امن ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۳ که جرم و جنایت در آن ها به ندرت رخ می دهد

امن ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۳ که جرم و جنایت در آن ها به ندرت رخ می دهد

در دنیایی که گاهی اوقات مملو از عدم قطعیت به نظر می رسد، ایده جستجوی امن ترین کشورها می تواند جذاب باشد. چه در حال برنامه ریزی برای تعطیلات باشید، چه در حال فکر کردن به نقل مکان هستید، یا صرفاً از روی کنجکاوی، جستجوی امنیت یک نگرانی جهانی است. خوشبختانه، شاخص صلح جهانی اطلاعات ارزشمندی را در مورد امن ترین کشورهای جهان فراهم می کند. بیایید نگاهی دقیق تر به ۱۰ کشور برتر در سال ۲۰۲۳ براساس این شاخص داشته باشیم.

 safest countries in the world

۱- ایسلند

برای ۱۴ سال متوالی، ایسلند عنوان امن ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور اسکاندیناوی، با جمعیتی در حدود ۳۴۰،۰۰۰ نفر، به سطح فوق العاده پایین جرم و جنایت در خاک خود می بالد. دلایل این سابقه قابل توجه عبارتند از: استاندارد بالای زندگی، جمعیت کم، فرهنگی که از جرم دوری می کند، اعتماد عمیق به نیروی پلیس آموزش دیده، و تنش حداقلی بین طبقات اجتماعی و اقتصادی. نکته قابل توجه در مورد ایسلند این است که این کشور ارتش ندارد و افسران پلیس آن سلاح گرم حمل نمی کنند و به جای آن از باتوم و اسپری فلفل استفاده می شود. این کشور همچنین از قوانینی حمایت می کند که برابری را تضمین می کند، از جمله آزادی مذهب و حقوق برابر برای مردان و زنان.

 safest countries in the world

۲- نیوزیلند

نیوزیلند در جایگاه دوم فهرست امن ترین کشورهای جهان قرار دارد. نیوزیلند نیز مانند ایسلند از نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی برخوردار است، به ویژه در رابطه با جرایم خشونت آمیز. در حالی که دزدی های خرد یک نگرانی در مناطق توریستی شلوغ به شمار می آید (همانند دیگر نقاط جهان)، خطر کلی آن بسیار پایین است. این کشور برخلاف همسایه خود، استرالیا که به خاطر حیات وحش خطرناکش معروف است، هیچ حیوان کشنده ای را در خود جای نداده است. کیوی ها، لقبی که برای نیوزیلندی ها در نظر گرفته شده است، به خاطر روشنفکری و ذهن بازشان مشهور هستند. قوانین از آزادی فکر و بیان حفاظت کرده و همانند ایسلند، پلیس نیوزیلند سلاح گرم شخصی حمل نمی کند.

 safest countries in the world

۳- ایرلند

در سال ۲۰۲۱، ایرلند به طور قابل توجهی رتبه شاخص صلح خود را بهبود بخشید و در سال ۲۰۲۳ از رتبه یازدهم به رتبه سوم صعود کرد. اگر چه نرخ جرم و جنایت در ایرلند عموماً پایین است، اما عاقلانه است که در برخی از محله های شهر، مانند هر نقطه از جهان، هوشیار باشید. این کشور به واسطه چشم اندازهای زیبای خود، با صخره های نفس گیر و جاده های پر پیچ وخمی که نیاز به احتیاط فراوان هنگام رانندگی دارند، به ویژه در هنگام طوفان های ناگهانی یا در مناطقی که سرویس دهی تلفن همراه وجود ندارد، به مسافران خارجی هشدار می دهد.

 safest countries in the world

۴- دانمارک

دانمارک مدعی جایگاه چهارم در شاخص صلح جهانی ۲۰۲۳ است و خود را به عنوان یکی از امن ترین و شادترین کشورهای جهان معرفی می کند. دانمارک از این نظر منحصر به فرد است که یکی از معدود مکان هایی است که مردم در هر زمانی از روز یا شب، از جمله کودکان، احساس امنیت می کنند. سطح بالای برابری در کشور و احساس مسئولیت مشترک برای رفاه اجتماعی به این حس فراگیر ایمنی و شادی کمک کرده است. دانمارک همچنین سطوح فوق العاده پایینی از فساد در تجارت و سیاست را داشته و بر صداقت و اعتماد تاکید دارد. در حالی که مالیات بر درآمد شخصی ممکن است بالا باشد، این مالیات ها بودجه برنامه های اجتماعی را تامین می کنند که تضمین می کند همه از خدمات و مزایای یک زندگی راحت برخوردار باشند، از جمله آموزش عالی بدون شهریه، مراقبت بهداشتی بدون هزینه اضافی، و مراقبت در خانه برای سالمندان.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

۵- اتریش

اتریش رتبه پنجم را در شاخص صلح جهانی برای سال ۲۰۲۳ به خود اختصاص داده است. این کشور به طور کلی آرام است و در ناآرامی های اجتماعی، وقوع تظاهرات خشونت آمیز نادر است. جرایم جدی بسیار به ندرت رخ می دهند، اما مانند هر جای دیگر جهان، باید در مورد جیب برها و کیف قاپ ها محتاط بود. اتریش نیز در سال های اخیر تا حد زیادی تحت تاثیر اقدامات تروریستی قرار نگرفته و به شهرت خود به عنوان یک مقصد سفر ایمن افزوده است.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023
Lisbon, Portugal tram.

۶- پرتغال

پرتغال در رتبه ششم آرام ترین کشورها برای سال ۲۰۲۳ قرار دارد. علی رغم داشتن پلیس مسلح، میزان جرائم پرتغال به لطف افزایش حضور پلیس کاهش یافته است. پرتغال در سال های اخیر رشد اقتصادی خوبی را تجربه کرده و نرخ بیکاری را از بیش از ۱۷ درصد به کم تر از ۷ درصد کاهش داده است. این کشور همواره در زمره بهترین کشورها برای بازنشستگی قرار دارد و بخش عمده ای از این شهرت را مدیون سطح بالای ایمنی خود است.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

۷- اسلوونی

اسلوونی، یکی از بخش های سابق دولت یوگسلاوی، دارای رتبه های بالای ایمنی در امنیت سفر، ریسک های پزشکی، و ایمنی جاده ای است. گذار این کشور به دموکراسی در اواسط دهه ۱۹۹۰ راه را برای پیشرفت در حوزه های مختلف از جمله امنیت و پایداری هموار کرد.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

۸- جمهوری چک

در طول سال ها، جمهوری چک شاهد کاهش مداوم نرخ جرم، به ویژه در بخش جرایم خشونت آمیز بوده است. این کشور همواره شاهد کاهش رخدادهای تروریستی و بلایای طبیعی بوده است. بیمارستان های تمیز و کارآمد، همراه با یک سیستم بیمه درمانی دولتی که نرخ های مقرون به صرفه و پوشش تقریباً جهانی ارائه می دهد، ایمنی کلی جمهوری چک را افزایش می دهد.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

۹- سنگاپور

سنگاپور در رتبه نهم شاخص صلح جهانی برای سال ۲۰۲۳ قرار دارد. براساس گزارش گالوپ از سال ۲۰۱۸، ساکنان سنگاپور بیش ترین احساس امنیت شخصی را گزارش می کنند و تجربه های مثبت تری از اجرای قانون نسبت به ساکنان هر کشور دیگری دارند. سنگاپور کنترل شدیدی بر سلاح های گرم اعمال می کند و مجازات های شدیدی را حتی برای جرایم کوچک وضع کرده است. بر اساس شاخص شهرهای امن از واحد اطلاعات اکونومیست (EIU)، جرایم خشن و درگیری فیزیکی در این شهر – که دومین شهر امن جهان نیز هست، نادر است.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

۱۰- ژاپن

ژاپن جایگاه دهم را در شاخص صلح جهانی ۲۰۲۳ به دست آورده و به روند چشمگیر خود برای ۱۵ سال حضور در جمع ده کشور برتر در این حوزه ادامه داد. ژاپن به خاطر نرخ پایین جرائم، درگیری های داخلی حداقلی و ناآرامی های سیاسی نادر مورد ستایش قرار می گیرد. رویکرد ژاپنی ها به سلاح گرم منحصر به فرد است و شهروندان دسترسی محدودی به این سلاح ها دارند، چرا که حمل سلاح گرم به عنوان حق یک فرد در نظر گرفته نمی شود. نزدیکی ژاپن به همسایگان بالقوه متخاصم مانند چین و کره شمالی یک تهدید بالقوه امنیتی است، اما این نگرانی منجر به کاهش امنیت در این کشور نشده است.

امن ترین کشورهای جهان در سال 2023

در جهانی پر از تردید، این ده کشور به عنوان چراغ راه امنیت و صلح شناخته می شوند. آن ها نه تنها امنیت را تامین می کنند، بلکه دارای غنای فرهنگی، مناظر طبیعی زیبا و فرهنگ غذایی خوشمزه ای هستند که آن ها را به مقاصدی جذاب برای مسافران و ساکنان بالقوه تبدیل می کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۵ نظر

ورود

 • محمود آبان ۳, ۱۴۰۲

  بنده به چین سفر کردم کشور بسیار امنی می باشد چرا در این آمار نیست؟

  • محمود آبان ۳, ۱۴۰۲

   بازم الکی گفتم یه‌ بار توی جمهوری چک با سران سازمان ملاقات داشتم آلبانی هم خوب بود

   • Mahdi آبان ۳, ۱۴۰۲

    درست نیست از اسم مردم استفاده کنی
    به هر ترولی باید احترام گذاشت.

  • امیر آبان ۵, ۱۴۰۲

   کاش می گفتی که رتبه ایران بواسطه جمهوری اسلامی تو چه جایگاهی قرار داره

 • حاج حشمت آبان ۳, ۱۴۰۲

  ایران امن ترین کشور دنیاست

  • رضا آبان ۴, ۱۴۰۲

   نه‌ بابام‌ حاجی‌😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😆😆😆😆

  • هادی آبان ۵, ۱۴۰۲

   خوب امنیت ابرقدرت منطقه جمهوری اسلامی رو هم میگفتین در کجای رنکینگ هستیم؟

 • حاج محمدرضا آبان ۴, ۱۴۰۲

  این کشورها با فرهنگ ما ایرانی ها سازگار نیستند بنده ترجیه میدم در همین آب و خاک زندگی کنم

  • شایان آبان ۴, ۱۴۰۲

   اینقدر دروغ گفتین که عادت کردین بعدم انتظار دارین برین بهشت البته با این کارایی که با هموطناتون کردین باید برین زیر زمین جهنم به جای طبقه اولش

 • . آبان ۴, ۱۴۰۲

  از لحاظ امنیتی و اقتصادی و شغلی و اجتماعی سنگاپور و اتریش ازهمشون بهترن

 • رامین آبان ۵, ۱۴۰۲

  ایرانی های همیشه در صحنه متوهم خودبزرگ بین..!!!

  چرا نمیاین مثل همیشه عررررر بزنین؟!؟

  ایران امن ترین و بهترین و پیشرفته ترین کشور دنیاست..!!!

  • هادی آبان ۵, ۱۴۰۲

   تو کجایی هستی؟ لابد در رویاهات خودت رو اروپایی یا آمریکایی می‌دونی که مثل اون‌ها اینطور تحقیرآمیز با ایرانی‌ها صحبت می‌کنی.

   • شایان آبان ۵, ۱۴۰۲

    امثال‌ تو‌که‌ یه‌ پاشون‌ توی لندن و یه پاشون توی ویلای کیشه البه شما دین و نژادتونو از همه برتر میدنین عین نازی ها

 • بابک آبان ۹, ۱۴۰۲

  ایسلند جزیی از کشور دانمارک بوده . من ۳ سال پناهنده در دانمارک بودم از ۹۴ تا ۹۷ میلادی .. دزدی کردم دیپرت شدم ۱۴ سالم بود . کشور بسیار تمیز با مردم درستکار و راستگو و بسیار خشک و بافرهنگ