ثبت تصاویر آتش سوزی در فستیوال «مرد سوزان» توسط ماهواره ها + عکس

ثبت تصاویر آتش سوزی در فستیوال «مرد سوزان» توسط ماهواره ها + عکس

ماهواره‌ها شاهد پدیدار شدن شهری موقت در صحرای ایالت نوادا در آمریکا بودند، یعنی جایی که فستیوال معروف “ابراز وجود افراطی” مردِ سوزان (Burning Man) در روز دوشنبه، ۲۷ مرداد آغاز شد.

حتی یک فضاپیما تعدادی تصویر از آتش سوزی در میدان اصلی شهر را ثبت کرد. اگرچه دلیل تعطیلی مرد سوزان در هفته بعد از آن، آتش اصلی این فستیوال نبوده است.

تصاویر آتش فستیوال مرد سوزان

 

ماهواره‌های شرکت آمریکایی Maxar Technologies تصاویری در روز از شهر موقت Black Rock گرفته‌اند که اثراتی دایره‌ای شکل شبیه به آمفی تئاتر‌های یونان باستان را نشان می‌دهند. در وسط شهر، یک میدان وجود دارد که توسط تعدادی دایره‌های متحدالمرکز احاطه شده که “خیابان‌های” شهر را مشخص می‌کنند و اطراف آن‌ها ماشین‌ها پارک شده و چادر‌ها برپا شده‌اند.

تصاویر آتش فستیوال مرد سوزان

فضاپیمای شرکت Maxar این تصاویر را در روز یکشنبه (۲۶ مرداد)، یک روز قبل از شروع رسمی این فستیوال، که تا سه شنبه آینده (۱۴ شهریور) ادامه خواهد داشت، گرفته است.

ماهواره اروپایی رصد زمین Sentinel-2 در همان روز از بالای این شهر عبور کرده و تعدادی تصویر از نوعی آتش سوزی در وسط میدان اصلی گرفته است. نام فستیوال مرد سوزان، برگرفته از تمثالی است که به صورت نمادین در پایان این فستیوال، یعنی شب قبل از روز کارگر، ۱۳ شهریور امسال، سوزانده می‌شود. بنابراین آتش سوزی ثبت شده توسط ماهواره Sentinel-2 در آن زمان نباید آنقدر بزرگ باشد.

تصاویر آتش فستیوال مرد سوزان

روز دوشنبه، وقتی که این ماهواره تصاویر ثبت شده را به اشتراک گذاشت، یک محقق رصد زمین به نام moniker kosmi، در شبکه اجتماعی X، توییتر سابق، در پستی نوشت: «به نظر می‌رسد که تصاویر گرفته شده توسط ماهواره Sentinel2 نوعی آتش را نشان می‌دهد، ترکیبی از نور مرئی در طیف خاکستری و مادون قرمز با طول موج کوتاه (SWIR).»

تصاویر آتش فستیوال مرد سوزان

فستیوال مرد سوزان یا برنینگ من، رویدادی سالانه در صحرای بلک راک در ایالت نوادا آمریکا، واقع در ۱۹۳ کیلومتری شمال شهر رینو است. این جشنواره، هر شیوه “ابراز وجود افراطی” و “اتکا به خود مطلق” را تشویق می‌کند که می‌توان آن‌ها را به عنوان شمایل غیرعادی هنری و زندگی گروهی توصیف کرد. اگرچه قیمت بلیط‌های این فستیوال به ۵۷۵ دلار می‌رسد، اما از اصول مهم آن، ناکالاگونگی (ردوبدل نشدن پول بین شرکت‌کنندگان) و هدیه دادن است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود