مردان با صدای بم در عشق خوش شانس تر و در رابطه جنسی موفق تر هستند

مردان با صدای بم در عشق خوش شانس تر و در رابطه جنسی موفق تر هستند

بر اساس یک مطالعه جدید، مردان با صدای بم در عشق خوش شانس‌تر هستند. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که داشتن صدای بم با «رفتار جنسی نامحدودتر» مردان مرتبط است. به گفته دانشمندان، صدای بم احتمالا نشانه‌ای از سطح بالای تستوسترون است که مردان را برای زنان جذاب‌تر می‌کند.

در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه جمهوری اروگوئه انجام شد، از صدای ضبط شده و پرسشنامه‌های ۱۰۱ مرد و ۱۴۷ زن استفاده شد. یافته‌ها نشان داد که بین زندگی جنسی مردان و فرکانس و بلندی صدایشان رابطه معناداری وجود دارد.

مردانی که صدای بم دارند در زندگی عشقی و جنسی خود موفق ترند

دکتر آلوارو مایلوس می‌گوید: «یافته‌های ما روندی را نشان می‌دهد که در آن مردان با صدای بم‌‌تر رفتار جنسی نامحدودتری از خود نشان می‌دهند. این با مطالعات قبلی مطابقت دارد که نشان می‌داد صدای مردانه با فرکانس پایین‌تر به نمرات بالاتر در مقیاس اجتماعی-جنسینگی مرتبط بوده و مردانی که صدای بم‌تری دارند، شانس باروری شان بیشتر است و فرزندان بیشتری از آنها متولد می‌شود.»

همچنین شرکت‌کنندگان در این رابطه که صدای بم‌تری داشتند به طور متوسط نمرات بالاتری در سوالات مربوط به تعداد روابط جنسی خود در سال گذشته گرفتند که نشان از تمایلات جنسی قوی‌تر آنها داشت.

مردانی که صدای بم دارند در زندگی عشقی و جنسی خود موفق ترند

این مطالعه که در مجله Frontiers in Psychology منتشر شد، هیچ تفاوت قابل توجهی در آهنگ صدای یک زن و زندگی جنسی او پیدا نکرد.

دکتر مایلوس گفت ممکن است هورمون تستوسترون مسئول رابطه این دو موضوع با یکدیگر در مردان باشد.

تستوسترون بالا برای نیاکان زن ما جذاب بود زیرا نشان‌دهنده قدرت و پرخاشگری بیشتر بود که باعث می‌‌شد مردان بهتر بتوانند از خانواده خود محافظت کنند.

مردانی که صدای بم دارند در زندگی عشقی و جنسی خود موفق ترند

دکتر مایلوس افزود: «مردانی که فرکانس صدای پایین‌تری دارند، ممکن است با بازداشتن رقبای عشقی یا جذب شرکای عاشقانه، تعداد شرکای جنسی بیشتری داشته باشند. فرض ما این است که این موضوع احتمالا بر این واقعیت ساده تکیه می‌کند که تارهای صوتی و ساختارهای مغزی که در انگیزش جنسی دخیل هستند، تحت تأثیر هورمون‌های مشابه هستند.»

مطالعات گذشته نشان داده است که زنان مردان با صدای بم را جذاب‌تر ارزیابی می‌کنند اما همچنین احتمال خیانت در آنها را بیشتر می‌دانند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود