غذای مردم آمریکا توسط چه کشورهایی تولید می شود؟ + اینفوگرافیک

غذای مردم آمریکا توسط چه کشورهایی تولید می شود؟ + اینفوگرافیک

ایالات متحده تولید کننده و صادر کننده عمده محصولات غذایی است، در عین حال این کشور یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد غذایی در جهان نیز هست. به دلیل شرایط آب و هوایی، برخی از مواد غذایی را نمی توان در خاک این کشور کاشت و یا به اندازه نیاز بازار پرورش داد. در اینفوگرافیک زیر، از داده‌های پایگاه چتم هاوس (CHRTD) استفاده می‌کند تا نشان دهد بیشترین واردات، مربوط به کدام مواد غذایی است و چه کشورهایی بیشترین واردات غذا را به ایالات متحده دارند.

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها

انواع مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده 

ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۸ میلیارد دلار محصولات کشاورزی وارد کرد و طبق گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، این میزان از آن زمان به ۱۹۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

حدود ۵۰ درصد از کل واردات کشاورزی ایالات متحده محصولاتی مانند میوه ها، سبزیجات، آجیل و غیره است. دیگر دسته‌های وارداتی بزرگ شامل شکر و محصولات گرمسیری، گوشت، غلات و دانه‌های روغنی است.

واردات میوه و سبزیجات

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها
واردات میوه و سبزیجات ایالات متحده از سال ۲۰۰۰ افزایش پیوسته داشته است. در واقع، بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱، واردات میوه و آجیل ۴۴ درصد از مصرف داخلی را تشکیل می دهد، در حالی که ۳۵ درصد از سبزیجات مصرف شده در ایالات متحده از خارج از این کشور تامین شده است.

مکزیک بزرگترین صادرکننده میوه و سبزیجات به ایالات متحده است.

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها

ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار گوجه فرنگی از مکزیک وارد کرد که تجارت بین المللی ۳۱ درصد گوجه فرنگی را نشان می دهد. آووکادوی بومی مکزیک، با واردات ۲.۱ میلیارد دلاری، تقریباً به همان اندازه محبوب است.

به طور کلی، بزرگترین صادرکنندگان میوه و سبزیجات به ایالات متحده، کشورهای آمریکای جنوبی هستند و محصولات اغلب از گواتمالا، شیلی، پرو، کاستاریکا و برزیل می آیند.

واردات گوشت

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها
ایالات متحده بزرگترین مصرف کننده گوشت گاو است. سرانه مصرف گوشت در این کشور تقریباً ۳۷.۹ کیلوگرم برای هر نفر در سال است که آنها را در جایگاه سوم قرار می دهد. از این رو این کشور با وجود اینکه یکی از تولیدکنندگان برتر گوشت گاو است، همچنان مقدار زیادی از آن را وارد می کند.

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها

به طور دقیق، ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۸.۷ میلیارد دلار گوشت وارد کرد. کانادا بزرگترین منبع واردات گوشت گاو بود و ایالات متحده بیش از ۷۰ درصد از کل صادرات گوشت گاو کانادا را به خود اختصاص داد.

منابع واردات گوشت از نظر جغرافیایی متنوع تر از میوه ها و سبزیجات است و میلیاردها دلار واردات از نیوزلند و استرالیا انجام می شود.

واردات غذاهای دریایی

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها
با وجود خطوط ساحلی فراوان، ایالات متحده ۷۰ تا ۸۵ درصد از کل غذاهای دریایی خود را وارد می‌کند و ۱۵ درصد از واردات جهانی غذاهای دریایی را در سال ۲۰۲۰ با ۲۱.۸ میلیارد دلار به خود اختصاص داده است.

مهمترین واردات غذاهای دریایی این کشور، واردات ۱.۹ میلیارد دلاری میگوی منجمد از هند، بوده است.

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها

بزرگترین منبع واردات غذاهای دریایی ایالات متحده به طور کلی با ۳.۱ میلیارد دلار در مجموع، کانادا بود که در واردات خرچنگ و ماهی، پیشتاز است. پس از آن شیلی با ۲.۱ میلیارد دلار، عمدتاً برای بخش هایی از ماهی مانند فیله به صورت منجمد یا تازه، در جایگاه دوم قرار دارد.

سایر غذاها: روغن، غلات، قهوه و غیره
انواع دیگری از مواد غذایی و محصولات کشاورزی هم وجود دارند که ایالات متحده برای آنها به کشورهای دیگر متکی است. در اینجا بزرگترین واردات مواد غذایی تک مبدا ایالات متحده برای دسته های باقی مانده آورده شده است:

برترین مواد غذایی وارداتی به ایالات متحده بر اساس کشورها

واردات روغن کلزای تصفیه شده کانادایی در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۱.۴ میلیارد دلار بود، در حالی که ویتنام ۹۶۰ میلیون دلار بادام هندی به آمریکا صادر کرده است.

منبع: visualcapitalis
۴ نظر

ورود

 • Yas مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  مشابه همین اینفوگرافیک رو هم در مورد هفت کشور صنعتی دنیا هم بزارید یا کشورهایی مثل هند و چین و قطر. درسته آمریکا بزرگترین اقتصاد رو داره و بیشترین مقالات رو هم این کشور تولید میکنه و توسط تیم شما ترجمه میشه. من ندیدم مقاله ای درمورد کشور مالت یا برونٔو یا امثال هم که بیشتر از ۱۹۰ کشور در دنیا هستند و هیچ کدام هم بدون اخبار روزانه نیستند!!! بهتره کمی تنوع بدین به اخبارتون.

 • Abtin مرداد ۲۲, ۱۴۰۲

  دنیا بدون کانادا و مکزیک میمیره 😂😂

 • م مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  ما هم در کشوری کم آب سعی داریم همه چیز را خودمان با هزینه بیشتر تولید کنیم تا وابسته نباشیم !

 • آرش مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  از زرنگی‌شونه. ایفون به قیمت گزاف می‌فروشن و بجاش محصولات کشاورزی و دامی که نیاز به آب و خاک و … دارند؛ مفت می‌خرن! بعد کشاورز ما دلش خوشه هندوانه صادر می‌کنه و مصرف‌کننده ما در به در دنبال خرید ایفونه که نهایت چند سال استفاده کنه! یعنی هم آب و هم مواد معدنی و هم انرژی رو مفت بدیم، یک پولی هم بدیم که بتونیم پول فروش رو پس بگیریم و آخرش دو دستی تقدیم آمریکا کنیم.