نگاهی به روند تغییرات چهره تام کروز طی ۵ دهه فعالیت در هالیوود

نگاهی به روند تغییرات چهره تام کروز طی ۵ دهه فعالیت در هالیوود

تام کروز در روزهای گذشته مهمان ویژه ی یک مراسم خیریه در لندن بود که پرنس ویلیام، ولیعهد انگلیس هم در آن حضور داشت. در این مراسم اما همه ی نگاه ها به ستاره ی هالیوود بود که طی چهار دهه فعالیتش در سینما تغییرات ظاهری زیادی را تجربه کرده است.

از آنجایی تام کروز حالا وارد پنجمین دهه از دوران فعالیت بازیگری اش شده، بد نیست نگاهی به تغییرات ظاهری او طی سالیان داشته باشیم.

دهه ی ۱۹۸۰ – سال های اولیه

تام کروز وقتی در یکی از اولین فیلم های مشهورش یعنی «تاپ گان» (Top Gun) جضور یافت، یک جوان ۲۴ ساله بود.

او توانست نقش اصلی این فیلم اکشن موفق را به دست آورد که با فروشی ۳۵۷ میلیون دلاری موفق شد به پرفروش ترین فیلم آن سال در داخل آمریکا بدل شود.

کروز آن زمان چهره ای بسیار متفاوت با حالایش داشت. او در آن دوره در فیلم هایی همچون «رنگ پول» (The Color Of Money) و All The Right Moves هم نقش آفرینی کرد.

کروز درباره ی به شهرت رسیدنش در ان دوره گفته که این اتفاق سبب شد او ناگهان به چهره ای شناخته شده تبدیل شود که مردم در خیابان او را می شناختند و این تجربه ی عجیبی برای او بود.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «من خیلی آدم توداری هستم و در دنیای خودم غرق هستم. حالا یکدفعه تبدیل شدم به کسی که وقتی در خیابان راه می رفت مردم نگاهش می کردند و در فکر فرو می رفتند. با خودم فکر می کردم نکند چیزی به دماغم چسبیده. طول کشید تا به آن عادت کنم.»

اوایل دهه ی ۲۰۰۰ – تبدیل شدن به یک ستاره

کروز تا این زمان به یک از بزرگ ترین ستاره های هالیوود تبدیل شده بود. او در آن زمان چهره ی تراش خورده ای داشت که با جایگاه تازه اش جوردرمی آمد.

کروز وقتی در سال ۲۰۰۰ در مراسم سینمایی SAG Awards که در آن برای بازی اش در فیلم «مگنولیا» (Magnolia) نامزد جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده بود، ظاهری شبیه به مدل ها داشت.

او در آن زمان موهای بلندتری داشت، تنها چند ماه پیش از طلاقش از نیکول کیدمن.

در همان سال بود که فرانشایز «عملیات غیر ممکن» (Mission: Impossible) با انتشار اولین فیلم از این مجموعه آغاز به کار کرد. این فیلم آن زمان بیشتر از ۵۰۰ میلیون در گیشه فروش کرد.

دهه ی ۲۰۰۰ – تداوم موفقیت ها

کروز در سال های بعدی ظاهر جسورتری پیدا کرد. او موهای خود را کوتاه کرد و چندین سال این مدل مو را حفظ کرد.

این دهه یکی از شلوغ ترین دهه های فعالیت حرفه ای کروز بود و او در این دوره در فیلم های موفق زیادی از جمله «آخرین سامورایی» (The Last Samurai) ، وثیقه (Collateral) و «جنگ دنیاها» (War of the Worlds) نقش آفرینی ککرد.

او همچنین با سومین فیلم «عملیات غیر ممکن» به این فرانشایز موفق بازگشت.

کروز در آوریل سال ۲۰۰۵ با کیتی هولمز وارد رابطه عاشقانه شد. رابطه ی آن ها زیر ذره بین بود و دائماً درباره ی آن خبررسانی می شد.

این زوج تنها چند ماه بعد اعلام کردند که اولین فرزند مشترک شان را در راه دارند، دخترشان سوری که در سال ۲۰۰۶ متولد شد.

کروز و هولمز نوامبر همان سال با یکدیگر ازدواج کردند اما ۵ سال و نیم بعد، هولمز از کروز درخواست طلاق داد.

۲۰۲۱ – خبرساز شدن با چهره ای پف کرده

کروز در سال ۲۰۲۱ زمانی خبرساز شد که با چهره ای پف کرده در یک مسابقه ی بیسبال حضور پیدا کرد.

به دنبال آن گمانه زنی هایی درباره ی استفاده ی کروز از فیلر مطرح شد.

در حقیقت، برخی کارشناسان معتقد بودند چهره ی خبرساز کروز احتمالاً نتیجه ی زیاده روی در تزریق فیلر به صورت، ورم بعد از یک عمل جراحی یا افزایش وزن بود.

به گفته ی کارشناسان، عمل های جراحی ای مانند ترکیب جراحی لیفت گردن با جراحی لیفت صورت می تواند باعث ایجاد چنین ورمی در صورت شود.

با این حال، طولی نکشید که کروز دوباره به چهره ی سابق خود بازگشت. او وقتی در سال ۲۰۲۲ در مراسم فرش قرمز جشنواره فیلم کن حاضر شد، چهره ای باریک داشت.

چهره ی حال حاضر

کروز بعد از یک دوری ۴ ساله از سینما، در سال ۲۰۲۲ با فیلم «تاپ گان: ماوریک» (Top Gun: Maverick) بار دیگر در کانون توجه عمومی قرار گرفت.

این فیلم بیش از یک میلیارد دلار در گیشه فروش کرد که پرفروش ترین فیلم کارنامه ی بازیگری کروز محسوب می شد و بسیاری از منتقدان هم آن را بهتر از فیلم اول این فرانشایز دانستند.

کروز طی ۲ سال گذشته بار دیگر از مدل موی بلندتری استفاده کرده است. او مشغول کار بر روی فیلم جدید «عملیات: غیر ممکن» است.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Optimus بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

    سانسورهاتون تو حلقم کی تموم میشه این فیلتر و سانسور و تحریم و مزخرفات