پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود به تفکیک سال؛ از ویل اسمیت تا دواین جانسون

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود به تفکیک سال؛ از ویل اسمیت تا دواین جانسون

ستاره های سینما از بدو دوران طلایی هالیوود تا به امروز مخاطبان با هر سن و پیشینه ای را شیفته خود کرده، با رسوایی های خود خبرساز شده اند، با انتخاب عجیب خود در زمینه مد و فشن همه را حیرت زده کرده، به معتبرترین رویدادها در هر گوشه جهان دعوت شده اند و از همه مهم تر، نام خود را با به جا گذاشتن میراثی برای نسل های آینده جاودانه کرده اند.

با این حال، در میان تمام زرق و برق ها، نمی توان این سوال را از ذهن خارج کرد که آیا لیاقت دستمزدهای میلیون دلاری را دارند یا خیر، حتی در شرایطی که قطعاً برای تداوم سبک زندگی پر زرق و برقشان و راه اندازی مهمانی های پرهزینه ای که در عمارت های مجلل شان برگزار می کنند، به این دستمزدهای سرسام آور نیاز دارند. چه برنده جایزه اسکار باشند و چه نباشند، بازیگران زن و مرد هالیوود چقدر درآمد دارند و ارقامی که در رسانه ها منتشر می شود تا چه حد واقعیت دارد؟

جین فوندا ممکن است در سال ۱۹۸۷ بیش از ۱۳ میلیون دلار درآمد داشته باشد، اما در مقایسه سیلوستر استالونه نیز ۷۴ میلیون دلار درآمد داشت که بسیار بیشتر است. به همین ترتیب، اسکارلت جوهانسون ۵۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ دستمزد گرفت – در حالی که همان سال دواین جانسون ۸۹.۴ میلیون دلار درآمد داشت. به روایت فوربس، اختلاف دستمزد زنان و مردان هنوز هم در همه کسب و کارها و حتی بیشتر از آن در هالیوود ادامه دارد، جایی که پردرآمدترین هنرپیشه های زن، به ازای هر دلاری که همتایان مرد خود به دست می آورند، کم تر از ۳۰ سنت درآمد دارند.

که توضیح می دهد چرا در طول دو دهه گذشته، پردرآمدترین بازیگران هالیوود همگی مرد بوده اند و همچنان هم هستند. این ها بازیگرانی هستند که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۳ بیشترین درآمد خالص را داشته اند و ظاهراً حتی یک بازیگر زن هم موفق نشده در این فهرست قرار گیرد. همه داده های زیر از گزارش های فوربس در هر سال به دست آمده اند.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۳- ویل اسمیت (۶۰ میلیون دلار)

ویل اسمیت، رپر، بازیگر و تهیه کننده، ممکن است در سریال محبوب The Fresh Prince of Bel-Air در دهه ۱۹۹۰ به شهرت رسیده باشد، اما او تنوع بازیگری خود را در ژانرهای مختلف سینمایی نشان داده است، از به تصویر کشیدن بوکسور سنگین وزن، محمد علی کلی، در فیلم زندگینامه ای Ali تا یک ابرقهرمان آتش به اختیار در Hancock و جنی در اقتباس لایو اکشن از Aladdin دیزنی.

ثروت خالص او ۳۵۰ میلیون دلار است و در سال ۲۰۲۲ برای بازی در نقش پدر و مربی سرنا و ونوس ویلیامز در فیلم King Richard برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

در سال ۲۰۰۲، اسمیت، فیلم کمدی – اکشن پلیسی Showtime با بازی رابرت دنیرو و ادی مورفی را تهیه کنندگی کرد که اتفاقا با استقبال خوبی مواجه نشد، و همزمان نقش مامور جی را در فیلم کمدی علمی – تخیلی Men in Black II نیز تکرار کرد که ۴۴۱.۸ میلیون دلار فروش کرد.

سال بعد، او به عنوان کارآگاه لوری در بلاک باستر دیگری به نام Bad Boys II به سینماها بازگشت که ۲۷۳.۳ میلیون دلار فروش داشت و ۲۰ درصد از درآمد ناخالص را برای اسمیت به ارمغان آورد. بد نیست اشاره کنیم که او درام جنایی Ride or Die را نیز با حضور دوآن مارتین و ویکیا فاکس را نیز تهیه کرد.

در نکته ای دیگر، از آنجا که دنباله های ماتریکس، از نظر تکنیکی و تجمعی پشت سر هم فیلم برداری شدند، کیانو ریوز در سال ۲۰۰۳ (با اختلاف زیاد) بیش از اسمیت درآمد داشت. او برای دو فیلم های The Matrix Reloaded و The Matrix Revolutions حدود ۳۰ میلیون دلار دستمزد گرفت اما درآمد او در آن سال در مجموع بیش از ۱۵۶ میلیون دلار بود.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۴- جیم کری (۶۶ میلیون دلار)

جیم کری، بازیگر و کمدین کانادایی – آمریکایی، ۱۸۰ میلیون دلار ثروت خالص دارد و از طریق استعداد مهارنشده اش در کمدی های دهه ۹۰ مانندAce Ventura: Pet Detective, The Mask, Dumb and Dumber, و Liar Liar به شهرت رسید.

کری همچنین جایزه گلدن گلوب را برای کمدی درام روانشناختی The Truman Show و کمدی زندگینامه ای Man on the Moon به دست آورد که ثابت کرد بازیگری نیست که تنها در یک تیپ شخصیتی سینمایی تخصص داشته باشد. سلبریتی نت ورث تایید می کند که تنها بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۸، کری ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

در سال ۲۰۰۳، کری یک کمدی فانتزی به نام Bruce Almighty تهیه کرد و در آن بازی کرد، فیلمی که در آن نقش یک گزارشگر تلویزیونی را بازی می کند که برای یک هفته تبدیل به خدا می شود؛ این فیلم با بودجه ۸۱ میلیون دلاری اش، بیش از ۴۸۴.۶ میلیون دلار فروش داشت.

کری بعد از این سال موفق، در سال ۲۰۰۴ مقابل کیت وینسلت در فیلم عاشقانه علمی – تخیلی Eternal Sunshine of the Spotless Mind ظاهر شد که برنده جایزه بهترین فیلمنامه اصلی اسکار شد و همچنین نقش کنت اولاف شرور را در فیلم کمدی خانوادگی تاریک Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events بازی کرد، یک اقتباس مورد علاقه طرفداران که ۲۱۱.۵ میلیون دلار فروش و چهار نامزدی اسکار به دست آورد.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۵- ویل فرل (۴۰ میلیون دلار)

ویل فرل بازیگر، کمدین، نویسنده و تهیه کننده مشهور دیگری با دستمزد بالا است که بیشتر به خاطر نقش های کمدی اش شناخته می شود و در برنامه Saturday Night Live در دهه ۹۰ به شهرت رسید. کمدی Elf با بازی فرل محصول سال ۲۰۰۳ که وی برای آن ۱۷ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد، یک اثر کلاسیک ماندگار است که هنوز هم هر کریسمس بازپخش می شود.

ثروت خالص فعلی فرل ۱۶۰ میلیون دلار است؛ البته درآمد او تنها از حوزه سرگرمی نیست، بلکه از سرمایه گذاری در ورزش و املاک نیز حاصل می شود. فرل در اوایل دهه ۲۰۰۰ در اوج فرم کمدی خود قرار داشت. او در این سال در ۱۱ فیلم بازی کرد که سودآورترین آن ها از نظر دستمزدی نقش ران برگاندی در کمدی های هجوآمیز Anchorman: The Legend of Ron Burgundy و Anchorman: The Adventure Continues؛ فیل وستون در کمدی ورزشی Kicking and Screaming؛ جک وایت/دارین استفنز در کمدی فانتزی Bewitched؛ چز رینهولد در کمدی رمانتیک پرستاره Wedding Crashers؛ و فرانتس لیبکیند در کمدی موزیکال The Producers بودند.

جالب است بدانید که نیکول کیدمن که همان سال نقش جادوگر سامانتا را در Bewitched بازی می کرد، تنها ۱۲ میلیون دلار در برابر ۲۰ میلیون دلار دستمزد فرل دریافت کرد.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۵- تام کروز (۶۷ میلیون دلار)

تام کروز با ثروت خالص حیرت انگیز ۶۰۰ میلیون دلار، یکی از پردرآمدترین چهره های هالیوود است؛ او سه جایزه گلدن گلوب را به دست آورده و به ویژه برای نقش های اکشن خود شناخته می شود. برخی از بلاک باسترهای اولیه کروز که او را مشهور کردند عبارتند از: Top Gun در سال ۱۹۸۶، Rain Man در سال ۱۹۸۸ و A Few Good Men در سال ۱۹۹۲.

به لطف War of the Worlds، یک فیلم علمی – تخیلی که در گیشه ۶۰۳.۹ میلیون دلار فروش کرد، عایدی های خالص کروز (متفاوت از درآمد خالص) در سال ۲۰۰۵ به ۱۰۰ میلیون دلار رسید. او همچنین در آن سال فیلم کمدی تراژدی رمانتیک Elizabethtown را تهیه کنندگی کرد که ۵۲ میلیون دلار فروش کرد.

علاوه بر این، بازی در نقش ایتن هانت در ماموریت: غیرممکن ۳ و تهیه کنندگی آن در سال ۲۰۰۶ بسیار برای کروز سودآور بود، زیرا این فیلم جاسوسی بلاک باستری ۳۹۹.۴ میلیون دلار فروش کرد و ۷۵ میلیون دلار سود برای او در پی داشت، هر چند درآمد خالص او برای سال ۲۰۰۶ کمی کم تر و ۶۷ میلیون دلار بود.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۷- جانی دپ (۹۲ میلیون دلار)

به لطف قراردادهای تبلیغاتی اش با برندهای لوکس و انتخاب نقش های عجیب، ثروت خالص جانی دپ زمانی به ۹۰۰ میلیون دلار می رسید، اما در حال حاضر تنها ۱۵۰ میلیون دلار ثروت دارد. با این حال، او مطمئن است که به طور منظم از پروژه های خود به عنوان بازیگر، تهیه کننده، کارگردان، فیلمنامه نویس و موسیقیدان، و همچنین از سرمایه گذاری هایش در رستوران ها و برندهای شراب، سود قابل توجهی به دست می آورد.

یکی از محبوب ترین شخصیت های دپ، نقش یک دزد دریایی بد دهان اما دوست داشتنی به نام کاپیتان جک اسپارو در فرنچایز دزدان دریایی کارائیب است. در شرایطی که The Curse of the Black Pearl در سال ۲۰۰۳ برای او ۱۰ میلیون دلار دستمزد داشت، Dead Man’s Chest در سال ۲۰۰۶ فروش فوق العاده ۱.۰۶۶ میلیارد دلاری را در پی داشت که در مجموع ۶۰ میلیون دلار به خاطر حقوق و مزایا را برای دپ در پی داشت.

و اما Pirates of the Caribbean: At World’s End که در مه ۲۰۰۷ اکران شد، ۹۶۳.۴ میلیون دلار در گیشه فروش کرد و ۵۵ میلیون دلار آن به دپ رسید.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۸- جانی دپ (۷۲ میلیون دلار)

در سال ۲۰۰۷ جانی دپ به سود بردن از سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب ادامه داد، اما در همان سال همکاری پربار دیگری با تیم برتون به عنوان آرایشگر انتقام جو در فیلم موزیکال ویکتوریایی Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street، مقابل هلنا بونهام کارتر داشت.

این فیلم نه تنها ۵۰ میلیون دلار دستمزد برای او به ارمغان آورد، بلکه نامزدی جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب و جایزه فیلم ام تی وی را برای دپ در پی داشت. به وضوح، این موفقیت روزافزون و دیگر منابع درآمدی او به او کمک کرد تا برای دو سال متوالی پردرآمدترین بازیگر هالیوود باقی بماند.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۰۹- هریسون فورد (۶۵ میلیون دلار)

فارغ از اینکه که هریسون فورد در چند پروژه حضور پیدا می کند، وی همواره به خاطر دو فرنچایز نمادین فیلم های جنگ ستارگان و ایندیانا جونز شناخته می شود، جدای از تعداد انگشت شماری از فیلم های اکشن مانند Air Force One و The Fugitive. ثروت خالص او در سال ۲۰۲۴ حدود ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

اگر فورد نبود، دپ در سال ۲۰۰۹ نیز پردرآمدترین بازیگر هالیوود بود، فوردی که نقش باستان شناس و ماجراجوی مشهور را در ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین تکرار کرد. قسمت چهارم این مجموعه که مدت ها انتظار آن می رفت، در سال ۲۰۰۸ با ۷۹۰.۷ میلیون دلار فروش در مقابل بودجه ۱۸۵ میلیون دلاری، رکوردهای بسیاری را شکست.

فورد همچنین در سال ۲۰۰۹ در درام جنایی Crossing Over در نقش مامور ویژه ICE مکس بروگان بازی کرد. در مقام مقایسه، بالاترین دستمزد یک بازیگر زن در آن سال متعلق به آنجلینا جولی با ۲۷ میلیون دلار بود که کم تر از نیمی از درآمد فورد است.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۱۰- جانی دپ (۷۵ میلیون دلار)

دپ در سال ۲۰۰۹ هنوز در اوج بود و در پی درگذشت هیث لجر، با حضوری کوتاه در The Imaginarium of Doctor Parnassu موافقت کرد و همزمان در درام جنایی زندگینامه ای Public Enemies در نقش جان دیلینجر ظاهر شد که ۲۱۴.۱ میلیون دلار فروش کرد و ۲۰ میلیون دلار دستمزد برای دپ به ارمغان آورد.

با این حال، این چیزی نبود که او را در سال ۲۰۱۰ به دستمزدی قابل توجه رساند. گفته می شود که او برای چند دقیقه حضور در نقش مد هیتر در نسخه تیم برتون از آلیس در سرزمین عجایب ۴۰ میلیون دلار دستمزد گرفته است (برخی منابع ادعا می کنند که این مبلغ ۵۰ میلیون دلار بوده است).

علاوه بر این، این بازیگر برای به تصویر کشیدن فرانک توپلو / الکساندر پیرس در تریلر رمانتیک The Tourist در نقش مقابل آنجلینا جولی، نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب و جایزه انتخاب نوجوانان شد.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۱۱- لئوناردو دی کاپریو (۷۷ میلیون دلار)

لئوناردو دی کاپریو از سال ۱۹۸۹ در این صنعت فعال بوده و تا زمان انتشار عاشقانه های تراژیک رومئو + ژولیت در سال ۱۹۹۶ و تایتانیک در سال ۱۹۹۷ به شهرت بین المللی دست نیافت. او با وجود نامزدی های متعدد در ژانرهای مختلف، تنها در سال ۲۰۱۶ برای درام بقا محور The Revenant برنده اسکار شد. امروزه ثروت خالص دی کاپریو حدود ۳۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود.

در سال ۲۰۱۰، دی کاپریو نقش ادوارد دنیلز را در تریلر روانشناختی جزیره شاتر ساخته مارتین اسکورسیزی و نقش دام کاب را در فیلم اکشن پیچیده تلقین به تصویر کشید که به ترتیب ۲۹۴.۸ و ۸۳۹ میلیون دلار در گیشه فروش کردند.

در فیلم تلقین، او با این وعده که درصدی از درآمد گیشه را با کریستوفر نولان، کارگردان فیلم، سهیم خواهد شد، پذیرفت که دستمزدش را کاهش دهد. و به این ترتیب او تنها از این فیلم ۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

در سال ۲۰۱۱ دی کاپریو نقش جی. ادگار هوور را در درام زندگینامه ای J. Edgar بازی کرد، که توسط کلینت ایستوود، تهیه کنندگی و کارگردانی شد. این فیلم ۸۴.۹ میلیون دلار فروش کرد و نامزدی گلدن گلوب را برای این بازیگر به ارمغان آورد، اما گفته می شود او تنها با دریافت ۲ میلیون دلار برای این فیلم، به جای دستمزد ۲۰ میلیون دلاری همیشگی اش موافقت کرده است.

در همان سال، دپ ۳۵ میلیون دلار برای فیلم Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides درآمد داشت که درآمد خالص او را به ۵۵ میلیون دلار رساند.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۱۲- تام کروز (۷۵ میلیون دلار)

در حالی که در سال ۲۰۱۲ کریستن استوارت ۳۴.۵ میلیون دلار از فیلم های گرگ و میش درآمد داشت، کروز بیش از دو برابر این مبلغ را از بازیگری و تهیه کنندگی فیلم Mission: Impossible – Ghost Protocol در سال ۲۰۱۱ و تریلر اکشن جک ریچر در سال ۲۰۱۲ به دست آورد.

اولی در گیشه ۶۹۴.۷ میلیون دلار و دومی ۲۱۸.۳ میلیون دلار فروش کرد. این فروش ها قطعاً هم به عنوان تهیه کننده و هم بازیگر مرد نقش اول برای کروز سودآور بود؛ یک موفقیت بزرگ و فاصله زیادی با دستمزد ۲ میلیون دلاری که کروز برای تاپ گان داشت.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۱۳- رابرت داونی جونیور (۷۵ میلیون دلار)

رابرت داونی جونیور، بازیگر، تهیه کننده و خواننده، با ثروت خالص ۳۰۰ میلیون دلار، اولین بازی بازیگری خود را در سن پنج سالگی انجام داد و قطعاً هم به خاطر استعداد هنری و هم حضور در پشت صحنه فیلم های ابرقهرمانی بلاک باستری اش در نقش تونی استارک / مرد آهنی پول های کلانی به جیب زده است.

زندگی حرفه ای او در گذشته تحت تاثیر مسائل حقوقی و شخصی قرار داشت، اما داونی توانست جوایز بسیاری از جمله بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای اوپنهایمر و Ally McBeal، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای شرلوک هولمز و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای چاپلین را کسب کند.

به لطف فیلم انتقام جویان، درآمد کلی این بازیگر در سال ۲۰۱۲ به ۵۰ میلیون دلار (۱۰ میلیون دلار پایه و ۴۰ میلیون دلار پاداش ها) رسید، در حالی که مرد آهنی ۳ در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷۵ میلیون دلار برای او به ارمغان آورد؛ فاصله زیادی با ۵۰۰ هزار دلاری که او برای اولین قسمت مرد آهنی دریافت کرده بود. در همین حال، جولی در همان سال ۳۳ میلیون دلار درآمد داشت.

پردرآمدترین بازیگران دو دهه اخیر هالیوود از سال 2003 تا 2023

۲۰۱۴- رابرت داونی جونیور (۷۵ میلیون دلار)

در سال ۲۰۱۴، ساندرا بولاک با ۵۱ میلیون دلار پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود بود، در حالی که برای دومین سال پیاپی، داونی جونیور در صدر بازیگران مرد هالیوود قرار می گرفت؛ اگر چه بیشتر این دستمزد به خاطر عایدی او از فیلم مرد آهنی ۳ بود.

در آن سال، او نقش هنک پالمر، وکیل شیکاگویی را در درام حقوقی تحسین شده The Judge بازی کرد که تهیه کننده اجرایی آن نیز بود، و همچنین نقش کوچک ماروین را در فیلم جاده ای Chef بازی کرد. این فیلم ها اگر چه درآمد او را به مقدار قابل توجهی افزایش ندادند، اما به ترتیب ۸۴.۴ و ۴۶ میلیون دلار در گیشه فروش داشته اند.

۲۰۱۵- رابرت داونی جونیور (۸۰ میلیون دلار)

به نویسندگی و کارگردانی جوس ودون، که توسط مارول استودیوز تولید و توسط دیزنی توزیع شد، دنباله انتقام جویان با نام انتقام جویان: عصر اولتران، اهمیت داونی جونیور را در دنیای سینمایی مارول تثبیت کرده و درآمد او را تا ۵ میلیون دلار افزایش داد. خود فیلم ۱.۴۰۳ میلیارد دلار فروش داشت.

در همین حال، جنیفر لارنس با ۵۲ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۵ به عنوان ملکه وقت هالیوود انتخاب شد، بازیگر زنی که علیرغم دستمزد قابل توجهش، به موضوع نابرابری دستمزدها در هالیوود انتقاد کرده و در این زمینه به هنرپیشه هایی مانند مریل استریپ، اما تامپسون و کیت بلانشت پیوست.

داونی جونیور با حضور در فیلم های انتقام جویان و دیگر فیلم های فرنچایز مارول، به کسب درآمد از این فرنچایز ادامه داد. او تنها در سال ۲۰۱۶ از فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ۴۰ میلیون دلار درآمد داشت.

۲۰۱۶- دواین جانسون (۶۴.۵ میلیون دلار)

دواین جانسون یکی دیگر از ستاره های مطرح هالیوود است که چندین رتبه در این فهرست دارد و ارزش خالص دارایی های شب ه ۸۰۰ میلیون دلار می رسد، ثروتی که بخشی از آن به خاطر سهم ۳۰ تا ۴۰ درصدی او در Teremana Tequila، یک کسب وکار چند میلیارد دلاری است.

این کشتی گیر سابق در ژانرهای مختلف، از فانتزی گرفته تا اکشن و کمدی، میلیون ها طرفدار بین المللی پیدا کرده است؛ و از ۵.۵ میلیون دلار دستمزد برای پادشاه عقرب ها به ۱۵ میلیون دلار برای Walking Tall رسید.

گزارش ها حاکی از آن است که جانسون برای بازی در نقش لوک هابز در اکشن پرطرفدار خشمگین ۷ بیش از ۱۵ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد که با فروش ۱.۵۱۵ میلیارد دلاری گیشه را شکست. او همچنین برای بازی در نقش مامور سیا، باب استون در کمدی اکشن خنده دار اطلاعات مرکزی در کنار کوین هارت، ۱۴ میلیون دلار دستمزد گرفت.

و در نهایت، او ۲۱ میلیون دلار برای صداپیشگی شخصیت ماوی در انیمیشن موفق دیزنی، موآنا، به علاوه ۱ میلیون دلار برای تبلیغ آن در شبکه های اجتماعی خود دریافت کرد.

۲۰۱۷- مارک والبرگ (۶۸ میلیون دلار)

به عنوان یک بازیگر، تهیه کننده، نوازنده، خواننده، ترانه سرا، آهنگساز و سفیر برند، تعجبی ندارد که ارزش خالص دارایی های مارک والبرگ ۴۰۰ میلیون دلار باشد. از افتخارات او می توان به جایزه بفتا و نامزدی چندین جایزه اسکار، گلدن گلوب و جوایز امی اشاره کرد. بر اساس آمار، فست فود زنجیره ای بین المللی که به همراه برادرانش دونی و پل در مالیکت دارد، سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد کسب می کند.

والبرگ در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در پنج فیلم بازی کرد که سودآورترین آن ها قطعا فیلم های اکشن علمی تخیلی ترانسفورمرها: آخرین شوالیه و کمدی خانوادگی خانه پدری ۲ بود که علاوه بر بازی، نقش تهیه کنندگی اجرایی آن را نیز بر عهده داشت.

فیلم اول ۶۰۵.۴ میلیون دلار فروش کرد و والبرگ برای آن ۴۰ میلیون دلار دستمزد گرفت، در حالی که درآمد او از فیلم دوم به تنهایی بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون دلار برآورد می شود.

۲۰۱۸- جرج کلونی (۲۳۹ میلیون دلار)

جورج کلونی بازیگر، سفیر برند، تهیه کننده، فیلمنامه نویس، کارآفرین و فعال مدنی قطعاً راه درازی آمده وقتی ثروت خالص او از ۵۰۰ هزار دلار در سال ۱۹۹۳ به ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ رسیده است. او تاکنون دو جایزه اسکار، یک جایزه بفتا و چهار جایزه گلدن گلوب را از آن خود کرده است و به یاد ماندنی ترین سوابق بازیگری او عبارتند از سریال ER که وی کارش را با آن آغاز کرد و همچنین فیلم های One Fine Day, Batman & Robin, Ocean’s Eleven, The Descendants, و Gravity.

لازم به ذکر است که دستمزد قابل توجه کلونی در سال ۲۰۱۸ عمدتاً از فروش کسب و کار Casamigos در عرصه مشروبات الکلی، برندی بسیار شناخته شده و معتبر است که او با رند گربر و مایک ملدمن تاسیس کرد. او در سال ۲۰۱۶ در نقش بیرد وایتلاک در فیلم درود سزار!، یک کمدی سیاه، و لی گیتس در هیولای پول، یک فیلم جنایی در مقابل جولیا رابرتز، ظاهر شد.

غیر از این ها، او در سال ۲۰۱۷ فیلم کمدی جنایی تاریک Suburbicon را به صورت مشترک نویسندگی، کارگردانی و تهیه کرد که در گیشه شکست خورد.

در نکته ای دیگر، درآمد کلی داونی جونیور در سال ۲۰۱۸ به لطف انتقام جویان: جنگ ابدیت، بیش از ۷۵ میلیون دلار بود که او را به بالاترین درآمد خالص در سال تبدیل می کرد اما فروش برند تکیلا به کلونی کمک کرد که از او عبور کند.

۲۰۱۹- دواین جانسون (۸۹.۴ میلیون دلار)

جانسون در سال ۲۰۱۸ در دو فیلم به عنوان بازیگر و تهیه کننده حضور یافت که یکی فیلم ماجراجویی علمی تخیلی Rampage بود که ۴۲۸ میلیون دلار فروش کرد و دیگری فیلم اکشن Skyscraper که ۳۰۴.۹ میلیون دلار فروش داشت و ۳۰ درصد از سود آن را نیز علاوه بر دستمزدش دریافت کرد.

در نیمه اول سال ۲۰۱۹، او تهیه کننده اجرایی درام کمدی زندگینامه ای Fighting with My Family را بر عهده داشت و نقش کوتاهی در آن نیز داشت. راک همچنین در نقش بلک آدام در فیلم ابرقهرمانی دی سی کامیکس، شزم! که تهیه کننده اجرایی اش نیز بود، حضور کوتاهی داشت، فیلمی که ۳۶۷.۷ میلیون دلار فروش داشت.

۲۰۲۰- دواین جانسون (۸۷.۵ میلیون دلار)

در نیمه دوم سال ۲۰۱۹، جانسون در نقش لوک هابز در فیلمFast & Furious Presents: Hobbs & Shaw حضور یافت که ۲۰ میلیون دلار دستمزد برایش به ارمغان آورد و همان طور که انتظار می رفت، با ۷۶۰.۷ میلیون دلار گیشه را شکست.

او همچنین در فیلم ماجراجویی فانتزی جومانجی: سطح بعدی بازی کرد که دستمزد پایه اش برای آن ۲۳.۵ میلیون دلار بود؛ این فیلم با فروش ۸۰۱.۷ میلیون دلار مورد توجه و تحسین منتقدان قرار گرفت. در همین حال، گفته می شود که راک برای تهیه کنندگی مشترک و مجری گری برنامه ریالیتی شو مسابقه ای The Titan Games از شبکه ان بی سی، ۴۵۰,۰۰۰ دلار برای هر اپیزود دستمزد گرفته است.

۲۰۲۱- دواین جانسون (۲۷۰ میلیون دلار)

درآمد این بازیگر در سال ۲۰۲۱ به شدت افزایش پیدا کرد که بیشتر آن به خاطر کسب و کار فعالش در حوزه مشروبات الکلی بود. او در فیلم اکشن – کمدی مرد آزاد صداپیشگی کرد، سپس نقش فرانک وولف را در فیلم ماجراجویی فانتزی Jungle Cruise بازی کرد و ۲۲ میلیون دلار برای آن دستمزد گرفت، در حالی که همبازی او، امیلی بلانت، ظاهراً تنها ۹ میلیون دلار دستمزد گرفته بود.

سپس نوبت به فیلم کمدی – اکشن اخطار قرمز رسید که جانسون در آن نقش جان هارتلی را بازی کرد و ۲۰ میلیون دلار دستمزد گرفت.

۲۰۲۲- تایلر پری (۱۷۵ میلیون دلار)

ایلر پری بازیگر، فیلمساز و نمایشنامه نویس جنجالی و جنجالی، در دهه ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ چندین نمایشنامه نوشت و تولید کرد. او با شبکه اپرا وینفری همکاری داشت و در آثار موفقی مانند Star Trek (2009), Gone Girl (2014), Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016), و Don’t Look Up (2021) ظاهر شد. آثار او مجموعاً ۶۶۰ میلیون دلار فروش داشته اند و ارزش خالص دارایی فعلی او یک میلیارد دلار است.

پری علاوه بر سود خود از فرنچایز مائدا و تایلر پری استودیوز، در سال ۲۰۲۲ از دو فیلم نتفلیکس پول های کلانی به جیب زد. او نویسندگی، تهیه کنندگی، بازی و کارگردانی فیلم کمدی بازگشت مائدا به خانه را بر عهده داشت و نویسندگی، تهیه کنندگی مشترک و کارگردانی فیلم A Jazzman’s Blues را نیز انجام داد که نامزدی ۶ جایزه را برایش در پی داشت.

۲۰۲۳- لئوناردو دی کاپریو (۳۰ میلیون دلار)

به لطف Top Gun: Maverick، کروز در سال ۲۰۲۲ در مجموع ۱۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد. سال بعد، این دی کاپریو بود که با دریافت ۳۰ میلیون دلار برای بازی در نقش ارنست بورکهارت، کهنه سرباز جنگ جهانی اول در فیلم وسترن حماسی قاتلان ماه گل ساخته مارتین اسکورسیزی، عنوان پردرآمدترین بازیگر سال هالیوود را دریافت کرد.

همکاری دی کاپریو با اسکورسیزی بیش از دو دهه است که ادامه دارد. این همکاری از سال ۲۰۰۲ با فیلم Gangs of New York آغاز شده و با موفقیت فیلم قاتلان ماه گل انتظار می رود ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود