چند نکته درباره استفاده از کفش که رعایت آن ها پاهایتان را قدردان تان خواهد کرد

چند نکته درباره استفاده از کفش که رعایت آن ها پاهایتان را قدردان تان خواهد کرد

بسیاری تصور می کنند کفش های گران قیمت لزوماً از کفش های ارزان قیمت تر بهتر هستند. و گرچه این امر در بسیاری از موارد می تواند درست باشد، اما در عین حال، پاها و نیازهای خود شخص هم در این مسأله تأثیرگذار است. مثلاً یک اشتباهی که اغلب مردم مرتکب می شوند این است که سایز واقعی کفش های خود و نوع پاهایشان را نمی دانند.

رعایت نکاتی که در ادامه درباره ی آن ها صحبت خواهیم کرد کمک می کند تجربه ی بهتری در استفاده از کفش داشته باشید.

۱- کفش های لژدار بهتر از کفش های پاشنه باریک هستند

کفش های لژدار یا پاشنه پهن در مقایسه با کفش های پاشنه باریک، راحتی بسیار بیشتری دارند. پهن بودن پاشنه ی آن ها تکیه گاه بیشتری برای پاها فراهم می کند. این کفش ها معمولاً برای ایجاد تعادل، از جلو یک لژ هم دارند، امری که باعث می شود کف پا در کفش خمیدگی کمتری پیدا کند و بنابراین پا فشار و درد کمتری متحمل شود. این نوع پاشنه برای استفاده ی طولانی مدت هم مناسب ترند.

۲- کفش های لوفر بدون جوراب ظاهر بهتری دارند

کفش های لوفر ترکیب خوبی با لباس های مختلف می سازند. کارشناسان مُد توصیه می کنند از پوشیدن این مدل کفش با جوراب خودداری کنید.

۳- کفی ها صرفاً برای مشکلات پزشکی نیستند

یکی از تصورات رایج اشتباهی که وجود دارد این است که کفی ها صرفاً مخصوص کسانی هستند که پاهای آن ها مشکلاتی دارد. اما اگر طی روز زمان زیادی را سر پا می مانید، کفی های ژلی می توانند برای شما بسیار کمک کننده باشند. با توجه به اینکه با بالا رفتن سن پوست بدن نازک تر می شود، پدهای پشت پاشنه هم با فاصله ای که میان پوست پا و سطح داخلی کفش ایجاد می کنند بسیار مفیدند.

۴- هر روز یک کفش تکراری نپوشید

همه ی ما یک جفت کفش محبوب داریم، اما هر چقدر هم که این کفش راحت باشد، نباید همیشه آن را بپوشید. شاید توصیه ای برای خوش پوشی به نظر برسد اما استفاده از کفش های مختلف ارتباطی به فشن ندارد. این کار کمک می کند عرق کفش فرصت خشک شدن پیدا کند. به علاوه، وقتی هر روز یک کفش تکراری بپوشید، کفش خیلی زود شروع به تغییر شکل دادن می کند، امری که می تواند روی راه رفتن تان تأثیر بگذارد و شما را دچار پا درد کند.

۵- هنگام خرید کفش جنس کف آن را هم در نظر بگیرید

هنگام خرید کفش باید به کف آن هم توجه داشت، چون نقش مهمی در راحتی کفش دارد. برای انتخاب یک کفش مناسب، باید این نکته را در نظر بگیرید که قصد دارید چه استفاده ای از آن کنید. مثلاً کفش های ورزشی باید انعطاف پذیر و جاذب ضربه باشند و اگر کفشی انتخاب کنید که کف آن لاستیکی باشد، در زمستان انعطاف نخواهد داشت.

۶- فقط یک لنگه از کفش را امتحان نکنید

بدن ما متقارن نیست، به همین دلیل بیشتر اوقات، یک پا اندکی بزرگ تر از پای دیگر است. بنابراین هنگام خرید کفش حتماً هر دو لنگه را امتحان کنید تا مطمئن شوید که هم برای پای بزرگ تر راحت است و هم برای پای کوچک تر.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود