ماجرای کشف پیکر یک روحانی در سواحل جویبار؛ ابراهیم فاضل کیست؟

ماجرای کشف پیکر یک روحانی در سواحل جویبار؛ ابراهیم فاضل کیست؟

به دنبال کشف پیکر بی جان حجت الاسلام ابراهیم فاضل در سواحل جویبار در استان مازندران در روز جمعه ۱۵ اردیبهشت، پلیس نتیجه ی تحقیقات درباره ی علت مرگ وی را اعلام کرد. ابراهیم فاضل، طلبه ی ساکن قم و فرزند مرحوم آیت‌الله محمد فاضل استرآبادی، موسس حوزه علمیه فیضیه مازندران بود.

حجت الاسلام ابراهیم فاضل که بود؟

ابراهیم فاضل کیست

ابراهیم فاضل فرزند مرحوم آیت‌الله محمد فاضل استرآبادی و نوه مرحوم  آیت الله شیخ محمد کوهستانی بود.

آیت الله محمد فاضل استرآبادی از علمای مبارز و نیز موسس حوزه علمیه فیضیه مازندران بود.

ابراهیم فاضل همچنین برادر همسر حجت الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده پیشین تهران در مجلس بود.

جزئیات حادثه و علت مرگ حجت الاسلام ابراهیم فاضل

ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت جزئیات حادثه ی رخ داده برای حجت الاسلام ابراهیم فاضل و نتیجه ی تحقیقات پلیس درباره ی علت مرگ وی را منتشر کرده است.

ابراهیم فاضل کیست

در گزارش این خبرگزاری آمده است:

نخستین موضوعی که از ساعات اولیه انعکاس این خبر مطرح شد، اشاره به حضور وی در یکی از سواحل استان مازندران بود و شواهد حاکی از آن بود که این مشاهدات مربوط به سه روز قبل یعنی ۱۲ اردیبهشت است و اینکه او برای شنا به دریای بهنمیری خزر رفته است.

در پی نگرانی اعضای خانواده و آشنایان و بی خبری از سرنوشت ابراهیم فاضل، پیگیری و جستجو برای یافتن او آغاز می شود تا اینکه پیکر بی جان او روز جمعه ۱۵ اردیبهشت در سواحل جویبار پیدا شد.

ورود دادگستری به موضوع

دادگستری شهرستان جویبار با انتشار اطلاعیه ای از پیدا شدن جسد فاضل در سواحل جویبار خبر داد و تایید کرد که او در روز ۱۲ اردیبهشت ماه در ساحلی در شهر بهنمیر استان مازندران حضور داشته است.

در این اطلاعیه تایید شده بود که آقای فاضل بعد از آنکه در دریای بهنمیری خزر اقدام به شنا کرده، مفقود شده است و روزها از وی اطلاعی در دست نبود؛ در نهایت بعد از چند روز جستجو در دریا، پیکر وی در سواحل جویبار پیدا شد.

دادگستری جویبار همچنین اشاره کرده بود که جزییات علت فوت و غرق شدگی پس از بررسی، در روزهای آینده اعلام و گزارش‌هایی از سوی پزشکی قانونی و دادستانی مازندران ارایه خواهد شد.

اشاره پلیس به تهیه وسایل شنا در مسیر بهنمیر

پلیس هم گزارش کرد که ابراهیم فاضل پس از تهیه وسایل شنا در مسیر به ساحلی در بهنمیر رفته است و با راننده خودرو برای بازگشت قرار داشته است.

ساعتی بعد سرهنگ ساداتی معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس مازندران نیز اعلام کرد که در پی مفقود شدن آقای فاضل، در سواحل دریای بابلسر در روز ۱۲ ردیبهشت ماه، صبح روز جمعه پیکر بی جان او در ساحل روستای «گلدشت» جویبار بعلت غرق شدگی کشف شد.

وی افزود: علت تامه مرگ در دست بررسی کارشناسان پلیس آگاهی و پزشکی قانونی قرار دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

آخرین جزئیات؛ کالبدشکافی و تایید غرق شدگی

روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران دقایقی قبل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: ابراهیم فاضل چند روز پیش با لباس شخصی به سواحل بهنمیر از توابع شهرستان بابلسر رفته است و زمانی که لباس های او در کنار ساحل پیدا شد، اثری از نامرتب بودن وجود نداشت، به این معنا که وی با اختیار خود به دریا رفته است.

روح الله سلگی با بیان اینکه بعد از مفقود شدن وی نیروی انتظامی، هلال احمر و دستگاه های امنیتی پیگیر این موضوع شدند، افزود: آخرین تراکنش پولی وی مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که لباس شنا تهیه کرده است.

وی تصریح کرد: غرق شدن آقای فاضل در دریا ناشی از ناتوانی او در شنا کردن، قطعی است و بعد از چند روز باتوجه به طوفانی شدن دریای خزر، پیکرش صبح روز جمعه در سواحل جویبار پیدا شد.

او با اشاره به اینکه فرد فوت شده برادر همسر حجت الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است، ادامه داد: امروز این نماینده مجلس و خواهرش برای شناسایی جسد در جویبار حاضر شدند و تایید شد که این جنازه متعلق به برادر همسرش است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: غرق شدن این فرد به دلیل بلد نبودن شنا برای خانواده او هم قطعی شده است و حتی گفتند نیازی به کالبدشکافی در پزشک قانونی هم نیست؛ با این وجود کالبد شکافی هم انجام و مشخص شد که ابراهیم فاضل به خاطر غرق شدگی جان باخته است.

سلگی تصریح کرد: موضوع به قتل رسیدن او و یا هر موضوع دیگری غیر از مباحث مطرح شده کذب است.

ماجرای سفر حجت الاسلام ابراهیم فاضل از زبان اعضای حوزه علمیه مازندران

ابراهیم فاضل کیست

حجه‌‌الاسلام هادی قنبری مدیر حوزه علمیه بابل در گفت‌وگو با تسنیم گفت: حجه‌الاسلام ابراهیم فاضل از قم برای دیدار با خانواده به بابل مراجعه کرده و برای چند ساعت به ساحل بابلسر رفته بود و بنا بود شب به حوزه علمیه فیضیه برود.

همچنین حجت الاسلام رحیم ابوالحسینی عضو حوزه علمیه فیضیه مازندران در گفتگو با خبرگزاری شبستان گفت: مرحوم ابراهیم فاضل با توجه به بیماری که داشتند و توصیه پزشک معالج که برای مداوا باید از هوای پاک و بدور از تنش و هیاهوی شهر بهره مند شوند در طول سال چندین مرتبه برای استفاده از هوای سالم و دوری از هیاهوی شهر از قم به بابلسر سفر می کردند و در هفته گذشته هم باحضور در بابلسر در هتل مستقر شده بودند.

وی با بیان اینکه این روحانی عصر روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه برای شنا به نفت چال بهنمیر مراجعه می کند و با توجه به اینکه دریا مواج بود به هتل محل اقامت برمی گردد و دوباره روز سه شنبه ۱۲ اردیبهشت برای شنا به سواحل دریای بابلسر (نفت چال بهنمیر) می رود که دیگر خبری از ایشان نمی شود و و در نهایت روز جمعه ۱۵ اردیبهشت جسد این روحانی در ساحل دریای چپکرود پیدا می شود.

وی با بیان خاطره ای از حجت الاسلام ابراهیم فاضل در مورد شنا که این مرحوم عموما از شنا می هراسید و تمایلی به شنا کردند نداشت اما با توجه به اینکه فکر می کرد حضور در دریا و جنگل حال روحی اش را بهتر خواهد کرد برای شنا به نفت چال رفته بودند.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • سالار اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۲

    شنا بلد نبوده و برای شنا رفته تو دریا؟ اونم تنهایی؟ اونم تو این فصل؟ باشه باور کردیم.