۱۴ حقیقت جالب درباره کره جنوبی که شاید تا به حال نشنیده باشید

۱۴ حقیقت جالب درباره کره جنوبی که شاید تا به حال نشنیده باشید

کشور کره جنوبی به یک سیاره ی دیگر می ماند. برخی شگفتی های آن آشکار و عیان اند، مانند غذاها و خوراکی های عجیب و خاصش، اما این کشور چیزهای خاصی هم دارد که تنها کسانی که زندگی در آنجا را تجربه کرده باشند از آن ها باخبرند، از استانداردهای زیبایی گرفته تا اصول تربیتی کودکان.

۱- زنان کره ای هنگام نشستن روی زانوهای خود پتو می گذارند

به طور کلی ۳ دلیل اصلی برای این امر وجود دارد. خوانندگان پاپ، مهمانان برنامه های تلویزیونی و مردم عادی در کافه ها، رستوران ها و دیگر مکان های عمومی از پتو استفاده می کنند. اول اینکه اگر لباس کوتاهی برای اجرا روی صحنه به تن کرده باشند، هنگام نشستن اذیت خواهند شد. دوم اینکه این امر جزئی از فرهنگ آن ها است. آن ها پوشاندن پاها در هنگام نشستن را برای احترام به بینندگان می دانند. و در نهایت اینکه ممکن است هوای استودیو سرد باشد. چون خوانندگان رقص و تحرک زیادی در هنگام اجرا دارند، دمای استودیو پایین نگه داشته می شود. به همین دلیل برای گرم نگه داشتن خود از پتو استفاده می کنند.

۲- زنان هنگام خندیدن جلوی دهان خود را می گیرند

در کره جنوبی خندیدن در ملأعام را تخظی از آداب معاشرت می دانند. وقتی چیزی آن ها را می خنداند، معمولاً نگاه خود را برمی گردانند یا خنده ی خود را پنهان می کنند. و این کار را حتی با همسر خود هم انجام می دهند. اگر زنی کره ای را دیدید که جلوی دهان خود را گرفته، احتمالاً در حال خندیدن است، نه خمیازه کشیدن.

۳- صورت V شکل و اندام S شکل را برای زنان زیبا می دانند

صورت V شکل به معنای داشتن چانه ی تیز است که در کره جنوبی آن را برای هم زنان و هم مردان ایده آل می دانند چون معتقدند چهره را زیباتر می کند. در حقیقت در کره جنوبی اشاره به تیز بودن چانه یک تعریف محسوب می شود. صورت V شکل در فرهنگ کره ای نماد زنانگی و ظرافت نیز هست و آن ها معتقدند این فرم صورت، فرد را جوان تر و معصوم تر می کند.

اندام S شکل برای زنان، نوع باریک تر فرم بدن ساعت شنی است. اگر مرد کره ای به یک زن بگوید که صورت تان V شکل و اندام تان S شکل است، یعنی از او خوشش می آید. زنان کره ای برای دست یافتن به این فرم اندام، مصرف سدیم را کاهش می دهند و معمولاً رژیم کتو (Keto) می گیرند. آن ها حتی گاهی رژیم روزه داری متناوب (Intermittent Fasting) می گیرند.

۴- همه ی رانندگان باید تست الکل دهند

در کره جنوبی، مأموران پلیس شب ها، اغلب در روزهای جمعه و شنبه، یک سمت جاده را می بندند و همه ی رانندگان را چک می کنند. در آنجا اگر ماشین پلیسی دید باید توقف کنید و تست الکل دهید. اگر تست الکلی راننده ای مثبت شود، تا ۳ سال حبس یا حتی حبس ابد در انتظارش خواهد بود.

۵- کیفیت غذای بیمارستان ها بسیار بالا است

در بیمارستان های معمولی کره جنوبی هر روز انواع مختلفی از غذاها سرو می شود، از سوپ تا برنج و کیمچی. سوپ کره ای یکی از غذاهای اصلی هر دو کره ی شمالی و جنوبی است که به طور کلی در همه ی وعده های غذایی آن ها وجود دارد، چون مواد زیادی نمی برد و تهیه ی آن ساده است.

۶- به جای باربی، عروسک خوانندگان پاپ خود را می فروشند

در کره جنوبی خوانندگان پاپ از چنان محبوبیتی برخوردارند که عروسک آن ها را در هر فروشگاهی می توان پیدا کرد. مثل تصویر بالا که عروسک های اعضای گروه کره ای مشهور و محبوب BTS را نشان می دهد.

۷- گردشگران صرفه جو می توانند در سونا اقامت کنند

در کره جنوبی به حمام ها یا سوناهای عمومی Jjimjilbang گفته می شود. هم گردشگرانی که برای مدت کوتاهی به کره جنوبی آمده اند از این سوناها برای اقامت کوتاه مدت خود استفاده می کنند و هم مردم کره جنوبی برای تجدید قوا بعد از کار. این سوناها هم جایی برای دراز کشیدن دارند و هم اتاق بازی برای کودکان.

۸- اگر در رابطه عاشقانه باشند با جنس مخالف صحبت نمی کنند

در کره جنوبی بیشتر مردم معتقدند زنان و مردان نمی توانند باهم دوستان معمولی باشند. به همین دلیل وقتی زن و مردی با یکدیگر وارد رابطه عاشقانه می شوند، می توانند دیگر ارتباطی با دوستان جنس مخالف خود نداشته باشند.

کره ای ها اگر در کودکی با فردی از جنس مخالف دوست شوند، بعد از بزرگ شدن و ازدواج، این دوستی را قطع می کنند. آن ها دوست ندارند دوستان قدیمی به یکدیگر احساس پیدا کنند. به طور کلی، در کره جنوبی اعتقاد بر این است که زن و مرد قرار نیست دوستان هم باشند و اگر برای هم ساخته شده باشند، نمی توانند با یکدیگر دوست باشند.

۹- روز عشق را یازدهم نوامبر جشن می گیرند

این مناسبت که به آن «روز پپرو» (Pepero) گفته می شود، در یازدهمین روز از یازدهمین ماه سال یعنی نوامبر برگزار می شود. کره ای ها در این روز نه تنها به عشق خود، بلکه به دوستان و خانواده ی خود هم می توانند هدیه دهند.

۱۰- دوست دارند دستان خود را گرم نگه دارند

در کره جنوبی اگر به آرایشگاه و هر مکان عمومی دیگری بروید، احتمالاً یک گرم کن دست در اختیارتان می گذارند، حتی اگر آن مکان سیستم گرمایش خوبی داشته باشد.

این گرم کن های دست در حقیقت یک کیسه ی کوچک گرمابخش هستند که می توانند ساعت ها گرم بمانند و در کره جنوبی بسیار پرطرفدارند. انواع مختلفی هم از آن ها از نظر اندازه و مدت زمان گرمادهی وجود دارد. بعضی از آن ها به قدری کوچک اند که درون جیب یا کفش جا می شوند و مدل های بزرگ تر آن ها مدت بیشتری گرم می مانند.

۱۱- پدر و مادرها از مدارس بازرسی می کنند

هر روز ۲ تن از والدین دانش آموزان مدرسه ی فرزند خود را بازرسی می کنند. آن ها بر روند آموزش نظارت می کنند و از درست بودن همه چیز مطمئن می شود. آن ها همچنین از غذای مدرسه می چشند تا ببینند که چه تغذیه ای به فرزندان شان داده می شود. پدر و مادرها در زمان بازرسی یک یونیفورم بخصوص به تن می کنند و طبق یک دستورالعمل مشخص عمل می کنند. اتاق مخصوصی هم برای استراحت آن ها وجود دارد.

۱۲- والدین فرزندان خود را همه جا همراهی می کنند

در بسیاری از خانواده های کره ای، پدران کار و مادران فرزندان را بزرگ می کنند. و آن ها آنچنان خود را درگیر می کنند که زندگی و شخصیت خود را از دست می دهند. فرقی نمی کند فرزندشان چه کاری داشته باشد، مادر همیشه باید در هر کاری حضور فعالی داشته باشد.

برای کره ای ها قابل قبول نیست که مادری فرزند خود را به تنهایی به جایی بفرستد و آن ها معتقدند اگر زنی مادر واقعی فرزندانش باشد، ممکن نیست که به آن ها بی تفاوت باشد و اجازه دهد که به تنهایی جایی بروند.

۱۳- برای خوابیدن نیازی به سکوت و تاریکی مطلق ندارند

کودکان کره ای در اتاق کاملاً تاریک و سکوت خوابانده نمی شوند. به آن ها یاد می دهند که در محیط روشن و پرسرو صدا بخوابند چون معتقدند با این کار سیستم عصبی آن ها را قوی تر می کنند. به همین دلیل کره ای در بزرگسالی حتی با خواب کم هم می توانند مقداری تجدید قوا کنند، مثل زمانی که در مترو یا اتوبوس می خوابند. در حقیقت، کره ای ها می توانند در هر جایی و هر شرایطی بخوابند.

۱۴- در روزهای بارانی در خانه نمی مانند

فصل باران های موسمی در کره جنوبی از ماه ژوئن (اواسط خرداد) آغاز می شود و تا اواسط ماه ژوئیه (اواخر تیر) ادامه دارد. در این مدت گاهی سیلاب هایی به راه می افتد اما خودروها کماکان به تردد خود ادامه می دهند و مردم نیز در حالی که تا زانو در آب فرو رفته اند، چتر به دست در خیابان راه می روند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود