مقایسه شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی ایران و عربستان و نتایج تأمل برانگیز آن + نمودار

مقایسه شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی ایران و عربستان و نتایج تأمل برانگیز آن + نمودار

زمانی در ایران، نگاهی تحقیرآمیز نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه وجود داشت و آنها را فاقد اقتصاد پیشرفته و ساختار فرهنگی و اجتماعی مناسب می‌پنداشتند. اما امروزه با مشاهده رشد چشمگیر شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی کشورهایی مانند عربستان و مقایسه آن با وضعیت نابسامان داخلی ایران، انگار ورق برگشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد عربستان در تمامی شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بالاتر از ایران است. تنها در نرخ سن امید به زندگی هر دو کشور یک میزان پیشرفت را داشته‌اند.

۷ نظر

ورود

 • محمود اسفند ۱, ۱۴۰۲

  با صدتا موشک حوثی ها اقتصاد آل سعود یک شبه ویران می شود

  • علی اسفند ۱, ۱۴۰۲

   اینم از افکار یک ساندیس خور که بهش ظاهراً ساندیس نرسیده
   به امید روزی که آدم های امثال شما رو دیگه نبینیم

   • محمد اسفند ۱, ۱۴۰۲

    خب راست میگه اگه به هر دلیلی آمریکا دست حمایتش رو از عربستان برداره با کله سقوط میکنه

 • حاج حشمت اسفند ۲, ۱۴۰۲

  با این اعداد تخیلی نمی‌توانید عربستان را پیشرفته تر از ایران نشان دهید
  ایران در همه زمینه ها قدرت اول منطقه است

 • ناشناس اسفند ۳, ۱۴۰۲

  سواد رسانه ای چیز خوبیه ، این خبرو چندین جا دیدمش ، چرته . شما اگه یه ذره تحقیق و مطالعه بکنید و آمار های بین المللی رو بررسی کنید و اطلاعات هاود سازمان ها و نهاد های کسور عربستان رو نگاه کنید ، متوجه میشید این چرته . نمونش : گفته برابری جنسیتی در عربستان بهتر از ایرانه !!
  ابنجا زن ها از دانشگاه تا ادارات رو گرفتن ، توی عربستان زنا تا همین چند سال پیش حق رای و رانندگی نداشتن . اون موقع میگن مال عربستان بهتر از ایرانه . یا مثلا عربستان با این همه میلیارد دلاری خرج و اوردن بازیکنای خارجی در تیمش ، نهایتا یه مرحله بعد از گروهی توی جام جهانی حذف شد . بماند که ایران با ۴۰ سال تحریم و این همه جنگ و حوادث تروریستی و فشار های خارجی داشته . نمیگم ایران بی ایراده و بی مشکل ، ولی از لحاظ نظامی ، ورزشی ، فرهنگی و سواد و عدالت از عربستان با پادشاهی ظالم خیلی بهتره

 • احمد اسفند ۵, ۱۴۰۲

  موشک خوبه ولی ما نتونستیم از این نقطه قوت به درستی استفاده کنیم هرچیزی نباید اشکار کرد و هر سخنی را هرجا نباید زد بسیار خوب پیش رفتیم ولی سیاست سخنوری نداشتیم و دهن لق ما داره باعث نابودی ما میشود

 • هادی اسفند ۵, ۱۴۰۲

  مغزهای پوسیده زنگ زده