تغییر ظاهر شدید مجری صدا و سیما جنجالی شد؛ فاطمه کیاپاشا کیست؟

تغییر ظاهر شدید مجری صدا و سیما جنجالی شد؛ فاطمه کیاپاشا کیست؟

انتشار تصاویری از تفاوت پوشش فاحش فاطمه کیاپاشا، مجری جوان صدا و سیما با آنچه پیش تر از او در تلویزیون دیده شده بود، سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرده و او را با انتقاداتی مواجه ساخته است، موضوعی که واکنش کیاپاشا را به دنبال داشت.

فاطمه کیاپاشا که متولد سال ۱۳۷۶ و دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی است، فعالیت در صدا و سیما را از سال ۱۳۹۶ آغاز کرد و در برنامه های مختلفی از جمله «عصر خانواده» به مجری گری پرداخت. به گفته ی خودش، او در سال ۱۴۰۰ از صدا و سیما استعفا داد.

بعد از انتشار گسترده ی تصاویر ظاهر جدید فاطمه کیاپاشا و بالا گرفتن واکنش ها به آن، او در دو پست اینستاگرامی در صفحه ی شخصی اش توضیحاتی درباره ی تغییر پوشش خود ارائه کرد.

به گفته ی کیاپاشا، تغییر ظاهر او به پیش از تصمیمش برای استعفا از صدا و سیما بازمی گردد و حالا ۲ سالی از این موضوع می گذرد. او همچنین تأکید کرد که دیگر اعتقادی به حجاب ندارد.

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

او ابتدا در پستی نوشت:

به دلیل حجمه رسانه هاى زرد خارجى و داخلى و سواستفاده رسانه هاى خارجى از تغییر پوششم لازم دونستم بعد از دو سال در یک پست یکبار براى همیشه در مورد تغییر پوششم با شما مخاطباى عزیز صفحم مطالبى رو در میون بذارم ،چون دوست ندارم با حاشیه و اخبار زرد مطرح بشم ، راه براى تو چشم بودن با کاراى سطحى زیاده اما هیچوقت دنبالش نبودم . ترجیح مى دم از خودم بشنوید که خدایى نکرده از قضاوت و تهمت ادم هاى مسموم دست به کار غلطى نزنم که از زندگى که بالاترین موهبت الهیه محروم بشم ، پس حرف مى زنم تا مثل خیلیا که بى گناه دیگه بینمون نیستن غمباد نشه !

من از پیش دانشگاهى یعنى ۴ سال قبل از ورودم به صدا و سیما حجاب و چادر رو انتخاب کردم نه براى اصل حجاب بلکه چون بهم میومد و این استایل رو دوست داشتم ،این رو دوستانم ، فامیل ها ، اشناها اطلاع دارن ، ۴ سال بعد از زمانى که در صدا سیما فعالیت داشتم ، تصمیم گرفتم مانتویى بشم یعنى هم زندگى شخصى هم کار اما براى کار این صلاحدید وجود نداشت نشد و ،کارمو از دست دادم البته نه به خاطر مانتویى شدن ، دلیلش این بود که من وقتى این تصمیم رو گرفتم که دیروزش با چادرم رفته بودم رو انتن و تصمیم داشتم روز جدید بدون چادر برم رو انتن … و این صلاحدید وجود نداشت که این اتفاق بیوفته ، و گفتن فعلا بهتره براى حاشیه درست نشدن اجرا نکنى تا یک مدتى بگذره در واقع ممنوع الکار نشدم فقط موقت این صلاحدید ایجاد شد و من از اجرا اومدم بیرون. حدودا یک سال بعد از مانتویى شدنم پیشنهادات اجرا داشتم حتى بعضا برنامه هاى تقریبا بهتر نسبت به اوایل کارم اما دیگه من هدفم تغییر کرده بود و ارشد کارگردانى قبول شدم و تصمیمم این شد که تمرکز و وقتم رو بذارم براى هدف اصلیم یعنى یادگیرى و شروع فیلمسازى و از اجرا کلا فاصله گرفتم و به زودى اولین فیلم کوتام رو مى سازم.

پس اینطورى نبوده که ببینم نون تو حجابه یه چادر بردارم برم صداو سیما ، بعد ببینم نون تو روسرى نداشتنه روسرى بردارم بیام اینستا. هیچکدوم شما هم حق ندارید قضاوت کنین بگین کاش از اول همینطورى بودى شما مى تونی ادعا کنی دو سال دیگه تفکراتت عقایدت نگرشت ذره ای تغییر نکنه؟

الان هم خوب یا بد دیگه براى شخص خودم به این حجاب اعتقاد ندارم ، اما مادر خودم محجبه اس پس صحبت من بى احترامى به افراد محجبه نیست و تنها دلیل اینکه تو صفحم حجابم رو کامل برنداشتم مادرمه!

فاطمه کیاپاشا کیست

او سپس در پستی دیگر در توضیحاتی بیشتر نوشت:

متوجه این حمله خبرى نمیشم ، و نمیفهمم هدف پخش خبرى با عنوان تغییر پوشش من چه از سمت رسانه هاى خارجى چه رسانه هاى داخلى چى هست اما از هیچکدوم حمایتى نمى کنم که تمام صفحات رو هم بلاک کردم ، و این دوروز جز قضاوت و تهمت چیزى ندیدم.

براى بار اخر من متولد ١٣٧۶ از سال ٩٣ ، سه سال قبل از ورود به سازمان صدا و سیما در زندگى شخصیم چادرى بودم این رو تمام کسانى که من رو از نزدیک می شناسن گواهى مى دن ، یعنى نه خانواده نه صداسیما من رو مجبور به حجاب داشتن نکردن ، سال ٩۶ وارد سازمان صداسیما شدم و تا اواخر سال ٩٩ و اوایل ۴٠٠ هم سازمان هم در زندگى شخصى چادرى بودم.

سال ١۴٠٠ تغییر کردم ، و همون سال از سازمان صدا و سیما بیرون اومدم چون هدف کاریمم تغییر کرد و رفتم دانشگاه ارشد کارگردانى خوندم …

و به تازگى درسم تموم شده و مى خوام به زندگیم برسم.

براى هر کدومتون ممکنه پیش بیاد که پوششتون عقایدتون تغییر کنه ،

یعنى شماهایى که دارین منو قضاوت مى کنین خودتون ممکن نیست هیچوقت تغییر کنین؟ بچتون ممکن نیست در اینده عوض بشه؟

من دو ساله پوششم تغییر کرده و این حمله یهویى رو درک نمى کنم. لطفا از انتشار خبر در مورد تغییر پوشش من برای ایجاد حواشی خودداری کنین.

ابدا از این موضوع راضى نیستم.

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

فاطمه کیاپاشا کیست

دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • Ramin آبان ۱۴, ۱۴۰۲

  انصافا در ریاکاری و دورویی هیچ موجودی به ایرونی جماعت نمی رسه…

  • هادی آبان ۱۴, ۱۴۰۲

   ایرانی ها رو با عرزشی ها قاطی نکن

 • حاج محمود آبان ۱۴, ۱۴۰۲

  واقعا شرم آور هست، چرا جامعه در مورد پوشش این خانم سکوت کرده اند؟؟

 • حاج حشمت آبان ۱۴, ۱۴۰۲

  ابتدا با دو رویی چادر سر میکنن و همینکه پست و مقام میرسن و امتیاز میگیرن کشف حجاب میکنن

  • شایان آبان ۱۵, ۱۴۰۲

   از شما که روش کمتره شما ۲۱۰ تا رو دارید