۵ نکته برای حفظ سرمایه که رعایت نکردن آنها باعث ورشکستگی بن افلک و مت دیمون شد

۵ نکته برای حفظ سرمایه که رعایت نکردن آنها باعث ورشکستگی بن افلک و مت دیمون شد

بن افلک، ستاره هالیوود اخیراً فاش کرد که او و مت دیمون، درآمدهای خود را از فیلم ویل هانتینگ نابغه (Good will Hunting) محصول ۱۹۹۷ در چشم بر هم زدنی از دست دادند. افلک تعریف کرد: «من می گفتم، ما دیگه ثروتمند هستیم. دیگه به چیزی نیاز نداریم. دیگه مجبور نیستیم که دوباره کار کنیم».

ترفندهایی برای حفظ سرمایه

آن دو در ۲۰ سالگی، فیلمنامه ویل هانتینگ نابغه را به قیمت ۶۰۰,۰۰۰ دلار فروختند و پول آن را تقسیم کردند. با این حال، هر کدام ۳۰,۰۰۰ دلار به ایجنت های خود و ۱۶۰,۰۰۰ دلار مالیات پرداخت کردند و در نهایت برای هر کدام ۱۱۰,۰۰۰ دلار باقی ماند.

پس افلک و دیمون تصمیم گرفتند دو جیپ چروکی ۵۵,۰۰۰ دلاری بخرند. افلک ادامه داد: «طبیعاً تصمیم گرفتیم یک خانه مجلل با اجاره ماهانه ۵,۰۰۰ دلاری در هالیوود اجاره کنیم و در عرض ۶ ماه ورشکست شدیم.»

ترفندهایی برای حفظ سرمایه

در حالی که هر دوی آنها در حال حاضر به‌رغم برنامه‌ریزی ضعیف مالی اولیه، به وضوح روی پای خود ایستاده‌اند، در ادامه ۵ نکته برای حفظ سرمایه ای که به این شکل به دست می آورید را ذکر می کنیم که در صورتی که شانس به شما رو آورد، پایان خوشی داشته باشید.

۱. مخارج عاقلانه

ترفندهایی برای حفظ سرمایه
اولین قانون طبیعتا این است که نصف درآمد خود را برای خرید ماشین خرج نکنید. افلک و دیمون به جای خرید جیپ ها و اجاره خانه‌ی کلان، باز هم می توانستند از پولشان لذت ببرند.

هزینه های ماهانه خود را محاسبه کنید. ابتدا با مایحتاج خود شروع کنید، مانند مواد غذایی و اجاره، سپس مقداری پول نقد برای بدهی ها و پس انداز خود کنار بگذارید. هنگامی که نیازهای اولیه را پاسخ دادید، می توانید به خرج های دیگر فکر کنید.

۲. همه بدهی هایتان را پرداخت کنید

ترفندهایی برای حفظ سرمایه
اگر بدهی یا وامی دارید، مهم ترین کار این است که از شر آنها خلاص شوید.

۳. پس انداز کنید

ترفندهایی برای حفظ سرمایه
با وجود پس انداز برای روزهای سخت، حتی اگر در عرض ۶ ماه ورشکست هم شدید تا سرمایه بعدی، دوام می آورید. اکثر متخصصان توصیه می کنند حداقل برای ۳ تا ۶ ماه پول کنار بگذارید تا برای بحران های غیرمنتظره، مانند مخارج درمانی یا از دست دادن شغل آماده باشید.

۴. پس انداز برای بازنشستگی

ترفندهایی برای حفظ سرمایه
وقتی جوان هستید، ممکن است خیلی به روزهای بازنشستگی فکر نکنید. تحقیقات خود را انجام دهید و سرمایه گذاری های مطمئن و پایدار را برای آینده انتخاب کنید.

۵. کسب درآمد غیرفعال

ترفندهایی برای حفظ سرمایه
در نهایت، به‌جای کاهش درآمد، راه‌های ساده‌ای برای افزایش آن‌ پیدا کنید. سرمایه گذاری، به ویژه بر روی سهام با سود بالا، مدت هاست که روشی محبوب برای افزایش درآمد بوده است. اما بسیاری از افراد از ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام می ترسند. یک جایگزین سودآور، املاک و مستغلات است.

منبع: yahoo
دیجیاتو
بدون نظر

ورود