۱۲ سلبریتی چندنژادی که زیبایی منحصر به فردشان را مدیون نیاکان خود هستند

۱۲ سلبریتی چندنژادی که زیبایی منحصر به فردشان را مدیون نیاکان خود هستند

وقتی از افراد چندنژادی صحبت می‌کنیم، منظور پسران یا دخترانی است که از والدینی از اقوام مختلف متولد شده‌اند. ریشه های متنوع این افراد اغلب به آنها ظاهری زیبا، بدیع و شخصیت های پیچیده می‌دهد که ترکیبی هیجان انگیز از پس زمینه های فرهنگی را در‌بر می‌گیرد. و البته افراد مشهور نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

۱. کیانو ریوز: انگلیسی، ایرلندی، پرتغالی، بومی هاوایی، چینی و هلندی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

کیانو ریوز (Keanu Reeves) احتمالا یکی از مشهورترین شهروندان کانادایی در جهان است. او دارای میراث قومی گسترده‌ای است و از آنجایی که در لبنان متولد شده، عملا در تبار خود هیچ ارتباطی با کانادا ندارد. پدرش، زمین شناس اهل هاوایی (با تبار پرتغالی، انگلیسی، اسکاتلندی، چینی و هلندی) و مادرش، رقصنده و طراح لباس انگلیسی، در بیروت با هم آشنا شدند و بلافاصله پس از آن، کیانو متولد شد.

نام او در هاوایی به معنای «نسیم تازه» است. پس از طلاق والدینش، این بازیگر بخشی از دوران کودکی خود را به همراه مادرش در استرالیا و ایالات متحده گذراندند تا بعدا به طور دائم در کانادا اقامت گزیدند و از این رو تابعیت کانادایی را دریافت کردند.

۲. شکیرا: لبنانی، اسپانیایی، ایتالیایی و بومی (سرخ پوست)

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

دی‌ان‌ای شکیرا مجموعه‌ای از فرهنگ های متنوع مانند عرب، لاتین و اروپایی است. پدربزرگ و مادربزرگ پدری او از مهاجران لبنانی بودند که در نیویورک، جایی که پدرش متولد شد، ساکن شدند. بعدا خانواده به کلمبیا نقل مکان کردند، جایی که والدین او با هم آشنا شدند.

از طرف مادرش، او اجداد بومی، اسپانیایی و ایتالیایی دارد. او از طریق موسیقی خود سعی کرده بخشی از غنای فرهنگی خود را به جهانیان نشان دهد، ازجمله در ریتم های بومی آهنگ و اجرای رقص های سنتی خود، مانند رقص عربی یا سبک های کلمبیایی آفریقایی لاتین.

۳. آون جوگیا: انگلیسی، ایرلندی و هندی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

آوِن جوگیا (Avan Jogia) بازیگر خوش تیپ کانادایی نیز ترکیب قومی جالبی را در ژن های خود دارد. پدرش در لندن، انگلستان متولد شد، اما اصالتا هندی است، در حالی که مادرش اصالت انگلیسی، آلمانی و ولزی دارد. این بازیگر علاوه بر انگلیسی، به زبان فرانسوی و هندی گجراتی نیز صحبت می‌کند و به طور قانونی دارای دو ملیت کانادایی و انگلیسی است.

او کتابی در مورد تجربه احساسات پیچیده‌ ناشی از چند نژاد مختلف بودن و تلاش برای کشف هویت خود نوشته است که امیدوار است بتواند به سایر کسانی که مثل او در هویت خود احساس سردرگمی می‌کنند کمک کند.

۴. ونسا هاجنز: انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی، آلمانی، فیلیپینی، اسپانیایی، آلمانی، فیلیپینی و چینی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

پدر ونسا هاجنز (Vanessa Hudgens) عمدتا انگلیسی تبار است، اما او همچنین دارای اجداد اسکاتلندی، ایرلندی و آلمانی در شجره خانوادگی خود است.

اگرچه ذکر شده است که او همچنین دارای ریشه های بومی آمریکایی است، این اصل و نسب مستند نشده است. او اجداد فیلیپینی، اسپانیایی و چینی در نسل مادری خود دارد.

۵. تیلور لاتنر: هلندی، فرانسوی و آلمانی و بومی آمریکایی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

اگرچه بیشتر اصل و نسب او اروپایی است، اما تیلور لاوتنر (Taylor Lautner) نسبت کوچکی با اقوام بومی آمریکایی از قبایل اوداوا و پوتاواتومی نیز دارد. او تبار هلندی، فرانسوی و آلمانی دارد. او بیان کرده است که در حین آماده کردن نقش خود در فیلم گرگ و میش، او و خانواده‌اش توانستند متوجه شوند که از سوی مادرش، از یک قبیله بومی آمریکایی، ریشه گرفته‌اند.

۶. دمی لواتو: مکزیکی، اسپانیایی، بومی آمریکایی، انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی و پرتغالی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

دمی لواتو (Demi Lovato) از طرف مادرش تبار انگلیسی و ایرلندی شمالی دارد. از سوی دیگر، پدر او از خانواده‌ای مکزیکی است که چندین نسل در نیومکزیکو زندگی می‌کردند. مانند بسیاری از مردم مکزیکی تبار، پدرش هم ریشه های اسپانیایی و هم بومی و مقدار کمی اجداد پرتغالی و یهودیان سفاردی داشت.

کنجکاوی او در مورد گذشته خانواده‌اش او را تشویق کرد تا آزمایش DNA انجام دهد. نتایج نشان داد که یک ترکیب قومی جالب در رگ‌های او در جریان است. در حالی که اصل و نسب ژنتیکی او عمدتا اروپایی است (۸۵%)، با ۳۲٪ از شبه جزیره ایبری، ۱۶٪ از اسکاندیناوی، ۱۴٪ از ایرلند، ۱۱٪ از بریتانیای کبیر، و ۷٪ از اروپای غربی، او همچنین ۱۰٪ بومی آمریکایی، ۴ درصد آسیایی، ۱ درصد آفریقایی و ۵ درصد از مناطق نامشخص است.

۷. وین دیزل: آفریقایی، اسکاتلندی، انگلیسی و آلمانی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

وین دیزل (Vin Diesel) ۵۵ ساله هرگز با پدر بیولوژیک خود آشنا نشد و هرآنچه را که می‌داند مادرش به او گفته است. پدر و مادر دیزل در دورانی چالش برانگیز زندگی می‌کردند که هنوز در برخی مناطق آمریکا تولیدمثل رنگین پوستان با سفیدپوست ها غیرقانونی بود. پدرش یک آفریقایی آمریکایی بود و بنابراین آنها نمی‌توانستند رابطه خود را فاش کنند.

۸. زندیا: آفریقایی-آمریکایی، آلمانی، ایرلندی، انگلیسی و اسکاتلندی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

زندیا (Zendaya) هم به دلیل پیشینه قومی متفاوتش، مانند آفریقایی و اروپایی، ویژگی‌های متفاوتی دارد. پدر او آفریقایی-آمریکایی و از خانواده‌ای اصالتا اهل آرکانزاس است. از طرف دیگر، از طرف مادر، اصل و نسب او اروپایی، به طور دقیق تر آلمانی، ایرلندی، انگلیسی و اسکاتلندی است. نام «زندایا» ریشه آفریقایی دارد و در زبان شونا، یک زبان آفریقایی جنوب غربی که در زیمبابوه صحبت می‌شود، به معنای شکرگزاری است.

۹. دارن کریس: انگلیسی، آلمانی، ایرلندی، فیلیپینی، چینی و اسپانیایی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

دارن کریس (Darren Criss) بازیگر، آهنگساز و خواننده که بیشتر برای حضور در مجموعه تلویزیونی گلی (Glee) شناخته می‌شود، اوراسیایی است. از طرف پدرش، او تبار انگلیسی، آلمانی و ایرلندی دارد، در حالی که از طرف مادرش، چینی، فیلیپینی و اسپانیایی تبار است. در حالی که او نیمه آسیایی است، به دلیل ظاهر اروپایی‌اش هیچ‌کس علاقه خاصی به این موضوع نشان نمی‌دهد. او به پیشینه فیلیپینی خود افتخار می‌کند.

۱۰. جسی ویلیامز: آفریقایی آمریکایی، بومی آمریکایی و سوئدی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

جسی ویلیامز (Jesse Williams) با ویژگی های منحصر به فرد و عجیب و غریب خود، طرفداران آناتومی گری (Grey’s Anatomy) را مجذوب خود کرد. ترکیبات قومی او، آفریقایی-آمریکایی از طرف پدرش و سوئدی-آمریکایی از طرف مادرش ترکیبی متمایز از ویژگی هایی را به او داد که بعید است به راحتی پیدا کنید.

او علاوه بر بازیگری، به عنوان مدل نیز فعالیت می‌کند و به لطف ویژگی‌های جذابش، در فهرست جذاب ترین مردان جهان نشریه People قرار دارد.

۱۱. نائومی اسکات: انگلیسی و هندی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

نائومی اسکات (Naomi Scott) بازیگر نقش پرنسس یاسمین در آخرین نسخه سینمایی علاءالدین، اصالتی هندی و انگلیسی دارد. او در لندن، انگلستان به دنیا آمد و از طرف پدرش، تمام اجدادش انگلیسی است اما از طرف مادرش، او هندی گجراتی است.

نائومی می‌گوید که احساس می‌کرد که نژاد مختلط، کار بازیگر شدن را برایش دشوار کرده است و فیلمنامه‌های زیادی که واقعا می‌خواست در آنها بازی کند به همین خاطر برای افراد دیگر فرستاده شد.

۱۲. کی.جی. آپا: انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی و ساموایی

۱۲ ستاره هالیوودی چندنژادی زیبا و منحصر به فرد

کی جی آپا (K.J. Apa) از طرف پدرش تبار ساموایی و از طرف مادرش اسکاتلندی، انگلیسی و ایرلندی دارد. با این حال، فرهنگ ساموآیی بخش مهمی از تربیت او و خواهر و برادرش در طول زندگی‌شان بوده است. یکی از سنت های مورد علاقه او در فرهنگ ساموآیی خالکوبی است. عملا تمام خانواده او چند تتو دارند و او نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • رامین اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۲

    چرا همشون ایرلندی و اسکاتلندی بودن🙄🙄

  • خودم اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۲

    فقط اون جوگیا و ناومی اسکات تو این عکسها خوشگلن بقیه چندان خوش صورت نهیهه

  • zedvi اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۲

    زیبایی منحصر به فرد وین دیزل چیه؟