اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات + ویدیو

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات + ویدیو

اظهارات تند و در برخی مواقع توهین آمیز صادق کوشکی هر از چندگاهی خبرساز می شود و کاربران شبکه های اجتماعی، او را به عنوان یک چهره اصولگرای تندرو می شناسند. کوشکی که مدتی است به عنوان کارشناس در برنامه های سیاسی شبکه افق حضور دارد و اظهار نظرهای عجیبش، گاهی تیتر رسانه ها می شود، اخیرا در گفتگویی در این شبکه، به عذرخواهی دو نفر از سران قوا بابت فوت مهسا امینی انتقاد کرد. به گفته وی این کار سبب ایجاد شبهه و شعله‌ور شدن اعتراضات شد.

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات

صادق کوشکی در گفتگویی در برنامه جهان آرای شبکه افق با اجرای امیرحسین ثابتی که جزو مسافران اعزامی به قطر در جریان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ بود، درباره حوادث سال گذشته گفت: «تلقی این بود که حالا یک اتفاقی افتاده است و عذرخواهی می کنیم؛ که عذرخواهی مقامات به خاطر این قضیه کار غلطی بود.»

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات

کوشکی در پاسخ به ثابتی که علت غلط بودن عذرخواهی مقامات را آن هم در شرایطی که اشتباهی پیش آمده جویا شد، گفت: «چرا باید عذرخواهی می کردند؟ عمدی که نبوده است! یکی از دلایلی که ناخواسته به این آتش دمید این بود که دو رئیس قوا دلجویی و عذرخواهی کردند.»

او در ادامه می گوید: «خیلی طبیعی است. حوادثی از این دست رخ می دهد. اگر به فرض هر کسی که بازداشت می شود و در بازداشتگاه سکته می کند و یا مشکلی پیدا می کند، از او عذرخواهی می شود که حالا از این فرد خاص عذرخواهی شود؟

به نقل از رویداد ۲۴ صادق کوشکی در شهریور ماه سال گذشته و در شرایطی تحت تاثیر مرگ مهسا امینی کشور دارای تنش بود، معتقد بود که اعتراض‌ها هیچ‌ ربطی به مهسا امینی ندارد. او گفته بود: «عده‌ای آرزوى‌شان این است که اینجا هم مثل آنتالیا شود و بدون در نظر گرفتن شئونات اسلامی در معابر عمومی تردد کنند … تا زمانیکه عده‌ای از هر فرصتی استفاده یا بهتر است، بگویم سوءاستفاده می‌کنند تا همه‌چیز را به‌هم بریزند و چهره‌ای خشن از نظام را به‌دنیا نشان بدهند، با مجوز یا بی‌مجوز کارشان را انجام می‌‌دهند و به‌هیچ صراطی مستقیم نخواهند شد»

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات

یکی از جملات بسیار جنجالی صادق کوشکی درباره اعدام‌های دستگیر شدگان حوادث سال گذشته بود که گفته بود: «یک اعدام کم است!!!»

اوایل زمستان سال ۱۴۰۱ که همزمان با شروع اعدام‌ها در ایران بود، صادق کوشکی ضمن تاکید بر اینکه «قوه قضائیه، شل گرفته» گفت: «قوه قضائیه در این حدود ۴ ماه فقط یک نفر را به جرم محاربه اعدام کرده است و بقیه به جرم قتل اعدام شده‌اند و فقط محسن شکاری قتل نکرده بود که اعدام شد که این تعداد با توجه به اتفاقی افتاده ناچیز است. همین کوتاهی باعث شده گروهی به بدون ترس هر کاری که می‌خواهند، انجام بدهند»

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات

طی ماه‌های گذشته چهره‌های سیاسی کشور بارها درباره مساله حجاب اظهار نظر کرده‌اند و پای این موضوع به همه مناظره‌ها و اظهار نظرهای سیاسی باز شده است. در این میان صادق کوشکی نیز یکی از چهره‌هایی است که به شدت به مخالفت با بی‌حجابی برخاسته است. او حتی در این باره بی‌حجابی را در کنار قاچاق و توزیع مواد مخدر قرار داده است. صادق کوشکی که یکی از موافقان اجباری بودن حجاب است. یکی از اظهارات عجیب و جنجالی او درباره حجاب وقتی بود که گفت: «موافقان حجاب اختیاری با توزیع مخدر و قاچاق کالا هم موافق هستند»

اظهارات جنجالی کارشناس شبکه افق درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات

او تاکید کرد: «نزدیک به ۴ میلیون می‌گویند، توزیع مواد را آزاد بگذارید و به این استدلال که قرص روانگردان در همه دنیا قانونی است و اینجا هم باید قانون شود. حرف من این است، اگر جامعه برای بی حجاب‌ها آزاد باشد، برای معتادین، قاچاقچیان هم آزاد باشد.»

او همچنین در روز‌های ابتدایی شروع جنبش اعتراضی که مشخصاً به گشت ارشاد اعتراض داشتند، گفت «گشتی که در کل کشور ۵۰ تا ماشین ندارد، اینقدر جدی نیست که گروهی را به اعتراض وادارد. اصلا گشت‌ارشاد برای دوران آقای قالیباف بود نزدیک به ۱۴ سال است که منحل شده و وجود خارجی ندارد»

مطالب مرتبط
۸ نظر

ورود

 • ... مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  ….

 • اندکی تامل. مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  درنظر اول صحبت ایشان بسی تلخ بود ولی واقعیت بود وواقعیت همیشه تلخ است.

 • اندکی تامل. مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  می خواهید به عمق مطلب پی ببرید در تلبیون این برنامه را بطور کامل ببینید وبعد قضاوت کنید .

 • صدف مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  صادق کوشکی در شهریور ماه سال گذشته و در شرایطی تحت تاثیر مرگ مهسا امینی کشور دارای تنش بود، معتقد بود که اعتراض‌ها هیچ‌ ربطی به مهسا امینی ندارد. او گفته بود: «عده‌ای آرزوى‌شان این است که اینجا هم مثل آنتالیا شود و بدون در نظر گرفتن شئونات اسلامی در معابر عمومی تردد کنند … تا زمانیکه عده‌ای از هر فرصتی استفاده یا بهتر است، بگویم سوءاستفاده می‌کنند تا همه‌چیز را به‌هم بریزند و چهره‌ای خشن از نظام را به‌دنیا نشان بدهند، با مجوز یا بی‌مجوز کارشان را انجام می‌‌دهند و به‌هیچ صراطی مستقیم نخواهند شد»
  مگرپیش بینی ایشون غلط بود ؟مگر نکردید انچه نباید می کردید ؟مگر جوانان متدین را در کوچه های شهر سلاخی نکردید؟ !مگر منجر به کشته شدن جوان های مردم نشدید ؟مگر درپی رواج عریان گرایی در کشور نیستید ؟مگر زمینه ساز ایجاد جنایت توسط داعش درشاهچراغ نشدید؟
  شتر سواری که دولا دولا نمی شود …… .
  #شهید عجمیان شهید علی وردی و……. .

  • S مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

   سواد بحث کردن ندارید از یک طرف
   اینجا هم جاش نیست از طرف دیگر
   مگر نه که مثل روز روشنه چی به چیه بگذریم

  • حامد مرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   فقط درباره همین یه جمله یکم فقط یکم فکر کن و مغزت رو بکار بنداز خواهشا
   مگر جوانان متدین را در کوچه های شهر سلاخی نکردید؟؟
   خواهش میکنم همین آماری که حکومت محبوب خودتون ارائه داد رو ببینید
   چندتا جوون رو کشتید و کور کردید و ناقص کردید؟ چندتا؟ فقط برای اینکه حقشون رو فریاد میزدن؟
   حالا دوتا بسیجی که صددرصد خودشون حمله کننده بودن کشته شدن شد سلاخی؟!

   • ارش مرداد ۲۶, ۱۴۰۲

    داداش جان هرچند شما نمی‌خواد چشمات ببینه. ولی چون خودم بسیجی هستم و نحوه‌ی برخوردها رو میدیدم حجم بی منطقی، خشم و غیرقابل مذاکره بودن در مدعیان جنبش و نیروهای کف خیابون به حد اعجاب آوری فرای تصورات بود. شمه‌هایی از بی منطقی اون زمان الان هم در تعاملاتی که این ها با منتقدین خودشون انجام میدن دیده میشه.
    دوم شهید آرمان علی‌وردی و باقی شهدا اکثرا تا اونجایی که من شرح شهادتشون رو شنیدم هیچ جمله‌ای نداشتن و اتفاقا دچار غریب گیر افتادن ومظلوم کشته شدن بودن.
    خواهشاً از سلاخی‌های یه عده وحشی وسط خیابون دفاع نکن که ما حتی سلاخی کنندگان رو از شما معترضین هم جدا می دونیم جون واقعا حیوانات وحشی برازنده‌شون هست

 • سید ارش مرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  خدا خیرش بده با شجاعت تحلیلش رو گفته. شجاعت در تحلیل درست گنج گم‌شده‌ی این رو است. یادمون نمیره زمان اغتشاشات یه عده برای هو نشدن حتی داشتن از قانون جنگل و آدم کشی کف خیابون دفاع می کردن یا دربرابرش سکوت کرده بودن. ولی اگر حرف می.زدن کار به اینجا نمی کشید این همه شهید از بهترین جوون‌های این مملکت داشته باشیم. خدا ازشون نگذره