برترین اقتصادهای جهان از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۷۵ + اینفوگرافیک

برترین اقتصادهای جهان از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۷۵ + اینفوگرافیک

بر اساس گزارش اخیر گلدمن ساکس، پیش بینی می شود که توازن قدرت اقتصادی جهانی در دهه های آینده به طرز چشمگیری تغییر کند. اینفوگرافیک زیر، مروری تاریخی بر ۱۵ اقتصاد برتر جهان در چندین نقطه عطف تاریخی: ۱۹۸۰، ۲۰۰۰، ۲۰۲۲ ارائه می‌کند و پیش‌بینی‌های گلدمن ساکس برای سال‌های ۲۰۵۰ و ۲۰۷۵ را به تصویر می کشد.

تغییر جایگاه اقتصادهای برتر جهان از سال 1980 تا 2075

پیش بینی ها و نکات برجسته سال ۲۰۵۰
جدول زیر اقتصادهای برتر پیش بینی شده در جهان را برای سال ۲۰۵۰ نشان می دهد. همه ارقام نشان دهنده پیش بینی تولید ناخالص داخلی واقعی بر اساس دلار ۲۰۲۱ است.
تغییر جایگاه اقتصادهای برتر جهان از سال 1980 تا 2075
موضوع اصلی چند دهه گذشته رشد باورنکردنی چین و هند بوده است. برای مثال، بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۲، هند هشت پله جهش کرد و به پنجمین اقتصاد بزرگ تبدیل شد و از بریتانیا و فرانسه پیشی گرفت.

تا سال ۲۰۵۰، گلدمن ساکس معتقد است که وزن تولید ناخالص داخلی جهانی حتی بیش از امروز به سمت آسیا متمایل خواهد بود که حاصل عملکرد بهتر آسیا و عملکرد ضعیف کشورهای بریکس است.

تغییر جایگاه اقتصادهای برتر جهان از سال 1980 تا 2075

قابل ذکر است که اندونزی تا سال ۲۰۵۰ به چهارمین اقتصاد بزرگ تبدیل خواهد شد و از برزیل و روسیه به عنوان بزرگترین بازار نوظهور پیشی خواهد گرفت. اندونزی بزرگترین ایالت مجمع الجزایری جهان است و در حال حاضر با ۲۷۷ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت جهان است.

اقتصادهای برتر جهان در سال ۲۰۷۵
جدول زیر شامل اعداد زیربنایی برای سال ۲۰۷۵ است؛ ارقام پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی واقعی را بر اساس دلار ۲۰۲۱ نشان می‌دهند.

تغییر جایگاه اقتصادهای برتر جهان از سال 1980 تا 2075
پیش‌بینی بیشتر تا سال ۲۰۷۵، نظم جهانی کاملاً متفاوتی را نشان می‌دهد، که نیجریه، پاکستان و مصر در بین ۱۰ کشور برتر قرار دارند. ملاحظات عمده در این تخمین‌ها با توجه به رشد سریع جمعیت است که می تواند منجر به شکل گیری نیروی کار عظیم در هر سه کشور شود.

تغییر جایگاه اقتصادهای برتر جهان از سال 1980 تا 2075

در همین حال، اقتصادهای اروپایی در این رتبه بندی سقوط می کنند. آلمان که زمانی سومین اقتصاد بزرگ جهان بود، پس از برزیل در رده نهم قرار خواهد گرفت.

همچنین باید توجه داشت که انتظار می‌رود چین، هند و ایالات متحده در این زمان تولید ناخالص داخلی مشابهی داشته باشند که نشان‌دهنده قدرت اقتصادی تا حدودی برابر است. در نتیجه، نحوه تعامل این کشورها با یکدیگر احتمالاً چشم‌انداز جهانی را به شیوه‌هایی شکل می‌دهد که پیامدهای گسترده‌ای دارد.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
۲۳ نظر

ورود

 • یاس مرداد ۴, ۱۴۰۲

  اینم دقیقا مثل اخبار بیست و سی می مونه

 • عبادی کبیر مرداد ۴, ۱۴۰۲

  اینا معمولا دروغه. مثلا یه زمانی ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های داخلی بود. اما امروز چی؟ یا حتی عربستان هم. اما عقب نشونش می‌دن. این آمار هر ساله عربستان رو عقب‌ می‌اندازه. باید ملاک‌های ثبات رو بررسی کرد. مثلا ایران پتانسیل بودن در این لیست را خواهد داشت. عربستان با این سیاست‌ها قطعا جزو برترین اقتصاد‌ها خواهد بود. در این آمار کشوری پیروز هست که جمعیت با ثبات، ثروت بیشتر از جمعیت و علم و تکنولوژی داشته باشد. آینده‌ی روشن برای آسیاست. آینده‌ی تاریکی هم برای ایالات متحده خواهد بود. حتی خود توریست‌های ایرانی در آمریکا هم گفتند که شرایط ایالاتش وحشتناک شده. ممکنه در دو لیست آخر اصلا همچین کشوری وجود خارجی نداشته باشه. اگر هم باشه، خانه خراب شده.

 • مرادپور مرداد ۴, ۱۴۰۲

  تا اون موقع کشوری ب نام ایران وجود نداره

  • علی مرداد ۶, ۱۴۰۲

   اینا الکی ایران هم میاد جزو ۱۰کشور جهان میشه کشوری مثل پاکستان میاد بالا که از لحاظ اقتصادی خیلی پایینه بعد ایران نمیاد😂😂

   • پارسا مرداد ۷, ۱۴۰۲

    داداش از اقتصاد چیزی حالیت نیست چرا اظهار نظر میکنی
    جمعیت جوان مهمه توی تولید ناخالص داخلی که ایران خیلی عقب تر از پاکستانه توی این زمینه
    بعد پاکستان روز به روز داره پیشرفت می‌کنه ایران پسرفت

  • ایرانی مرداد ۷, ۱۴۰۲

   کشورایی مثل عربستان اقتصاد برتر شدن اونوقت ایران با این همه ثروت مردمش خواب پراید و گوشت مرغم نمیتونن ببینن آخه مسئولینمون گیر شال و روسری دخترامونن😊🥲

 • آرمان مرداد ۵, ۱۴۰۲

  زیادی توی این امار جمعیت کشور هارو موثر نشون داده.نیجریه و پاکستان بیان اقتصاد پنجم و ششم دنیا بشن؟!با عقل جور در نمیاد

 • محسن مرداد ۵, ۱۴۰۲

  با عرض سلام
  از موقعی که یادم میاد دارن میگن این آمریکای جنایتکار رو به نزول و افول است.خواستم یادآوری کنم که انتشار این گزارش جعلی از گلدمن ساکس خبیث فقط مصرف داخلی آمریکا دارد و در جهت عوام فریبی است و اگر نه در سطح بین‌المللی فروپاشی قریب الوقوع استکبار جهانی بر کسی پوشیده نیست
  و من الله التوفیق

 • وطن مرداد ۵, ۱۴۰۲

  قطار پبشرفتی که ما با هلپ وتولوپ مدعی هستیم کجاست؟
  یه نیگا تو جدول به پاکستان واندونزی بندازید!

 • خلق الهه مرداد ۵, ۱۴۰۲

  ما هم که حماقت و جهل در صدریم

 • باباحیدری مرداد ۵, ۱۴۰۲

  وطنم ای شکوه پابرجا…..

 • sa مرداد ۵, ۱۴۰۲

  آکریکا در حال سقوطه همین الانم چیزی از ش نمونده

 • امین مرداد ۵, ۱۴۰۲

  ایران کجاست😔

 • مسعود نورده مرداد ۵, ۱۴۰۲

  این کشورها در زمینه اقتصادی پیشرو خواهند بود،قبول،ما چه خاکی بسر کنیم،،،البته راه حل دارد .اگر نخبگان و افراد شایسته،صرفنظر از دیدگاه سیاسی و ایده ئولوژکی،بکار گرفته شوند و بمیدان آیند.

  • بشین تا بیان😂 مرداد ۶, ۱۴۰۲

   بشین تا بیان
   تو مملکت ما تا زمانی که اینا هستن فقط انتخاب افراد برا منسب و میز فقط سیاسی و قومی و خانوادگیه
   جوانترین ها ۹۰ ساله ان که سر کارن مثل جنتی🤦🤦☹️

 • محمد مرداد ۵, ۱۴۰۲

  اگه دلار از معاملات بین کشورها حذف بشه که داره میشه آمریکا با بدهی که داره تا ده سال دیگه جز بیست کشور هم نمی‌مونه.

 • حالا مرداد ۵, ۱۴۰۲

  ایران تا اونموقع از روی زمین حذف شده

 • ایران مرداد ۶, ۱۴۰۲

  هند، پاکستان، اندونزی
  دور گردون گر دوری بر مراد ما نرفت، دائما یکسان مباشد دور گردون غم مخور

 • آریا مرداد ۶, ۱۴۰۲

  غلط کرده …استکبار سعی می‌کند نظراتش را بر کشورها و ملت ها در قالب بیان علمی القاء کند….هیچ کس از فردایش خبر ندارد…و باید این مزخرفات را جمع کنند.

 • محمد مرداد ۶, ۱۴۰۲

  این چرتو پرتارو کی نوشته ؟

  اگه امریکا دوم شد هی چی میخایید بتون میدم

 • محمد مرداد ۷, ۱۴۰۲

  خوشبحال ایران که نه حالا هست و نه اینده

 • محمود مرداد ۸, ۱۴۰۲

  هیچ چیزی برای آینده نداریم. منابع ایران با سرعت زیاد بتاراج میره. در اینده نه منابعی داریم نه زمین کشاورزی نه دانش. کسانی هم که میتونن از ایران برن میرن. حاکمیت بیسواد بخاطر قدرت ایران نابود کرد.