نتایج شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی کره زمین با هم

نتایج شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی کره زمین با هم

تیمی از دانشمندان از چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT کمک گرفتند و از اطلاعاتی مانند اندازه، وزن، قدرت، سرعت، قابلیت‌های تهاجمی و دفاعی ۲۵۶ حیوان استفاده کردند تا نتایج نبرد قدرتمندترین و وحشی ترین حیوانات با هم را شبیه سازی کنند. برای هر مسابقه، محققان مجموعه ای از ۱۱ نبرد را شبیه سازی کردند و حیوان پیروز را به مرحله بعد بردند.

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

این تیم می‌گویند: «اگرچه اطلاعات درباره واکنش برخی از حیوانات در تقابل با دیگری بسیار دشوار است، هوش مصنوعی و محققان سعی کردند نتایج را بر اساس علمی ترین روش، پیش بینی کنند. در ادامه رتبه بندی ۱۰ حیوان برتر که براساس شبیه سازی هوش مصنوعی در نبردها پیروز شدند را مرور می کنیم:

۱- فیل آفریقایی

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

فیل آفریقایی با غلبه بر کاپی بارا (بزرگ ترین جَونده در جهان)، میمون رزوس، پیتون راک آفریقا، ببر مالایا، کاسواری (یا شتر مرغ شاخدار به عنوان خطرناک ترین پرنده جهان شناخته می شود)، ماهی‌مرکب غول‌پیکر، تمساح آب شور و ببر سیبری به عنوان برنده کل مسابقات ظاهر شد.

فیل آفریقایی با قد ۳.۹۶ متر و توده بدنی ای تا ۱۰.۴ تن، بزرگترین حیوان زنده روی زمین است. این نتایج با درک دانشمندان از ویژگی های چشمگیر فیل آفریقایی همخوانی دارد. اندازه عظیم و قدرت و هوش آنها، مدتهاست که آنها را در اوج توانایی نبرد در قلمرو حیوانات قرار داده است. آنها نه تنها از نظر قدرت بدنی بسیار قوی هستند، بلکه رفتارهای اجتماعی و توانایی های حل مسئله قابل توجهی از خود نشان می دهند که آنها را به گونه ای نمادین تبدیل می کند.

۲- ببر سیبری

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

ببر سیبری در نبرد با لاک پشت غول پیکر گالاپاگوس، آلباتروس سرگردان (بزرگ‌ترین پرنده جهان)، پلنگ ابری، نهنگ عنبر، عقاب سر طاس، پلنگ و کرگدن به مقام دوم رسید. ببرهای سیبری که با نام ببرهای آمور نیز شناخته می‌شوند، یکی از بزرگ‌ترین زیرگونه‌های ببر در جهان هستند. نرها می توانند تا ۱۹۰ کیلوگرم وزن داشته باشند، در حالی که ماده ها کمی کوچکتر هستند و ۱۳۰ کیلوگرم وزن دارند. متأسفانه ببرهای سیبری در حیات وحش به طور جدی در خطر انقراض قرار دارند، به طوری که انجمن جانورشناسی لندن تخمین می زند که تنها ۲۶۵ تا ۴۸۶ حیوان در روسیه باقی مانده است.

۳- تمساح آب شور

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

تمساح آب شور با شش پیروزی چشمگیر به مدال برنز مشترک دست یافت. تمساح آب شور با طول بیش از ۶.۵ متر و وزن بیش از ۹۹۷ کیلوگرم، بزرگترین خزنده روی این سیاره است. تمساح آب شور بر رقبایی از جمله کوسه گاو نر، اورکا، ماهی مرکب هومبولت، عقاب هارپی، تمساح آمریکایی، کوسه ببری غلبه کرد و تنها به فیل آفریقایی باخت.

۴- اسب آبی

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

اگرچه اسب‌های آبی اغلب آرام و مطیع به تصویر کشیده می‌شوند، اما اسب‌های آبی برخی از وحشی‌ترین موجودات در قلمرو حیوانات هستند. اسب‌های آبی علیرغم وزنی بالغ بر ۱,۸۰۰ کیلوگرم، به طرز شگفت‌آوری چابک هستند و به‌ویژه به لطف دندان هایشان بسیار قدرتمند هستند.
اسب آبی، دیگر دریافت کننده مدال برنز مشترک بود که در شش نبرد در برابر تاپیر بیرد، خرس سیاه آمریکایی، کوسه سرچکشی، کوسه ماکو، کوسه سفید بزرگ و خرس قطبی پیروز شد.

۵- پلنگ

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

پنهان کاری و چابکی پلنگ باعث شد پنج پیروزی در برابر عنکبوت هوبو، گربه جنگلی، گوریل کوهستانی، فوک فیل و گوزن به دست آورد. اما نتوانست در درگیری نهایی خود بر ببر قدرتمند سیبری غلبه کند.

۶- کوسه ببری

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

وقتی صحبت از کوسه‌های وحشی به میان می‌آید، ممکن است کوسه سفید بزرگ به ذهنتان خطور کند. اما نتایج این مسابقات نشان می دهد که این کوسه ببری است که بهتر عمل کرده و پنج رقیب قدرتمند را شکست می دهد. پیروزی های آن بر افعی حفره دار مژه‌ای، پلنگچه (Ocelot)، ‌مارماهی برقی، پلنگ برفی و تمساح نیل تطبیق پذیری آن را نشان داد، اما در نهایت در برابر تمساح آب شور کوتاه آمد.

۷- خرس قطبی

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

خرس قطبی بزرگترین خرس جهان و بزرگترین شکارچی قطب شمال است. دهان آن با ۴۲ دندان تیز پر شده است و پنجه های آن ۳۰ سانتی متر هستند! با اینکه در نهایت در مبارزه به اسب آبی باخت، اما پنج رقیب دیگر را فراری داد. بر اساس شبیه سازی های هوش مصنوعی، خرس قطبی در برابر افعی گابونی، مارمولک مانیتور، سمور غول پیکر، بوفالوی وحشی و تایپن اینلند (سمی ترین مار جهان) پیروز شد.

۸- ماهی‌مرکب غول‌پیکر

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

ماهی‌مرکب غول‌پیکر در اعماق دریای اطراف قطب جنوب زندگی می کند و با طول ترکیبی بدن و شاخک تا ۱۴ متر و وزن حداقل ۵۰۰ کیلوگرم، بزرگترین بی مهرگان روی زمین است. در حالی که نتوانست فیل آفریقایی را شکست دهد، اما در برابر کیمن سیاه، تمساح مانیتور، شامپانزه، گاومیش هندی و دله (Wolverine) پیروز شد.

۹- تمساح نیل

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

دومین تمساحی است که در بین ۱۰ حیوان قدرتمند قرار گرفت، تمساح نیل است؛ گونه ای ۲۲۶ کیلویی بومی زیستگاه های آب شیرین در آفریقا. در این شبیه سازی، تمساح نیل در برابر پیرانای شکم قرمز، کفتار راه راه، اورانگوتان بورنئویی و کرگدن سفید پیروز شد و تنها به کوسه ببری باخت. در حالی که انسان ها در این شبیه سازی گنجانده نشده اند، به احتمال زیاد شانسی در برابر تمساح نیل نخواهیم داشت.

۱۰- کاسواری

شبیه سازی هوش مصنوعی از نبرد قدرتمندترین حیوانات روی زمین

کاسواری که به‌طور گسترده‌ای خطرناک‌ترین پرنده جهان به حساب می‌آید، در رتبه ۱۰ این فهرست قرار دارد. این شترمرغ شاخدار با پای سه انگشتی ۱۰ سانتیمتری، با یک ضربه سریع، می تواند آسیب جدی وارد کند! علاوه بر این، کاسواری ها می توانند نزدیک به دو متر مستقیم به هوا بپرند. این ویژگی ها به کاسواری کمک کرد تا گورخر گروی، میرکت (دم عصایی)، بابون زیتونی و بونوبو را شکست دهد. اما در نهایت به فیل آفریقایی باخت.

منبع: dailymail
۷ نظر

ورود

 • نادر مهر ۲۶, ۱۴۰۲

  این مسخره بازی چیه؟ پس شیر؟ حالا شیر هم ننوشتیت جهنم کوسه سفید کجاست

 • آریای کج مهر ۲۷, ۱۴۰۲

  من نمی‌فهمم،ویجاتو داریم،دیجاتو داریم،راهنماتو داریم،روزیاتو داریم
  فقط کم مونده باباتو و ننتو هم اضاف شه:/

  • Sh مهر ۳۰, ۱۴۰۲

   و انسانی که با یه مغزش حریف همه اینا میشه……

 • عابر مهر ۲۷, ۱۴۰۲

  کسی که کمترین اطلاعات از حیوانات داشته باشه میدونه، فیل و شیر تقریبا مثل هم هستند، بعدش با فاصله ی کم ببر است، اسب آبی قدرتمندتر از تمساح هست. اسب آبی و کرگدن تقریبا هم اندازه قدرت دارند و بعدش گاومیش است. بعدش تمساح های غول پیکر و بعد پلنگ و جگوار. بعدش خرسها هستند. کفتارها هم بسیار قدرتمند هستند ولی معمولا کارشون ب دعوا نمیکشه. در حد پلنگ هستند ولی نترس تر هستند‌. مبارزات این جانواران بارها توی طبیعت رخ داده و نیاز به هوش مثلا مصنوعی نیست. البته دریایی ها را نباید با خشکیها مقایسه کرد. وگرنه نهنگ تمام این جانورهای گفته شده را در یک وعده قورت میده.

 • Aria مهر ۲۷, ۱۴۰۲

  این شبیه سازی اشکالاتی داره
  اولا نهنگ و ببر نمیتونن با هم درگیر بشن
  چون نهنگ توی عمق آب و ببر روی خشکیه
  دوما شیر آفریقایی و کوسه سفید و نهنگ قاتل کو پس

 • Sadra تیر ۸, ۱۴۰۳

  قویترین حیوان شکارچی در خشکی:خرس قطبی در آب: نهنگ قاتل در آسمان: عقاب هارپی و قویترین هیوانات بطور کلی بدون در نظر گرفتن شکارچی نبودنشون که از حیوانات شکارچی قبلی هم که گفتمم قویترن در خشکی:فیل در آب:نهنگ آبی در آسمان بازم عقاب هارپی و تمام اینایی که گفتم با کلی تحقیقات گفتم ن تعصب و همچنین تو گوگل هم سرچ کنید میفهمید که حرفام درسته (در ضمن اینایی که گفتم مال حال حاضره نه ماقبل تاریخ) ولی هیچی گورکن عسل خوار نمیشه شجاع ترین موجود جهان با اینکه ۱۵کیلو وزنشه یه گله شیرو فراری میده تازه پوستشم بقدری محکمه چاقو نیزه هم ازش عبور نمیکنن🗿💀💪

 • Sadra تیر ۸, ۱۴۰۳

  قویترین حیوانات شکارچی منقرض نشده در خشکی: اول خرس قطبی ۲- خرس کودیاک ۳- خرس گریزلی ۴- ببر سیبری ۵- لایگر ۶- ببر بنگال ۷- گوریل ۸- شیر ۹-خرس سیاه ۱۰-جگوار و… البته فیل و کرگدن و اسب آبی رو نگفتم چون شکارچی نیستن ولی هر سه تاشون حتی از خرس قطبی هم قویترن. کروکودیل ها و تمساح ها رو نگفتم چون آبزی حساب میشن. و این لیستی که گفتم اگر اطلاعات داشته باشید میفهمید ک درسته (و این هوش مصنوعی یکم شیرین میزنه)