شهرهایی با بیشترین میزان ترافیک در جهان + اینفوگرافیک

شهرهایی با بیشترین میزان ترافیک در جهان + اینفوگرافیک

بر اساس شاخص ترافیک TomTom در سال ۲۰۲۲، شهر لندن، بیشترین ترافیک را در مرکز خود داشته است. به طور متوسط، لندنی‌ها مسیر ۱۰ کیلومتری را در ۳۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه طی کرده و حدود ۳۲۵ ساعت در سال را در ترافیک می‌گذرانند.

دو شهر در هند نیز در لیست پرترافیک‌ترین شهرها قرار دارند؛ بنگالورو با میانگین زمان ۲۹ دقیقه و ۱۰ ثانیه در هر ۱۰ کیلومتر و پونا با میانگین ۲۷ دقیقه و ۲۰ ثانیه. در جایگاه نهم و دهم، پرو با ۲۷ دقیقه و ۱۰ ثانیه و شهر مانیل در فیلیپین با ۲۷ دقیقه در هر ۱۰ کیلومتر قرار گرفته‌اند.

طبق بررسی‌ها در سال ۲۰۲۲، رفت و آمد افراد به محل کارشان، با افزایش ترافیک در نزدیک به دو سوم شهرهای مورد بررسی همراه بوده است.

همچنین با توجه به افزایش قیمت انرژی، میزان هزینه سوخت رانندگان در طول سال بررسی شده و طبق نتایج این تحقیق، ازدحام و ترافیک، مصرف سوخت را افزایش یافته است.

هنگ‌کنگ، به شدت تحت تاثیر این افزایش مصرف سوخت قرار گرفته و به پرهزینه‌ترین شهر برای رانندگی تبدیل شده است. در این کشور، هزینه سوخت راننده‌ای که هر روز در ساعات شلوغی در حال رفت‌وآمد بوده، بیش از ۱۰۰۰ دلار است.

شاخص ترافیک امسال، بر اساس داده‌های سفر رانندگان در مناطق بزرگ‌ شهری یا شعاع ۵ کیلومتری از مرکز شهر در ۳۹۰ شهر از ۵۶ کشور جهان در سال ۲۰۲۲ است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود