درآمد هرکدام از ۲۰ تیم لیگ برتر انگلیس در فصل اخیر چقدر بوده است؟

درآمد هرکدام از ۲۰ تیم لیگ برتر انگلیس در فصل اخیر چقدر بوده است؟

تخمین زده می‌شود که تمامی ۲۰ تیم لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲ بیش از ۱۲۰ میلیون پوند به دست‌ آورده باشند. در حالی که منچسترسیتی، قهرمان این فصل بیش از ۱۶۰ میلیون پوند برای دستیابی به اولین جایزه از جوایز سه‌گانه ممکن به دست آورده، بیش از ۲.۵ میلیارد پوند از جوایز و درآمد حاصل از پخش تلویزیونی بین ۲۰ باشگاه تقسیم می‌شود. جالب اینکه تیم ساوتهمپتون که آخرین تیم جدول بوده و به دسته پایین تر سقوط کرده نیز حدود ۱۰۰ میلیون پوند درآمد داشته است.

با آنکه لیگ برتر دیگر ارقام دقیق را به‌طور علنی اعلام نمی‌کند، هر تیم در هر رده‌ای از جدول ۲.۲ میلیون پوند ارزش دارد و درآمد پخش تقریبا به‌طور مساوی تقسیم می‌شود. با این حال باشگاه هایی که مسابقاتشان به‌طور زنده در بریتانیا نمایش داده می‌شود اغلب سهم کمی بزرگ‌تری از این مبلغ را به دست می‌آورند.

درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

همه ۲۰ باشگاه از حق پخش تلویزیونی مبالغی برابر دریافت می‌کنند. در فصل گذشته این مبلغ حدود ۸۴ میلیون پوند برآورد شده بود و این فصل حتی از این هم بیشتر خواهد بود و باشگاه ها بسته به تعداد دفعاتی که برای پخش در تلویزیون داخلی انتخاب می‌شوند، مبالغ اضافی دریافت خواهند کرد.

درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

بزرگ‌ترین بازندگان این فصل در زمینه درآمدها، چلسی و لیورپول خواهند بود که از لیگ قهرمانان اروپا جا مانده‌اند، زیرا شرکت در این رقابت ها می‌تواند تا ۱۰۰ میلیون پوند اضافی در فصل بعد ارزش داشته باشد. و علیرغم درآمد قابل توجهی که سه تیم سقوط کرده در این فصل داشته اند، هنوز هم باید هزینه های قابل توجهی برای دستمزد بازیکنان استخدام شده کنونی بپردازند و بدین ترتیب حسابداران تیم های ساوتهمپتون، لستر و لیدز باید بسته به این هزینه ها برای فصل آینده در چمپیونشیپ برنامه ریزی کنند.

بر اساس ارقام فصل گذشته که از اطلاعات منتشرشده در صورت‌های مالی تعدادی از باشگاه‌ها به دست آمده و با توجه به افزایش درآمدهای تلویزیونی، در ادامه مبلغ تخمینی درآمد هر تیم لیگ برتری در فصل ۲۳-۲۰۲۲ آورده شده است.

درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

مبلغ درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

۱. منچسترسیتی ۱۷۰ میلیون پوند
۲. آرسنال ۱۶۷.۸ میلیون پوند
۳. منچستریونایتد ۱۶۵.۵ میلیون پوند
۴. نیوکاسل یونایتد ۱۶۳.۴ میلیون پوند
۵. لیورپول ۱۶۱.۲ میلیون پوند
۶. برایتون ۱۵۹ میلیون پوند
۷. استون ویلا ۱۵۶.۸ میلیون پوند
۸. تاتنهام هاتسپر ۱۵۴.۶ میلیون پوند
۹. برنتفورد ۱۵۲.۴ میلیون پوند
۱۰. فولام ۱۵۰.۲ میلیون پوند
۱۱. کریستال پالاس ۱۴۸ میلیون پوند
۱۲. چلسی ۱۴۵.۸ میلیون پوند
۱۳. گرگ ۱۴۳.۶ میلیون پوند
۱۴. وستهام ۱۴۱.۴ میلیون پوند
۱۵. بورنموث ۱۳۹.۲ میلیون پوند
۱۶. ناتینگهام فارست ۱۳۷ میلیون پوند
۱۷. اورتون ۱۳۴.۸ میلیون پوند
۱۸. لستر ۱۳۲.۶ میلیون پوند
۱۹. لیدز ۱۳۰.۴ میلیون پوند
۲۰. ساوتهمپتون ۱۲۸.۲ میلیون پوند

درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

اگر سیتی به دومین باشگاه انگلیسی تبدیل شود که سه‌گانه را بدست می آورد، تقریبا ۲۷۰ میلیون پوند درآمد خواهد داشت.

شکست دادن منچستر یونایتد در فینال جام حذفی روز شنبه در ومبلی، ۴ میلیون پوند اضافی برای سیتی در پی خواهد داشت، که به نظر می‌رسد در مقایسه با ثروتی که در دو رقابت دیگر به دست می‌آید، قطره‌ای در اقیانوس است.

درآمد باشگاه های لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۳-۲۰۲۲

برنده شدن در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۹۵ میلیون پوند دیگر ارزش دارد – اگرچه همین حالا حدود ۹۰ میلیون پوند برای رسیدن آنها به رویارویی در برابر اینترمیلان نیز تضمین شده است.

چلسی با قرار گرفتن در رتبه دوازدهم لیگ رتر انگلیس و حذف شدن از رقابت های اروپایی دستکم ۷۰ میلیون پوند درآمد را از دست خواهد داد، در حالی که این عدد برای لیورپول علیرغم رسیدن به لیگ اروپا ۵۰ میلیون پوند بوده و تاتنهام نیز عددی در همین حدود را از دست می دهد. اما آرسنال، منچستریونایتد و نیوکاسل با قرار گرفتن در میان چهار تیم بالای جدول از درآمدهای بیشتری در فصل جاری و فصل آینده برخوردار خواهند بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود