبار» (Lethal Weapon) به شهرت رسید. او تا سال ۲۰۲۲ در ۱۹۵ فیلم و سریال نقش آفرینی کرده است.

۶- ساموئل ال. جکسون: ۱۹۶ نقش آفرینی

ساموئل ال. جکسون کار بازیگری را در سال ۱۹۷۲ با فیلم Together For Days آغاز کرد. او از آن زمان پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده است و جددیترین پروژه ی او فیلم «مارول ها» (The Marvels) در سال ۲۰۲۳ است.

۵- دونالد ساترلند: ۱۹۷ نقش آفرینی

دونالد ساترلند با بازی در ۱۹۷ فیلم و سریال در دوران حرفه ای طولانی خود در جایگاه پنجم فهرست قرار گرفته است. او در جدیدترین پروژه ی خود در سال ۲۰۲۲ در فیلم «تلفن آقای هریگان» (Mr. Harrigan’s Phone) نقش آفرینی کرد.

۴- کریستوفر لی: ۲۸۷ نقش آفرینی

کریستوفر لی فقید با ۲۸۷ نقش آفرینی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. او بازیگری را در سال ۱۹۴۸ با فیلم Corridor of Mirrors آغاز کرد و در سال ۲۰۱۴ با فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) به پایان رساند.

۳- ریچارد ریلی: ۴۰۶ نقش آفرینی

ریچارد ریلی که فعالیت در سینما را در سال ۱۹۷۷ با فیلم «لذت سواری» (Joy Ride) آغاز کرد، با نقش آفرینی های فراوان خود به چهره ای آشنا برای مخاطبان سینما بدل شده است. جدیدترین پروژه ی او فیلم Destination Marfa در سال ۲۰۲۱ است.

۲- دنی ترخو: ۴۱۳ نقش آفرینی

دنی ترخو کار بازیگری را در سال ۱۹۸۳ با فیلم «پروژه آ» (Project A) آغاز کرد و دومین تجربه ی بازیگری او فیلم «قطار افسارگسیخته» (Runaway Train) در سال ۱۹۸۵ بود که به موفقیت زیادی دست یافت. او در سال ۲۰۲۳ به عنوان بازیگر مهمان در فصل پانزدهم سریال «بهترین زن پوش راپاول» (RuPaul’s Drag Race) حضور یافت.

۱- اریک رابرتز: ۶۲۴ نقش آفرینی

و بالاخره جایگاه اول به اریک رابرتز تعلق دارد که با در مجموع ۶۲۴ نقش آفرینی از تمامی بازیگران هالیوود پیشی گرفته است. او کار در سینما را در سال ۱۹۷۸ با بازی در فیلم «پادشاه کولی ها» (King of the Gypsies) آغاز کرد و از آن زمان از پا ننشسته است. جدیدترین پروژه ی او فیلم «آب شیرین» (Sweetwater) در سال ۲۰۲۳ است.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود