ماجرای سفر پر سر و صدای محمدرضا احمدی گزارشگر صدا و سیما به کانادا + ویدئو

ماجرای سفر پر سر و صدای محمدرضا احمدی گزارشگر صدا و سیما به کانادا + ویدئو

در حالی که اواخر اسفند ماه سال گذشته شایعاتی در فضای مجازی درباره ی سفر محمدرضا احمدی، گزارشگر و مجری ورزشی صدا و سیما به کانادا مطرح شده بود، حالا ویدئوی جدیدی از حضور وی و خانواده اش در فرودگاهی در کانادا منتشر شده است.

در آخرین روزهای اسفند ماه ۱۴۰۲، کاربری توییتری با انتشار تصویری از محمدرضا احمدی ادعا کرد این مجری مشهور و همسرش برای به دنیا آوردن فرزندشان به کانادا سفر کرده‌ اند.

روز یکشنبه ۱۲ فروردین ویدئویی در شبکه های اجتماعی از درگیری لفظی یک ایرانی با محمدرضا احمدی و خانواده اش در فرودگاهی در کانادا منتشر شد. گفته می شود این ویدئو مجری صدا و سیما و همسرش را بدون حجاب در فرودگاه ونکوور پس از گذراندن تعطیلات در کانادا، در حال بازگشت به ایران نشان می دهد.

در این ویدئو شخص فیلمبردار که یک ایرانی است با سؤالاتی از محمدرضا احمدی و همسرش، حضور آن ها در کانادا را زیر سؤال می برد. این فرد ایرانی از محمدرضا احمدی می پرسد که چرا برای همسرش ویزای کار کانادا گرفته و آیا قصد بازگشت به کانادا برای اقامت را دارد. محمدرضا احمدی سعی می‌ کند محترمانه این شخص را رد کند اما در نهایت ماجرا به درگیری ختم می شود.

واکنش ها به سفر محمدرضا احمدی به کانادا

انتشار این ویدئو از محمدرضا احمدی و خانواده اش در کانادا بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته است.

دامون قنبرزاده، منتقد سینما و فعال رسانه‌ای نوشت:

همه‌ حق دارند به هر جایی که دل‌شان می‌خواهد مسافرت کنند اما آن چیزی که باعث می‌شود مسافرت کسانی امثال این گزارشگر فوتبال به کشورهای دیگر حساسیت‌برانگیز شود، منبع تغذیه‌ی آن‌ها و رفتار متناقض و یک بام و دو هوای‌شان است. بعد از وایرال شدن ویدیویی که طی آن این گزارشگر فوتبال در فرودگاه کانادا، گرفتار یک خبرنگار/شهروند پرسش‌گر می‌شود، خواندن واکنش‌های مردم در کامنت‌ها بسیار هیجان‌انگیز بود. مردمی که دل پُری دارند، به چند مسئله اشاره کرده بودند و مهم‌ترین آن‌ها وضعیت همسر گزارشگر بود که با نمایش خودِ گزارشگر جلوی دوربین‌های تلویزیونی در ایران هم‌خوانی نداشت..

به این نکته کاری ندارم که او از منبع لایزال صداوسیما و تنها به خاطر دو تا گزارش فوتبال و چهار تا کار مجری‌گری، احتمالاً پول هنگفتی گیرش می‌آید. به این نکته هم کاری ندارم که همین آقا در گزارش‌های فوتبالش بین ایران و کشورهای دیگر، هر نوع تحقیر و توهین را درباره‌ی رقیب به کار می‌بَرَد و «میهن‌پرستی» افراطی و ترسناکی را فریاد می‌کِشد تا بی‌هویتی خودش را فریاد بزند اما وقتی پای سفر به همان کشورها می‌رسد، در صف اول ایستاده است. این‌ها را کنار می‌گذارم. نکته‌ی اصلی تظاهر است که حرص آدم را در می‌آورد..من از این آقا و امثال این آقا می‌خواهم بپرسم: شما اصلاً نمی‌خواهد به هیچ‌کدام از پرسش‌های این خبرنگار/شهروند جواب بدهی، فقط به من بگو خجالت نمی‌کشی با این همه رد پایی که از خودت به جا گذاشته‌ای، صاف‌صاف و آزادانه در کشورهای خارجی می‌چرخی و خرید می‌کنی و انگار‌نه‌انگار؟! ما احمق نیستیم آقا.

محمدرضا احمدی کانادا

رسول اسدزاده، روزنامه‌ نگار هم به این شکل به ماجرا واکنش نشان داد:

محمدرضا احمدی هنگام‌ بازگشت از کانادا گرفتارِ یک شهروند ایرانی شده که از او علت حضورش در کانادا، نظرش درباره برخی مسائل مناقشه‌برانگیز را می‌پرسد. چرا می‌گویم گرفتار؟ چون امثال این شخص هرگز در مظان پرسش های جدی و چالش برانگیز قرار نگرفته‌اند. احمدی سعی می‌کند از پاسخگویی طفره برود، هیچ نمی‌گوید، فقط سلامت باشید را مثل یک عروسک کوکی تکرار می‌کند، خنده‌هایش رفته رفته هیستریک می‌شوند، لُپ‌هایش سرخ می‌شوند، چشم‌هایش دو دو می‌زند، اعتماد به نفسش رفته رفته کمتر می‌شود، از خودش دفاع نمی‌کند و انتهای آن ویدئو با بگو مگوی همسرِ محمدرضا احمدی با فرد فیلم بردار تمام می‌شود..

البته محمدرضا احمدی پدیده جدیدی نیست. بسیار قبل تر از او، همپالگی‌هایش سر از کانادا در آورده‌اند. رو به مردم ایران فریاد زدند بخندید، حالتان توپ باشد، وطن را دوست داشته باشید و خودشان به کشورهای دیگر ییلاق و قشلاق کرده‌اند. احمدی هم لابد به بزرگترها و اسلاف خودش نگاه کرده و از خودش پرسیده وقتی بقیه در ایران پول در می‌آورند و برای ادامه نسل به کانادا می‌روند، چرا من نکنم؟ چرا من برای روز مبادا قایق نجات نداشته باشم؟ چه چیز من مثلا از رامبد جوان کمتر است؟ مشابه او بسیارند. کسانی که هنگام‌ مواجهه با پرسش گنگ می‌شوند ولی در قاب صدا و سیما زبان در می‌آورند… مسلما زندگی شخصی افراد به خودشان ربط دارد ولی آنچه که حضور امثال احمدی در کانادا را از موضوع پرایوسی و حریم شخصی خارج می‌کند، محل اشتغال اوست. احمدی در سازمانی مشغول است که زندگی شخصی همه به آن ربط دارد. مروّج فرزندآوری در ایران است و همواره در مذمّت مهاجرت به کشورهای غربی برنامه می‌سازد. همین تناقضات است که سبب می‌شوند شخصی مثل محمدرضا احمدی در برابر سوالات چالش برانگیز، قوّه کلامش را از دست بدهد، چون خودش می‌داند چیزی برای گفتن ندارد به جز خنده‌های عصبی و زدن به کوچه علی چپ…

محمدرضا احمدی کانادا

وبسایت «ورزش مدیا» نیز در مطلبی در اینباره نوشت:

سوژه این روزهای فضای مجازی، سفر محمدرضا احمدی به کانادا و حاشیه‌هایی است که در فرودگاه ونکوور برای او ساخته شد. طبیعتا هر انسانی حق دارد برای زندگی خودش تصمیم بگیرد؛ این که کجا برود، چه بخورد، چه بپوشد و بر کدام مشی و مرام باشد. مشکل امثال احمدی اما از جایی شروع می‌شود که این قبیل رفتارهای‌شان با آنچه در ویترین‌های رسمی به نمایش می‌گذارند تومنی هفت‌صنار توفیر دارد. آیا مقصدی که امروز آقای گزارشگر برای سفر (تفریحی یا دائمی) انتخاب کرده یا نوع پوشش اطرافیانش، با کنش‌ها و علایقی که در ایران بروز می‌دهد، نسبتی دارد؟ این کجا و آن کجا؟

حالا می‌فهمید چرا مردم باورتان نمی‌کنند و هر چه می‌گویید نمی‌پذیرند؟ حالا درک می‌کنید چرا تلویزیون رسمی شما با سنگین‌ترین ریزش مخاطب تاریخش مواجه است و برای جلب چهار تا بیننده ناچار می‌شود چنگ به دامن شاخ‌های اینستاگرامی و اینفلوئنسرهای دوزاری بزند؟ این ساختار تا مغز استخوان درگیر آدم‌های جعلی شده، آنهایی که جلوی دوربین و پشت تریبون یک حرف می‌زنند و چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند؛ از همین شازده «اسمع قطری» تا مشاور سابق محمد باقر قالیباف که حنجره‌اش را علیه غرب پاره می‌کرد، اما چند ماه پیش در کانادا رویت شد. از آن پسر دهه هشتادی که به عنوان جوان‌ترین جهادگر کشور در تلویزیون پروموت شد و بعد به خاطر فساد مالی سر از زندان درآورد تا عالیجناب خاوری که از پیام «لطفا با وضو وارد شوید» روی در اتاقش به شلوارک و آویز صلیب در تورنتو رسید. چرا نباید فکر کنیم خیلی‌های دیگرتان هم از همین تبارید، فقط هنوز دم خروس‌تان بیرون نزده؟

بیوگرافی محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی کانادا

محمدرضا احمدی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران، در رشته های حسابداری و مدیریت ورزشی تحصیل کرده است.

در سال ۱۳۷۸ برای گزارشگری در تلویزیون تست داد که به دلیل سن پایینش رد شد؛ پس از آن در ۱۳۸۲ وارد رادیو شد و به گزارشگری پرداخت. از سال ۱۳۸۹ وارد تلویزیون شد و با گزارش‌های متعدد در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ توانست جایگاه خود را به عنوان گزارشگر فوتبال تثبیت کند.

 او به عنوان مجری و گزارشگر در بسیاری از برنامه‌های ورزشی شبکه سه سیما، از جمله ی برنامه «فوتبال برتر» حضور داشته است. وی همچنین از سال ۱۳۹۳ مجری مراسم‌های سازمان لیگ فوتبال ایران (قرعه‌کشی لیگ برتر و مراسم انتخاب بهترین‌ها) بوده‌است.

محمدرضا احمدی متأهل است و دختری به نام نفس دارد. به گفته ی وی، همسرش مربی شنا است.

۲ نظر

ورود

 • احسان فروردین ۱۴, ۱۴۰۳

  احمدی در ایران : جونم ایران
  احمدی در کانادا : چیه ایران جونم کانادا
  احمدی در ایران به دنبال انگشتری
  احمدی در کانادا به دنبال پاسپورت و اقامت

  • ا،،، فروردین ۱۶, ۱۴۰۳

   تو فضول احمدی هستی هرجا دوست داره میره، فضولیش هم به کسی نیومده یه سری آدم بی جنبه فشاری هستید که فقط به مردم گیر الکی میدید