علت فوت رضا داوودنژاد در ۴۴ سالگی اعلام شد

علت فوت رضا داوودنژاد در ۴۴ سالگی اعلام شد

مدیر روابط عمومی بیمارستان پیوند اعضا شیراز با بیان اینکه رضا داوودنژاد، بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ساعت ۲۲ شب گذشته در این بیمارستان فوت کرد، در این رابطه جزئیاتی را بیان کرد.

محمدرضا حیدری با اعلام فوت این بازیگر کشورمان در ۴۴ سالگی گفت: آن مرحوم طی سال‌های اخیر به دلیل نارسایی کبدی دو مرتبه در شیراز عمل پیوند کبد داشتند که شرایط خوبی هم داشتند اما در یک ماه گذشته با یکسری بهم‌ریختگی‌های آنزیم‌های کبدی مواجه شدند.

علت فوت رضا داوونژاد چه بود؟

وی افزود: مرحوم داوودنژاد با این شرایط طی یک ماه گذشته به بیمارستان پیوند اعضا مراجعه کرده و بستری شدند اما در طی روند درمان دیگر بدنشان پاسخگو نبود در نهایت به دلیل این بهم‌ریختگی‌های آنزیم‌های کبدی و عفونت خون به رحمت خدا رفته‌اند.

علت فوت رضا داوونژاد چه بود؟

حیدری در خصوص جزئیات انتقال پیکر رضا داوودنژاد به تهران نیز گفت: خانواده ایشان پیگیر کارهای انتقال پیکر او هستند اما از نظر بیمارستان موردی برای انتقال پیکر وجود ندارد.

در ادامه ویدئویی از آخرین صحبت‌های زنده یاد رضا داوودنژاد بر روی تخت بیمارستان را که در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده می‌بینید.

این بازیگر فرزند علیرضا داوودنژاد، کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران، بود و بازیگری را از کودکی و در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم «بی‌پناه» به کارگردانی پدرش آغاز کرد.

بیش از یک دهه بعد، بازی در فیلم «مصائب شیرین» دیگر ساخته علیرضا داوودنژاد، باعث شهرت او شد و برای آن نامزدی بهترین بازیگر نقش اول مرد هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر را به دست آورد.

او در چندین فیلم دیگر علیرضا داوودنژاد ازجمله «بچه‌های بد»، «مرهم»، «هشت‌پا»، «هوو» و « کلاس هنرپیشگی» به ایفای نقش پرداخت و در برخی آثار پدرش دستیار کارگردان نیز بود.

نقش‌آفرینی در فیلم «لامینور» آخرین ساخته داریوش مهرجویی کارگردان و نویسنده ایرانی که مهرماه گذشته در خانه خود کشته شد، دیگر اثر به جا مانده در کارنامه رضا داوودنژاد است.

علت فوت رضا داوونژاد چه بود؟

او در این فیلم در کنار بازیگران شناخته شده‌ای چون علی نصیریان، بیتا فرهی، فریماه فرجامی و علی مصفا مقابل دوربین رفت.

رضا داوودنژاد در ابتدای دهه ۱۳۸۰ در سریال موفق «پشت‌کنکوری‌ها» بازی کرد و سپس در مجموعه‌های تلویزیونی دیگری مانند «باغچه مینو»، «زندگی به شرط خنده»، «متهم گریخت»، «نون و ریحون»، «پنچری»، «بعد از آزادی» و «نیکان» نیز به عنوان بازیگر حاضر شد.

یک نظر

ورود

  • ارژنگ فروردین ۱۴, ۱۴۰۳

    باورم نمیشه . 😢 روحش شاد خیلی بازیگر خوبی بود .