از تام کروز تا ساندرا بولاک؛ ۱۰ بازیگر پردرآمد تاربخ هالیوود را بشناسید

از تام کروز تا ساندرا بولاک؛ ۱۰ بازیگر پردرآمد تاربخ هالیوود را بشناسید

هدف اعتصاب انجمن بازیگران سینما (SAG) و نویسندگان (WGA)، ناعادلانه بودن نسبت سود استودیوها و استریم های پخش با دستمزدهای پرداختی به بازیگران و نویسندگان است. آنها خواستار پرداخت غرامت و دستمزدهای عادلانه از جانب استودیوها و سرویس‌های پخش هستند. از طرفی به دنبال تامین امنیت شغلی و حفظ ارزش و جایگاه خود با وجود پر رنگ شدن استفاده از هوش مصنوعی هستند. هالیوود با زرق و برق و شهرت و ثروتش شناخته می شود، اما همه بازیگران سهم یکسانی از این ثروت ندارند. در حالی که برخی از ستارگان سینما مبالغ نجومی برای نقش‌های خود می گیرند، بسیاری دیگر در یک صنعت بسیار رقابتی و بی ثبات تلاش می‌کنند تا زندگی خود را تامین کنند. در ادامه ۱۰ نفر از بازیگران پردرآمد سینما را بررسی می کنیم که دستمزد آنها برای بازی در تنها یک فیلم، در طول تاریخ هالیوود بی سابقه بوده است.

۱۰. تام هنکس، فارست گامپ – ۶۰ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

تام هنکس برای بازی خود در فیلم فارست گامپ رابرت زمکیس ۶۰ میلیون دلار به دست آورد. هنکس قراردادی داشت که بر اساس فروش نهایی فیلم، دستمزد نهایی اوتعیین می شد. از آنجایی که فارست گامپ تقریباً ۶۸۰ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست آورد، هنکس توانست رقم قابل توجهی به دست آورد. هنکس برای فیلم نجات سرباز رایان هم با همین شکل قرارداد، توانست بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

۹. آدام سندلر، راز جنایت – ۶۲.۵ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود
به گزارش فوربس، آدام سندلر برای بازی در فیلم راز جنایت به عنوان بخشی از قرارداد چهار فیلم با نتفلیکس، ۶۲.۵ میلیون دلار به دست آورده است. این قرارداد مجموعاً ۲۵۰ میلیون دلار را برای سندلر تضمین کرده است؛ به این معنی که او برای هر فیلمی که بخشی از قرارداد است، ۶۲.۵ میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

۸. هریسون فورد، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین – ۶۵ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود
هریسون فورد برای بازی در نقش ایندیانا جونز در سال ۲۰۰۸ ایندیانا جونز و پادشاهی جمجمه بلورین، ۶۵ میلیون دلار به دست آورد و به یکی دیگر از بازیگران پردرآمد این لیست تبدیل شد. این قرارداد فورد را تشویق کرد تا دوباره از دوران نیمه بازنشستگی خارج شود و در ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت، بازی کند.

۷. جانی دپ، آلیس در سرزمین عجایب – ۶۸ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود
جانی دپ برای بازی در لایو اکشن سال ۲۰۱۰ آلیس در سرزمین عجایب، ۶۸ میلیون دلار به دست آورد. این فیلم کار مشترک مجدد دپ و تیم برتون بود که قبلاً آثاری مانند ادوارد دست قیچی، سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت و چارلی و کارخانه شکلات سازی را خلق کرده بودند. دپ در سال ۲۰۱۰ معادل ۶۸ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد که به لطف بازی دیگرش در نقش کاپیتان جک اسپارو در مجموعه دزدان دریایی کارائیب، او را به پردرآمدترین بازیگر هالیوود در سال ۲۰۱۰ تبدیل کرد.

۶. ساندرا بولاک، جاذبه – ۷۰ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود
ساندرا بولاک برای بازی در فیلم فضایی حماسی جاذبه، ۲۰ میلیون دلار پیش پرداخت دریافت کرد، اما به لطف قراردادش که ۱۵ درصد از کل درآمد باکس آفیس فیلم را برای او به ارمغان آورد، توانست درآمد بسیار بیشتری کسب کند. بولاک توانست برای این فیلم، بیش از ۷۰ میلیون دلار به دست آورد. بولاک به دلیل موفقیت این فیلم در باکس آفیس جهانی، با درآمد بیش از ۷۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳، توانست دستمزدی را به خانه بیاورد که بیش از سه برابر دستمزد اصلی او بود. دستاورد او نمونه دیگری از شرط بندی بازیگران روی خود و فیلم هایشان در گیشه است.

۵. رابرت داونی جونیور، انتقام جویان: جنگ ابدیت – ۷۵ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

رابرت داونی جونیور برای بازی در نقش مرد آهنی/تونی استارک در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت، ۷۵ میلیون دلار به دست آورد. منطقی است که بازیگر نقش اول یکی از پردرآمدترین فرنچایزهای تمام دوران به تنهایی یکی از بزرگترین دستمزدها را برای یک فیلم دریافت کند. طبق گزارش‌ها، داونی جونیور از حضور در دنیای سینمایی مارول که با فیلم مرد آهنی در سال ۲۰۰۸ شروع شد، تقریباً ۴۳۵ میلیون دلار درآمد داشته است. به گزارش دیلی میل و هالیوود ریپورتر، داونی جونیور یکی از بازیگران پردرآمد تاریخ سینماست.

۴. تام کروز، ماموریت: غیرممکن – پروتکل شبح – ۷۵ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

بر اساس گزارش فوربس، تام کروز برای بازی در نقش اتان هانت در فیلم ماموریت: غیرممکن – پروتکل شبح، ۷۵ میلیون دلار به دست آورد. این رقم به کروز داده شد تا او بتواند با موفقیت فرنچایز مأموریت: غیرممکن را پس از بازخوردهای ضعیف به قسمت دوم و سوم آن احیا کند، هدفی که کروز با موفقیت عظیم فیلم ماموریت: غیر ممکن – ملت یاغی در سال ۲۰۱۵ و ماموریت: غیر ممکن – فال اوت، در سال ۲۰۱۸ به آن دست یافت.

۳. کیانو ریوز، ماتریکس – ۸۳.۳ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، یکی دیگر از بازیگران پردرآمد، کیانو ریوز است که برای فیلم‌های ماتریکس ۲۵۰ میلیون دلار به دست آورده که معادل ۸۳.۳ میلیون دلار برای هر فیلم است. دستمزدهای اخیر ریوز برای فیلم‌های جان ویک تا حدی توسط سهام مالکیت او در این فرنچایز موفق، تعیین می‌شود.

۲. ویل اسمیت، مردان سیاه پوش ۳ – ۱۰۰ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

یکی دیگر از بازیگران پردرآمد هالیوود ویل اسمیت است که به عنوان بخشی از قراردادی که ترکیبی از دستمزد اولیه با کاهش درآمد ناخالص فیلم برای مردان سیاه پوش ۳ بود، ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورد. اسمیت در اوج دوران حرفه‌ای‌اش، طبق گزارش‌ها، از ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار برای هر فیلم درآمد داشت، که در مقایسه با ۱۰۰ میلیون دلاری که او توانست برای مردان سیاه‌پوش ۳ کسب کند، زیاد نیست. این بازیگر تنها ۵ میلیون دلار برای فیلم اصلی مردان سیاه پوش دریافت کرد.

۱. تام کروز، تاپ گان: ماوریک – ۱۰۰+ میلیون دلار

10 بازیگر پردرآمد تمام دوران هالیوود

تام کروز به طور قابل توجهی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از بازی خود در فیلم تاپ گان: ماوریک به دست آورده است. کروز فقط ۱۳ میلیون دلار پیش پرداخت برای بازی در نقش ماوریک از فیلم اصلی تاپ گان محصول ۱۹۸۶ دریافت کرد. کروز قراردادی پربار را تنظیم کرد که به او اجازه داد به لطف موفقیت قابل توجه فیلم، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در باکس آفیس به دست آورد. کروز همچنان پردرآمدترین بازیگر سینمای تمام دوران است و رکوردهایی به نام خود دارد که هیچ بازیگر دیگری نمی تواند بشکند.

منبع: screenrant
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ابی مرداد ۶, ۱۴۰۲

    تام کروز بازیگر بی رقیب ۴۰ سال تو اوج بودن کار هر کسی نیست