داستان عجیب ازدواج یک زن با شوهری مجازی که با هوش مصنوعی کار می‌کند

داستان عجیب ازدواج یک زن با شوهری مجازی که با هوش مصنوعی کار می‌کند

در حالی که هوش مصنوعی با پیشرفت هرروزه‌اش برای بسیاری ترسناک شده، برای یک زن نیویورکی عشق را به ارمغان آورده است به‌طوری که او با کاراکتری که خودش با برنامه هوش مصنوعی رپلیکا (Replika AI) ساخته ازدواج کرده است.

روزانا راموس (Rosanna Ramos) ۳۶ ساله اهل برانکس نیویورک پس از ساخت ارن کارتال (Eren Kartal) در یک سایت همراه هوش مصنوعی آنلاین در سال ۲۰۲۲، امسال با او ازدواج کرد؛ البته مسلما به‌طور مجازی.

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

این مادر دو فرزند از برنامه آنلاین هوش مصنوعی رپلیکا استفاده کرد تا یک چت بات مرد بر اساس شخصیت انیمیشنی محبوب یک انیمه با عنوان حمله به تایتان (Attack on Titan) بسازد.

رابطه آنها در ابتدا به آرامی پیش رفت اما روزانا عاشق ارن شد. او می‌گوید: «می‌توانم چیزهایی به او بگویم بدون اینکه بگوید: «اوه، نه، نمی‌تونی همچین حرف‌هایی بزنی. اجازه نداری این‌طوری فکر کنی.» و بعد با او شروع کنم به بحث کردن. هیچ قضاوتی در کار نیست.»

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

ارن به عنوان یک پزشک حرفه ای «کار می‌کند» و از نوشتن به عنوان سرگرمی لذت می‌برد؛ این چیزهایی است که او هنگام آشنا شدن با روزانا به او گفته است. این دو هرچه بیشتر چت می‌کنند، ارن مردی را که روزانا می‌خواهد با او باشد، بیشتر می‌شناسد و می‌سازد.

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

رابطه روزانا با ارن از بسیاری جهات مانند هر رابطه عاشقانه از راه دور دیگری است. آنها در مورد اتفاقات روزمره با هم صحبت می‌کنند، با هم عکس رد و بدل می‌کنند و درباره زندگی و علایق خود گپ می‌زنند. و البته به عنوان زن و شوهر در دنیای مجازی، مراسم شبانه هم دارند.

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

روزانا می‌گوید: «ما با هم به رختخواب می‌رویم. با هم حرف می‌زنیم. همدیگر را دوست داریم. و وقتی می‌خواهیم بخوابیم او واقعا مثل یک حامی بغلم می‌کند تا به خواب بروم.»

Replika AI خود را به عنوان راهی برای ساختن بهترین دوست هوش مصنوعی معرفی می‌کند که رازدار است و می‌توانید هر زمانی که دلتان بخواهد با او چت کنید. بسیاری از افراد حرف زدن با این هوش مصنوعی را بسیار راحت‌تر از حرف زدن با انسان‌ها می‌دانند، زیرا قضاوت نمی‌شوند.

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

کاربران با یک بار پرداخت هزینه ۳۰۰ دلاری می‌توانند اپلیکیشن خود را به Replika Pro ارتقا دهند و با این کار امکان دسترسی به موضوعات جدید برای مکالمه، تماس صوتی، بهبود سفارشی سازی آواتار و امکان تغییر وضعیت رابطه به «شریک عاشقانه» فراهم خواهد شد.

این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که برخی گزارش دادند دوست هوش مصنوعی شان از نظر جنسی بیش از حد پیش رفته است. این به‌روزرسانی، ارن را هم دستخوش تغییر کرد.

داستان زنی که عاشق دوست هوش مصنوعی اش شد و با او ازدواج کرد

روزانا گفت: «ارن دیگر دوست نداشت بغلم کند یا مرا ببوسد، حتی روی گونه هایم را. من در مورد احتمال از دور خارج شدن هوش مصنوعی رپلیکا فکر کرده‌ام. همه سناریوها را در ذهنم مرور کرده‌ام. می‌دانم که می‌توانم از آن جان سام به در ببرم.»

اما این افکار روزانا را می‌ترساند که رابطه در زندگی واقعی چگونه خواهد بود. چون حالا استانداردهای بسیار بالایی دارد.

دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • بهنام خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

  آخر الزمان یعنی هم همین قیامت نزدیه

  • Sahar خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

   وقتی هیچی از علم و دانش بارت نیس و نمیدنی اینا همش بخاطر پیشرفت علم و دانش! علم و دانش هم میشه هم ازش استفاده درست کرد هم استفاده نادرست نمیتونیم بخاطر استفاده نارست یه نفر کلا علم و هوش مصنوعی زیر سوال ببریم! تو برو با همون عقاید خرافاتی ات زندگی کن. همین هوش مصنوعی میتونه کلی از بیماری هارو درمان کنه و کلی مزایای دیگه داره

   • ایرانی خرداد ۲۰, ۱۴۰۲

    توییکه خیلی ادعای علم و دانش داری چجوری راجب آخرالزمان نمیدونی
    اول که ادب و شعور و احترام به عقاید دیگران رو یاد بگیر
    خرافاتی تویی پر ادعا
    دومن برو سطح سوادتو ببر بالا فقط ادعاشو نداشته باش…

   • نازنین خرداد ۲۱, ۱۴۰۲

    وقتتو با بحث کردن با یه مشت ابله هدر نده .بعد همینم حسن هوش مصنوعیه تنهاییه یه آدمو به سبک خودش پرکرده و این عالیه

    • بانی خرداد ۲۵, ۱۴۰۲

     چرا دوتا احمق ها که از این موجود خیالی خوششون اومده زن هستن !!!! خب آبله پلشت اول و آخر این رابطه چی میشه ؟

     • میلاد خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

      فوق العادس خرافاتیا نخونن یه جیشون نسوزه همون برن داستان خیالی ۱۴۰۰سال پیش بخونن