کتک کاری باورنکردنی نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان عراق + ویدئو

کتک کاری باورنکردنی نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان عراق + ویدئو

انتشار ویدئوهایی از کتک کاری نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان عراق خبرساز شده است. تصاویر منتشر شده نشان می دهد برخی نمایندگان با بطری‌ های آب به جایگاه رئیس پارلمان حمله کرده و شدت درگیری ها تا حدی بود که برخی از نمایندگان مجروح شدند. به گفته ی منابع خبری، این درگیری میان نمایندگان حزب دموکرات و اتحادیه میهنی کردستان عراق بر سر قانون انتخابات رخ داده است.

حسین دهباشی، تاریخ پژوه ویدئوی این درگیری را در توییتر خود بازنشر کرد و در واکنش به آن نوشت: «نمونه‌ای از گفتگوهای دموکراتیک میان اعضای دو عشیره در پارلمانِ اقلیمِ کوووردستان عراق»

این توییت دهباشی با واکنش های مختلف کاربران ایرانی رو به رو شد.

ماجرای کتک کاری نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان عراق

نمایندگان حزب دموکرات و اتحادیه میهنی در پارلمان اقلیم کردستان عراق به دلیل اختلاف بر سر قانون انتخابات با یکدیگر درگیر شدند.

نمایندگان اتحادیه میهنی کردستان عراق نسبت به فعالیت مجدد کمیسیون انتخابات در راستای آمادگی برای برگزاری انتخابات اعتراض کردند و این اقدام را غیرقانونی دانستند، در حالی که نمایندگان بلوک دموکرات فعال نشدن کمیسیون انتخابات را مانعی بر سر راه برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر دانستند.

آنچه جرقه اختلاف را تا حد درگیری در پارلمان کردستان بالا برد، «افزودن ماده فعال سازی مجدد کمیسیون انتخابات در دستور کار جلسه امروز» بود؛ اقدامی که اتحادیه میهنی کردستان با توجه به اینکه آیین نامه داخلی مجلس مستلزم اعلام موارد جدید در دستور کار جلسه حداقل ۲۴ ساعت قبل از شروع جلسه است، آن را غیرقانونی دانست.

در تنش و زد و خورد بین اعضای اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق گزارش‌هایی مبنی بر زخمی شدن دو طرف ثبت شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود