۱۰ فیلم به شدت ترسناک در ژانر ویدیو پیدا شده؛ از Lake Mungo تا Grave Encounters

۱۰ فیلم به شدت ترسناک در ژانر ویدیو پیدا شده؛ از Lake Mungo تا Grave Encounters

هشدار: فیلم هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد فیلم هایی به شدت ترسناک هستند که تماشای آن ها مناسب هر کسی نیست.

وقتی به ژانر فرعی ویدیو پیدا شده در ژانر وحشت نگاه می کنیم، می توانیم با اطمینان بگوییم که بسیاری از سینماروها به یاد دوربین های لرزان و فیلم های بی کیفیت می افتند و با خود می گویند که که نه دوست ندارم این فیلم را ببینم. سکانس های طولانی و بی کیفیت که در آن ها اتفاقات زیادی رخ نمی دهد؟ نه دوست ندارم! رشد باکیفتی شخصیت ها؟ شوخی می کنید؟! قابل تردید نیست که فرمت ویدیوهای پیدا شده به عنوان یک ژانر تنبل، غیراورجینال و بی کیفیت شناخته می شود اما کسانی که این طور فکر می کنند، برخی از گنج های این بخش از ژانر وحشت را نادیده می گیرند.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

این ژانر فرعی نقاط قوت متعددی دارد که دیگر ژانرهای فرعی وحشت رویای بدست آوردن آن ها را دارند و همین موضوع باعث ساخت تعداد زیادی فیلم ترسناک در ژانر فرعی ویدیو پیدا شده گردیده است. با این وجود، در میان تعداد فراوان این فیلم ها، برخی از آن ها برای ترساندن شما دست به هر کاری می زنند، و نتیجه فیلمی است که تنها می توانید از پشت بالش به آن ها نگاه کنید. ۱۰ فیلمی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد برخی از ترسناک ترین فیلم های موجود در بازار هستند، که باعث افتخار ژانر ویدیو پیدا شده هستند و ثابت می کنند که همه فیلم های این ژانر بی کیفیت و خسته کننده نیستند. چه از این ژانر فرعی خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید، می توان با اطمینان گفت که باید به خود فرصت تماشای این فیلم ها را بدهید.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۱۰- The Poughkeepsie Tapes

اگر چه خیلی عجیب و غریب، این فیلم به سرعت وارد مرحله ای می شود که ژانر ویدیو پیدا شده به خاطر آن شناخته می شود و آن رئالیسم است. حتی وقتی که زیاده روی می شود نیز سخت است که در این فیلم ها واقعیت را از ساختگی بودن تمییز داد، و این همان چیزی است که باعث می شود این فیلم تا به این حد ترسناک باشد. فیلم The Poughkeepsie Tapes فرم یک داستان مستند را به خود می گیرد و در مورد گروهی کارآگاه است که در مورد یک سری قتل ها تحقیق می کنند و در ادامه صدها نوار که یک قاتل سریالی از جنایاتش تهیه کرده را کشف می کنند. در حالی که او مشغول ارتکاب جنایت های هولناکش است، مخاطب او را نگاه کرده و پلیس به دنبال پیدا کردن اوست.

در حالی که فیلم گاهی اوقات به خاطر اتکا به ملودرام و بازی های با کیفیت نامساوی بازیگرانش ممکن است شما را ناامید کند، با خلاقیت محض اش شما را تا سر حد مرگ خواهد ترساند. رفتارهای قاتل به شدت و به معنای واقعی کلمه نفرت انگیز هستند و برخی از شیطانی ترین تصاویری که تاکنون در سینما دیده اید را در خود دارد. علاوه بر همه این ها، تمرکز خاص داستان بر آسیب های روانشناختی که بر قربانیان وارد می شود، بر وحشت های واقعی سندرم استکهلم و ترومای بعد از حوادث تاکید دارد. Poughkeepsie Tapes یک فیلم ترسناک ویرانگر، پر از خشونت و تکان دهنده است، پس هنگام تماشای آن مواظب باشید زیرا اصلاً برای افراد دل نازک و احساساتی ساخته نشده است.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۹- Lake Mungo

برخی طرفداران ژانر وحشت از ترسیدن خوششان می آید که البته منطقی به نظر می رسد اما برخی دیگر هستند که به خاطر بررسی موضوعات پیچیده تر به سراغ این ژانر می آیند. خوشبختانه گاهی اوقات این دو مفهوم شانه به شانه هم در یک فیلم پیش می روند و Lake Mungo بدون شک فیلمی است که زیر چتر این دسته از فیلم های ترسناک قرار می گیرد. این فیلم ترسناک استرالیایی در ژانر ویدیو پیدا شده، داستان خانواده ای بعد از مرگ تراژیک یکی از اعضایش، دختر ۱۶ ساله خانواده به نام آلیس، را روایت می کند. خانواده او خییل زود متوجه یک سری اتفاقات عجیب و ماوراءالطبیعه در داخل خانه می شوند، در حالی که تلاش دارند سوگواری کرده و زندگی خود را بعد از مرگ آلیس مستند کنند.

فیلم Lake Mungo رویکردی هوشمندانه و خلاقانه نسبت به ترساندن شما از طریق استفاده از معنی پنداری دارد که به معنای شناسایی تصاویر در میان الگوهای بصری مبهم است، برای مثال وقتی به یک ابر نگاه می کنید تصویری خاص را در آن می بینید. در سراسر فیلم، با خود فکر خواهید کرد که آیا در پس زمینه چیزی دیدم؟، موضوعی که به لطف تمرکز فیلم بر تصویرسازی گول زننده میسر شده و همواره مخاطب را روی صندلی نیم خیز نگه می دارد. علاوه بر این، فیلم Lake Mungo با بازی های بی نقص و روایت احساسی خود شما را به درون داستان خود می کشد و باعث می شود که بیش از پیش در برابر ترس های شوکه کننده ای که به سمت شما پرتاب می کند بی دفاع باشید.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۸- Incantation

اگر از نفرین ها، مراسم و اعمال تابو مذهبی و پری های نامرئی می ترسید، باید از تماشای این فیلم خودداری کنید، مگر اینکه دوست داشته باشید خود را به چالش بکشید. این فیلم ترسناک تایوانی به تقلاها و دشواری های یک مادر می پردازد که تلاش هایش برای نجات دخترش از یک موجودیت ماوراءالطبیعه را مستند می کند. فیلم Incantation داستانش را در یک قالب غیرخطی روایت می کند و نشان می دهد که چطور این نفرین در ابتدا ایجاد شده و تاثیرات ویرانگری که روی خانواده کوچک شخصیت اصلی داستان داشته را به تصویر می کشد.

فیلم Incantation تنها از عنصر ویدیو پیدا شده به عنوان ابزاری برای روایت داستان خود استفاده نکرده بلکه آن را برای تقویت روایت خود به کار می گیرد. شخصیت اصلی داستان فعالانه از شما برای نجات دخترش کمک می گیرد، و به فیلم یک عنصر فراروایتی می بخشد که به خوبی با این ژانر همراه است. این موضوع نه تنها هنر فیلم را تقویت می کند بلکه باعث می شود از ترس خودتان را خیس کنید، در شرایطی که نمی توانید از خطر به جایی امن پناه ببرید زیرا شما نیز بخشی فعال از داستان هستید. علاوه بر استفاده خلاقانه اش از این محمل، فیلم Incantation یک چرخ و فلک هیجان انگیز مملو از تنش، شوک و تصویرسازی هولناک است.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۷- As Above, So Below

اگر کوه راشموری برای مکان های واقعی وجود داشت که به طور ویژه برای ژانر وحشت ساخته شده بود، گورستان های دخمه ای پاریس می توانست به راحتی این جایگاه را بدست آورد. حتی تماشای راه رفتن یک نفر در یک سیستم زیرزمینی مملو از مرگ کافی است تا به خود بلرزید، پس تصور کنید این فیلم ترسناک چکار می تواند با چنین مکانی بکند. فیلم As Above, So Below داستان گروهی از محققان را روایت می کند که تصمیم می گیرند وارد این دخمه های زیرزمینی شده و تجربیات خود را مستند کنند و آنگاه است که از خود خواهید پرسید آیا این افراد پیش از تصمیم گرفتن در این مورد، هرگز فیلم ترسناک دیده اند یا نه؟! همانطور که انتظار می رود، این تصمیم پایان خوشی برایشان ندارد، در شرایطی که رازهای تاریک این دخمه ها فاش شده و همگی با خود جهنم روبرو می شوند.

در حالی که این فیلم می توانست زاویه ای ساده را دنبال کرده و یک به یک شخصیت ها را یکی پس از دیگری توسط قاتلی مرموز به قتل می رساند، به دنبال زاویه های بسیار جاه طلبانه تر برای روایت داستان خود می رود. ورودی ها به این دخمه های زیرزمینی مملو از خلاقیت است، در حالی که هر یک انعکاسی از گذشته ها و تروماهای شخصیت های داستان است و این موضوع باعث می شود که کلیت داستان شبیه یک تجربه جهنمی شخصی برای هر یک از شخصیت ها باشد. طبیعتاً، این فیلم مملو از ترس ها و وحشت هایی است که شما را در شوک فرو برده و به شکلی عمیق به شخصیت روانشناختی هر یک از پرسوناهای داستان می پردازد.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۶- Hell House LLC

بسیاری از علاقمندان به ژانر وحشت دوست دارند به تماشای فیلم های ترسناک در مورد خانه های جن زده بنشینند، چیزی که اکثر افرادی که این فهرست را می خوانند می توانند به درستی آن شهادت بدهند اما اگر چه می توانید در چنین فیلم هایی کمی احساس ترس کنید اما همیشه حس ایمن و زنده بودن خواهید داشت زیرا می دانید که خارج از داستان هستید. اما این فیلم ترسناک سخت تلاش می کند تا این حس امنیت را از شما بگیرد. فیلم Hell House LLC داستان گروهی فیلمساز را روایت می کند که از یک خانه جن زده متروکه دیدن کرده و برای مستند کردن فاجعه ای که به مرگ ۱۵ نفر در این خانه در سال های گذشته منجر شده استفاده می کنند. اما همزمان که واقعیات مربوط به آن کشتار فاش می شود، آن ها با افشاگری های هولناک ماوراءالطبیعه ای نیز مواجه می شوند.

چیزهای زیادی در این فیلم برای دوست داشتن، و البته ترسیدن، وجود دارد، زیرا این فیلم شاهکاری در ژانر ترسناک ویدیوهای پیدا شده است. استفاده از فضاهای تنگ و تاریک و ترس های هوشمندانه باعث می شود که دائم روی صندلی تان نیم خیز باشید، با استفاده ترسناک از اشیاء بی جان که حتی ساده ترین و معمولی ترین صحنه ها را مملو از ترس و وحشت می کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در این فیلم در هر گوشه ای از صحنه، ترس و وحشتی انتظار شما را می کشد، به ویژه اگر از دلقک ها ترس داشته باشید. فیلم Hell House LLC مملو از دلقک های تسخیر شده است که باعث می شود دیگر هرگز تمایل نداشته باشید به تماشای یک دلقک بنشینید.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۵- Grave Encounters

یک بیمارستان روانی متروکه، از لوکیشن های همیشگی و کلیشه ای پروژه های ترسناک سینمایی است. اما دلیلی برای این انتخاب وجود دارد، زیرا اشارات ترسناک و جنبه های ظاهری این مکان که برای فرسوده شدن به حال خود رها شده، مملو از پتانسیل ترسناک بودن است. فیلم Grave Encounters از آن دسته فیلم های ترسناک ژانر ویدیو پیدا شده است که از این مزیت به طور کامل سود می برد. این فیلم داستان یک سریال تلویزیونی تحقیقی در مورد مسائل فراطبیعی را روایت می کند، جایی که سازندگان تلاش دارند آخرین اپیزود سریال را فیلمبرداری کنند. تیم سازندده وارد یک بیمارستان روانی تسخیر شده می شوند و تلاش می کنند تا اتفاقات ماوراءالطبیعه ای که در درون آن رخ می دهد را شکار کنند، و اگر چه خیلی زود آن چیزی که دنبالش بودند را پیدا می کنند اما این کشف پایانی مرگبار برایشان در پی دارد.

در حالی که مفهوم داستان این فیلم بسیار ساده است، Grave Encounters با استفاده قوی از کلیشه های ژانر وحشت، این سادگی روایت را جبران می کند. این فیلم هجوی هوشمندانه و ظریف بر برنامه های شکار ارواح است و با طراحی صدای بی نقص، ترس های خلاقانه و فیلمبرداری بسته خود شما را زهره ترک خواهد کرد. برخی از جلوه های ویژه این فیلم بسیار بی کیفیت و قدیمی جلوه می کنند که البته با توجه به زمان ساخت فیلم قابل درک است اما استفاده از دوربین دید در شب و دوربینی که به شکلی دیوانه وار تکان می خورد و دیوارها را پوشش می دهد، باعث می شود که برخی از ترسناک ترین تصاویری که تاکنون در فیلم های ترسناک دیده ای را در برابر چشمان خود ببینید که تا مدت ها پس از پایان فیلم با شما خواهند ماند.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۴- Noroi: The Curse

اگر تا اینجای لیست برایتان مشخص نشده که نفرین ها چیزی نیستند که با آن ها شوخی کنید، پس نمی توانید ساعات راحتی در تماشای این فیلم داشته باشید. این فیلم با نام بامسمای Noroi: The Curse داستان مستندسازی را روایت می کند که به تحقیق در مورد اتفاقات ماوراءالطبیعه می پردازد. بعد از گم شدن این مستند ساز، دوربین او پیدا می شود، با فیلمی که یک سری اتفاقات هولناک را ضبط کرده که این مستندساز و چندین نفر دیگر را در مسیر یک موجودیت شیطانی قرار داده است. راه های بسیاری برای فیلم های ترسناک وجود دارد که از طریق آن ها مخاطبان خود را بترسانند، اغلب از طریق استفاده از خشونت و جامپ اسکرها.

اما در این فیلم چیز زیادی در این زمینه پیدا نخواهید کرد زیرا ترس های این فیلم عمدتاً از فضای تکان دهنده و ناخوشایند داستان، استفاده از فضای تنگ و تاریک زاویه دوربین و تاثیرات عرفانی می آید. در اینجا با یک فیلم ترسناک در ژانر ویدیو پیدا شده مواجه هستید که خوب می داند چطور از کلیشه های این ژانر دوری کند، از این محمل برای ساخت یک داستان قابل باور، ترسناک و زهره ترک کننده استفاده کند، بدون اینکه در تمام طول این تجربه کمکی برای تسکین وحشت و کمک کردن به شما انجام دهد.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۳- The Taking Of Deborah Logan

وقتی ژانر وحشت چیزی واقعی را گرفته و به یک کابوس تبدیل می کند، در بهترین شرایط خود قرار دارد. به لطف این موضوع، ساده است که وقتی این فیلم ترسناک را تماشا می کنید، تا مغز استخوان دچار ترس و وحشت شوید زیرا The Taking Of Deborah Logan به یکی از ترسناک ترین اتفاقات واقعی می پردازد که یک فرد می تواند با آن مواجه شود، رنج بردن از آلزایمر. این فیلم روایت یک دانشجوی پزشکی است که در حال ساخت یک مستند در مورد زندگی شخصیت دبورا است، زنی که به شدت دچار زوال عقل شده است. اما خیلی زود مشخص می شود که چیزی بسیار دورتر از یک بیماری طبیعی در زیر سطح این شرایط نهفته است.

یکی از چیزهایی که باعث می شود این فیلم به شدت ترسناک و باکیفیت باشد این است که فیلم واقعاً به دنبال بررسی کردن این بیماری است. دبورا هرگز به عنوان یک شخصیت منفی سوء استفاده گر نشان داده نمی شود، در حالی که یک شخصیت انسانی است که خیلی زود مخاطب را به خود علاقمند می سازد. او حقیقتاً و بدون شک ترسنا کاست اما این اتفاقات ماوراءالطبیعه هستند که باعث شده وی اینچنین باشد و شخصیت واقعی او بسیار نجیب است.. با این وجود، کنایه و استعاره هوشمندانه داستان باعث نمی شود که چیزی از ترسناکی فیلم کاسته شود، در شرایطی که یک بازی خیره کننده از جیل لارسون در نقش اصلی و میکاپ های بی نقص باعث می شود که حس ترس و تصویرسازی های ناخوشایند از مرگ قریب الوقوع، شما را در وحشتی بی سابقه فرو ببرد.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۲- Gonjiam: Haunted Asylum

اگر بخواهید یک فیلم ترسناک در مورد ویدیوهای پیدا شده بسازید، بسیار منطقی است که به دنبال موضوع بروید که از قبل با واقعیت در ارتباط نزدیک باشد. این همان چیزی است که این فیلم انجام می دهد، جای که به یک افسانه محلی واقعی در مورد یک مرکز روانشناختی متروکه و تسخیر شده در کره جنوبی می پردازد. فیلم Gonjiam: Haunted Asylum داستان گروهی فیلمساز آنلاین را روایت می کند که یک کانال یوتیوبی مربوط به فیلم های ترسناک را مدیریت می کنند. این موضوع باعث می شود که این گروه وارد این بیمارستان متروکه شده و با کار گذاشتن یک سری دوربین، به دنبال چیزهایی باشند که در طول شب در این مکان رخ می دهد و در نهایت مشخص می شود که لقمه ای بزرگ تر از دهانشان برداشته و قربانی این لوکیشن ترسناک می شوند.

همانند Grave Encounters، این فیلم نیز هرگز قرار نبود به خاطر روایت اورجینال خود برنده جایزه ای شود اما هنگام تماشای این فیلم به شدت ترسناک، این آخرین چیزی است که به آن فکر می کنید. در اینجا با فیلمی مواجه هستید که با سرعتی دیوانه کننده به سمت شما ترس و وحشت پرت می کند، بدون اینکه فرصتی برای نفس تازه کردن بهتان بدهد. اشکال روح مانندی که کیفیت به تصویر کشیدن آن ها با فیلم های ترسناک پرهزینه هالیوودی رقابت می کند، و خود لوکیشن داستان دارای یک حس تاریک، ترسناک و وحشت افزا هستند که باعث می شود به سرعت احساس ناخوشایندی داشته و بر قدرت جامپ اسکرها و ترسناک بودن فضا می افزاید.

ترسناک ترین فیلم ها در ژانر ویدیو پیدا شده

۱- [REC]

اکنون تحسین کردن از فیلم [REC] به موضوعی کلیشه ای تبدیل شده زیرا همه بر سر این موضوع توافق دارند که این فیلم یک شاهکار در ژانر فرعی ویدیو پیدا شده است. اما دلیلی برای این اجماع وجود دارد و آن تجربه ترسناک بی محابا و تزلزل ناپذیری است که فیلم به شما می دهد. آنجلا یک مجری برنامه آخر شب است که برای پوشش یک ماموریت نیروهای آتش نشانی وارد یک ساختمان چند طبقه مسکونی می شود. اما او و فیلمبردارش خیلی زود در داخل این ساختمان محبوس می شوند زیرا یک بیماری مسری ساکنان ساختمان را مبتلا کرده و به هیولاهایی با قدرت فراانسانی و میلی سیری ناپذیر به کشتن تبدیل می کند.

فیلم REC یک تجربه مملو از ترس بی حد و حصر با گام بی نقص روایت داستان، بازی های خیره کننده و لحظاتی به شدت ترسناک است. همچنین در اینجا با فیلمی مواجه هستیم که از فرمت ویدیو پیدا شده به سود خود استفاده می کند، جایی که فضای تنگ و تاریک با نداشتن دید بصری واضح همراه شده و وحشتی که شخصیت ها در آن گرفتار شده اند را در برابر چشمان شما به شفاف ترین شکل ممکن نمایان می سازد. اگر ژانر وحشت ویدیو پیدا شده را دوست دارید و هنوز این فیلم را ندیده اید، در اسرع وقت برای تماشای این فیلم اقدام کرده و به تماشای این فیلم ترسناک بی نقص اسپانیایی بپردازید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود