رونمایی از طرح بلندپروازنه باشگاه بارسلونا برای بازسازی ورزشگاه نیوکمپ + ویدئو

رونمایی از طرح بلندپروازنه باشگاه بارسلونا برای بازسازی ورزشگاه نیوکمپ + ویدئو

باشگاه بارسلونا با انتشار ویدئویی شبیه سازی شده، از برنامه ی بلندپروزانه ی خود برای بازسازی ورزشگاه نیوکمپ رونمایی کرده است.

این باشگاه در این فصل محل برگزاری بازی های خود را به ورزشگاه المپیک کمپانی لوییس در شهر بارسلون تغییر داده، چرا که ورزشگاه نیوکمپ تا ۱۸ ماه آینده تحت بازسازی قرار خواهد داشت.

نیوکمپ علیرغم جایگاه مهمش در ورزش فوتبال به عنوان یکی از بزرگ ترین و بهترین ورزشگاه های دنیا، بعد از سال ها فرسایش، به رسیدگی فوری نیاز پیدا کرده بود.

غول های کاتالان اما وقت را تلف نکرده اند چرا که عملیات بازسازی با تخریب بدنه ی ورزشگاه تا رسیدن به اسکلت آغاز شده تا بنایی خیره کننده جایگزین آن شود.

باشگاه بارسلونا ویدئویی در صفحه ی مجازی رسمی خود از برنامه ی بازسازی ورزشگاه نیوکمپ منتشر کرده و مدعی شده نتیجه ی نهایی «شوکه کننده» خواهد بود.

در ورزشگاه قدیمی نیوکمپ، بالاترین طبقه ی جایگاه تماشاچیان تنها نزدیک به ۵۰ درصد ورزشگاه را دربرمی گرفت و این جایگاه با رسیدن به سقف کوچکی که در وسط سمت کوتاه تر ورزشگاه قرار داشت آب می رفت.

حالا برای ساخت یک جایگاه کامل، صندلی ها کنده و بدنه ی بنای ورزشگاه تخریب شده است.

سقف کوچکی که در یک سمت ورزشگاه قرار دارد هم حذف خواهد شد تا یک طبقه ی دیگر به جایگاه تماشاچیان افزوده شود و بنای ورزشگاه شکلی کاسه مانند پیدا کند.

نیوکمپ جدید که شکلی شبیه به بنای تاریخی کولوسئوم ایتالیا پیدا خواهد کرد، یک سقف گنبدی هم در بالای آن ساخته خواهد شد که مرکز آن باز خواهد بود.

البته تنها بنای ورزشگاه بازسازی نخواهد شد و ناحیه ی دور ورزشگاه هم اصلاحاتی خواهد داشت.

قرار است ورودی ورزشگاه به طور کامل از نو طراحی شود تا فضای جدیدتر و مدرن تری دور ورزشگاه ساخته شود.

به نظر می رسد نتیجه ی نهایی به گونه ای طراحی شده که محیطی پرهیجان برای تماشاچیان ایجاد کند.

با توجه به اضافه شدن یک جایگاه دیگر و سقفی که قرار است در بالای ورزشگاه نصب شود، در نیوکمپ جدید صداها به طور حتم کَر کننده خواهد بود و احتمالاً فضای پرشور و هیجانی ایجاد خواهد شد.

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود