پربازدیدترین ویدیوهای یوتیوب در تمام دوران + اینفوگرافیک

پربازدیدترین ویدیوهای یوتیوب در تمام دوران + اینفوگرافیک

یوتیوب بیش از یک دهه است که پلتفرم محبوب پخش ویدیو بوده است و موزیک ویدیوها عامل بزرگی برای رشد این پلتفرم بوده اند. با این حال، به نظر می‌رسد در طول سال‌ها، تغییر جمعیتی در مخاطبان یوتیوب رخ داده است. در حالی که موزیک ویدیوهای تجاری زمانی در رتبه بندی پربازدیدترین ویدیوها در یوتیوب پیشتاز بودند، از آن زمان، رقیب تازه ای پیدا کرده اند: موزیک ویدیوهای کودکان و ویدیوهای آموزشی کودکان. در اینفوگرافیک زیر که ۲۰ ویدیوی پربازدید یوتیوب را نشان می‌دهد، پیشتازی محتواها و ویدیوهای متمرکز بر کودکان از آگوست ۲۰۲۳، دیده می شود.

20 ویدیوی پربازدید یوتیوب

ویدیوهای جدید برای کودکان
موزیک ویدیوی جذاب Baby Shark که در سال ۲۰۱۶ توسط برند آموزشی کره ای Pinkfong، منتشر شد، اولین موزیک ویدیوی تاریخ شد که در ژانویه ۲۰۲۱ از ۱۰ میلیارد بازدید عبور کرد.

۹ مورد از ۲۰ ویدیوی پربازدید یوتیوب، محتوای مربوط به کودکان هستند:

20 ویدیوی پربازدید یوتیوب 20 ویدیوی پربازدید یوتیوب

با مجموع بازدید ۱۳ میلیاردی، Baby Shark با تقریباً پنج میلیارد بازدید از موزیک ویدیوی Despacito لوئیس فونسی، پیشی گرفت.

دیگر موزیک ویدیوهای محبوب با محوریت کودکان نیز در این لیست قرار دارند. Johny Johny Yes Papa (شماره ۳) و Bath Song از Cocomelon (شماره ۴)، قبل از Shape of You اد شیران و See You Again ویز خلیفا در رتبه پنجم و ششم، این لیست قرار دارند.

جذاب یا آموزشی؟


در حالی که بسیاری محبوبیت ویدیوهای متمرکز بر کودکان را به اشعار تکراری، ریتم های آشنا برای کودک یا موسیقی جذابی که از ذهن خارج نمی شود نسبت می دهند، تحقیقات چیز دیگری می گوید.

یک مطالعه توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که یوتیوب نقش کلیدی در ارائه محتوا برای کودکان دارد. ۸۱ درصد از والدین کودکان ۱۱ ساله و کم سن تر، به فرزندان خود اجازه می دهند یوتیوب را تماشا کنند، که ۳۵ درصد از این کودکان به طور مرتب از این پلتفرم استفاده می کنند و آن را به یک تجارت پرسود تبدیل کرده اند. در سال ۲۰۲۱، شرکت پشتیبان Cocomelon و دیگر کانال‌های محبوب کودکان به مبلغ حدود ۳ میلیارد دلار خریداری شد.

اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است در آینده نیز شاهد صعود محتوای متمرکز بر کودکان در لیست ۲۰ ویدیوی پربازدید یوتیوب باشیم.

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
بدون نظر

ورود