اکانت های اینستاگرام با بیشترین تعداد فالوور از هر پست چقدر درآمد دارند؟ +  اینفوگرافیک

اکانت های اینستاگرام با بیشترین تعداد فالوور از هر پست چقدر درآمد دارند؟ +  اینفوگرافیک

اینستاگرام نه تنها یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است، بلکه یکی از سودآورترین پلتفرم‌ها برای اینفلوئنسرهایی است که فالوورهای زیادی دارند. با وجود اینکه اینستاگرام نسبت به فیس بوک و یوتیوب، کاربران کمتری دارد، نرخ تعامل بالاتر در اینستاگرام، یکی از دلایل اصلی بالا بودن هزینه های تبلیغاتی در این پلتفرم است. در سال ۲۰۲۳، میانگین قیمت تبلیغات در اینستاگرام ۳.۵۶ دلار به ازای هر کلیک تخمین زده شد که بالاتر از هر پلتفرمی به جز لینکدین بود.

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند

برای افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند و برندهایی که تلاش می کنند از فالوورهای خود سود ببرند، می توانند در آمدی میلیون دلاری داشته باشند. در اینفوگرافیک زیر، با استفاده از داده‌های HopperHQ از سپتامبر ۲۰۲۲، حساب‌های اینستاگرام با بیشترین فالوور و درآمد تخمینی آن‌ها از هر پست تبلیغاتی به تصویر کشید شده است.

محاسبه درآمد به ازای هر پست 

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند
به راحتی می توان حدس زد که حساب های اینستاگرام که بیشترین فالوور را دارند، بیشترین درآمد را از طریق پست های تبلیغاتی به دست می آورند، اما به نظر می رسد که این فقط تا حدی درست است. در تحقیقات HopperHQ از داده‌ها و گزارش‌های در دسترس عموم و آمارهای خصوصی برای اندازه‌گیری تأثیر عوامل مختلف استفاده شده است:

تعداد فالوورها
سطوح تعامل (لایک ها، نظرات و …)
دسته اینفلوئنسرها (ورزش، موسیقی، بازیگری و …)
مخاطب هدف
وضعیت اینفلوئنسر (تاییدیه ها)

و اگرچه تعداد فالوورها، بزرگترین عامل تأثیرگذار بود، اما برخی از ستاره ها به نسبت دیگرانی که فالوورهای بیشتری داشتند، درآمدشان بیشتر بود.

پردرآمدترین اکانت های اینستاگرام با بیشترین فالوور در سال ۲۰۲۲

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند
کریستیانو رونالدو که بیشترین فالوور را در فیس‌بوک و اینستاگرام دارد، در فهرست گران‌ترین اکانت‌های اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ برای پست های تبلیغاتی بود.

تخمین زده می شود که ستاره سابق منچستریونایتد و رئال مادرید در سال ۲۰۲۲ توانسته بود ۲.۴ میلیون دلار برای هر پست تبلیغاتی دریافت کند. با ۴۴۲ میلیون دنبال کننده در زمان محاسبه، تخمین زده می شود که رونالدو برای هر پست تقریبا نیم میلیون دلار بیشتر از نفر بعدی لیست دریافت می کند.

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند

کایلی جنر، جوان ترین میلیاردر خودساخته جهان از نظر فوربس، با درآمد ۱.۸ میلیون دلاری به ازای هر پست تبلیغاتی در اینستاگرام، در رتبه دوم قرار گرفت. جنر، یکی از اعضای خانواده کارداشیان-جنر و همچنین جوانترین فرد در میان پردرآمدترین های اینستاگرام است.

اما شناخته شده ترین سلبریتی‌ها در میان ۲۰ نفر برتر، ستاره های دنیای موسیقی از جمله آریانا گرانده، بیانسه و تیلور سویفت هستند. آنها ۴۵ درصد اکانت های با فالوو بالا را به خود اختصاص داده اند.

بیشترین درآمد هر فالوور

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند
اگرچه تخمین زده می‌شود که تقریباً تمام اکانت‌هایی که فالوور بالایی دارند، به نسبت بقیه که فالوورهای کم تری دارند، درآمدشان بیشتر است، اما کیتی پری که در این لیست در جایگاه ۱۶ است، یک استثنا محسوب می شود. تخمین زده می‌شود که پری از اینستاگرام خود بهتر استفاده می کند و با اینکه به نسبت نفرات بعد از خود در این لیست، فالوورهای کم تری دارد، اما در مجموع از آنها درآمد بیشتری دارد. در کل اگر بخواهیم نسبت درآمد به تعداد فالوورها را بسنجیم، در میان تمام نام های ۲۰ نفر اول، کیتی پری به ازای هر فالوور خود، درآمد بیشتری دارد.

درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند درآمد افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند
درآمد هر فالوور او به کمتر از یک سنت می رسد، اما ده ها میلیون دنبال کننده تأثیر قابل توجهی دارند. علاوه بر پری، نیمار در رتبه ۱۸ و مایلی سایرس در رده ۱۹، بالاتر از اکانت هایی با صدها میلیون دنبال کننده بیشتر، بالاترین درآمد را به ازای هر دنبال کننده داشتند.

اما سال جدید می تواند تغییرات زیادی را به همراه داشته باشد. اکانت های اینستاگرامی که بیشترین فالوور را داشتند، پیش از این هم شاهد تغییراتی بودند؛ لیونل مسی در حال حاضر دومین اکانت با بیشترین فالوور است و سلنا گومز با پشت سر گذاشتن کایلی جنر، به عنوان پرفالوورترین زن اینستاگرام، شناخته می شود.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود