سلبریتی های هالیوودی که نمی دانستید تحصیلات دانشگاهی دارند

سلبریتی های هالیوودی که نمی دانستید تحصیلات دانشگاهی دارند

ستاره های هالیوود بیشتر با فعالیت هایشان در عرصه های بازیگری، خوانندگی یا مدلینگ شناخته می شوند. به همین دلیل کمتر کسی می داند که بسیاری از آن ها تحصیلات دانشگاهی هم دارند، گرچه برخی از آن ها برای تمرکز بر کار در عرصه سرگرمی مجبور به رها کردن دانشگاه شدند.

یارا شهیدی

یارا شهیدی بازیگر ایرانی آمریکایی در سال ۲۰۲۲ از دانشگاه هاروارد ِ آمریکا فارغ التحصیل شد.

شهیدی که در دانشگاه با مالیا اوباما، دختر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا همکلاسی بود، مدرک کارشناسی خود از دانشگاه هاروارد را در رشته ی مطالعات اجتماعی گرفته است.

اِما واتسون

اِما واتسون در سال ۲۰۱۴ در مقطع کارشناسی رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه براون ِ آمریکا فارغ التحصیل شد.

واتسون در زمان تحصیل در دانشگاه براون به خاطر بازی در فیلم های «هری پاتر» یک سالی مرخصی تحصیلی گرفت، با این حال، از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ به طور جداگانه در یک برنامه آموزشی ویژه دانشگاه آکسفورد ِ انگلیس هم شرکت کرد.

او دوره ی کارشناسی خود را به دلیل این وقفه، ۵ ساله به اتمام رساند.

لوپیتا نیونگو

لوپیتا نیونگو برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مطالعات فیلم و تئاتر در کالج همپشایر ِ آمریکا از کشور خود، کنیا به ایالات متحده نقل مکان کرد.

او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای گفت که از ابتدا می خواست بازیگر شود اما آمادگی اذعان به این موضوع را نداشت، به همین دلیل تصمیم گرفت وارد رشته فیلمسازی شود چرا که احساس می کرد برای مردم کشورش قابل قبول تر از بازیگری بود.

او سپس تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد رشته بازیگری در دانشگاه ییل ِ آمریکا ادامه داد. او که در سال ۲۰۱۴ به خاطر بازی اش در فیلم «۱۲ سال بردگی» برنده ی جایزه اسکار شد، تنها چند هفته پیش از فارغ التحصیلی اش از دانشگاه ییل برای بازی در این نقش انتخاب شده بود.

مگان مارکل

مگان مارکل در سال ۲۰۰۳ با دو مدرک در رشته های تئاتر و مطالعات بین الملل از دانشگاه نورث وسترن ِ آمریکا فارغ التحصیل شد.

سیندی کرافورد

سیندی کرافورد که به عنوان شاگرد ممتاز از دبیرستان فارغ التحصیل شد، با بورسیه برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه نورث وسترن ِ آمریکا شد.

او اولین قرار مدلینگ خود را در سال ۱۹۸۴ بست و در ابتدا قصد داشت از درآمد این کار به عنوان مکمل بورسیه اش استفاده کند اما در نهایت برای ادامه ی کار مدلینگ دانشگاه را رها کرد و خیلی زود به یکی از مشهورترین سوپرمدل ها بدل شد.

ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن مدرک کارشناسی روانشناسی از هاروارد ِ آمریکا دارد و اولین فارغ التحصیل این دانشگاه است که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده است.

او سپس در دانشگاه عبری اورشلیم در رشته های ادبیات عبری و نوروبیولوژی تحصیل کرد.

پورتمن برای ناشناس ماندن در دانشگاه هاروارد با نام واقعی خود، ناتالی هرشلاگ ثبت نام کرد. او ۲ مقاله در رشته روانشناسی در نشریات علمی منتشر کرد.

مت دیمون

مت دیمون برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه هاروارد ِ آمریکا شد و در آنجا تکلیف کلاس نمایشنامه نویسی اش به نگارش نسخه ی اولیه ی فیلمنامه ی «ویل هانتینگ خوب» توسط او انجامید. دیمون بعدها این پروژه را به همراه دوست دوران کودکی اش، بن افلک تکمیل کرد.

دیمون در نهایت برای رفتن به دنبال بازیگری دانشگاه را رها کرد.

لیسا کودرو

کلیسا کودرو در رشته زیست شناسی از کالج واسر ِ آمریکا فارغ التحصیل شد و پس از فارغ التحصیلی همکاری با پدرش که متخصصی مشهور در حوزه سردرد است را برای تحقیق درباره ی نیمکره هایی مغز و انواع سردرد آغاز کرد.

۶ ماه بعد از فراغ التحصیلی، کودرو فعالیت های علمی را رها کرد و به دنبال بازیگری رفت.

ماییم بیالیک

ماییم بیالیک که در سریال «تئوری بیگ بنگ» نقش یک متخصص نوروبیولوژی را برعهده داشت، در واقعیت دکترای علوم اعصاب (نوروساینس) دارد.

او مدرک کارشناسی خود را در سال ۲۰۰۰ در رشته های علوم اعصاب و همیطور زبان عبری و مطالعات یهودی از دانشگاه کالیفرنیای آمریکا گرفت.

در سال ۲۰۰۵ بازیگری را از سر گرفت و در سریال «تئوری بیگ بنگ» نقش آفرینی کرد. او در نهایت در سال ۲۰۰۷ دکترای علوم اعصاب خود را گرفت.

ادوارد نورتون

ادوارد نورتون فارغ التحصیل کارشناسی رشته تاریخ از دانشگاه ییل ِ آمریکا است.

او بعد از فارغ التحصیلی به ژاپن رفت و در آنجا مدتی به عنوان نماینده ی شرکت پدربزرگش مشغول کار شد و در آنجا هنرهای رزمی و زبان ژاپنی یاد گرفت.

جیک و مگی جیلنهال

جیک جیلنهال وقتی برای تحصیل در رشته های مذاهب شرقی و فلسفه در دانشگاه کلمبیای آمریکا ثبت نام کرد، خواهر بزرگش مگی جیلنهال ترم های پایانی تحصیل خود در این دانشگاه در رشته های ادبیات و مذاهب شرقی بود.

با این حال جیک برای تمرکز بر رویی کار بازیگری، بعد از ۲ سال دانشگاه را رها کرد.

مگی اما تحصیلات خود را به پایان رساند و یک ترم تابستانی هم در رشته بازیگری در آکادمی هنرهای نمایشی ِ انگلیس گذارند.

آلیشا کیز

آلیشا کیز که بارها برنده جایزه گرمی شده، یادگیری پیانو را از ۷ سالگی آغاز کرد و برای تحصیل در رشته جاز در مدرسه هنرهای نمایشی منهتن ثبت نام کرد. او از ۱۴ قطعاتش را خودش می نوشت و در ۱۶ سالگی با کسب نمره کامل در تمامی دروس از مدرسه فارغ التحصیل شد.

او سپس بورسیه ی دانشگاه کلمبیای آمریکا شد، اما یک ماه پس از آغاز کلاس هایش برای تمرکز بر روی کار موسیقی، مجبور به رها کردن دانشگاه شد.

اشتون کوچر

اشتون کوچر بعد از ورود بی اجازه به دبیرستان در جریان یک شوخی بورسیه های تحصیلی اش را از دست داد. او در نهایت برای تحصیل در رشته مهندسی بیوشیمی وارد دانشگاه آیوای آمریکا شد اما در ۱۹ سالگی برای رفتن به دنبال کار مدلینگ دانشگاه را رها کرد.

جودی فاستر

جودی فاستر فارغ التحصیل رشته ادبیات آفریقایی آمریکایی از دانشگاه ییل ِ آمریکا است.

فاستر وقتی خواندن را شروع کرد هنوز ۳ ساله نشده بود و بازیگری را نیز از کودکی آغاز کرد. او بعداً برای تحصیل وارد دانشگاه ییل شد و پس از فارغ التحصیلی کار بازیگری را از سر گرفت.

منبع: insider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود