نگاهی به جمعیت سالمندان در کشورهای مختلف جهان + اینفوگرافیک

نگاهی به جمعیت سالمندان در کشورهای مختلف جهان + اینفوگرافیک

رشد جمعیت سالمندان نتیجه‌ی گذارِ جمعیتی به سمت زندگی طولانی تر و سالم تر است. با این حال، پیری جمعیت می تواند چالش های اقتصادی و اجتماعی بسیاری به وجود آورد. اینفوگرافیک زیر پراکندگی و رشد جمعیت بالای ۶۵ سال جهان را در سال های ۱۹۸۰، ۲۰۲۱ و پیش بینی های مربوط به ۲۰۵۰ را به تصویر کشیده است. این داده ها از گزارش اجتماعی جهانی ۲۰۲۳ توسط سازمان ملل متحد است.

رشد جمعیت سالمندان

پیری جهانی
در حال حاضر، پیری جمعیت در اروپا، آمریکای شمالی، استرالیا، نیوزیلند و بخش‌هایی از آسیای شرقی و جنوب شرقی بیش از سایر نقاط است.

طبق گزارش سازمان ملل، در بیشتر کشورهای این مناطق، نسبت افراد مسن از ۱۰ درصد و در برخی موارد، ۲۰ درصد از کل جمعیت فراتر می رود.

رشد جمعیت سالمندان

در سال ۲۰۲۱، از هر ۱۰ نفر در سراسر جهان، ۱ نفر بالای ۶۵ سال داشت. تا سال ۲۰۵۰، این احتمال به حدود ۱ در ۶ خواهد رسید.

در حالی که تغییر سن جمعیت به سمت سالخوردگی تا حد زیادی غیرقابل برگشت است، برخی اقدامات حیاتی برای کاهش آثار مخرب آن باید در نظر گرفته شود که شامل حمایت مالی از جمعیت سالمندان از طریق برنامه های بازنشستگی، بودجه بندی مراقبت های بهداشتی و هزینه های مراقبت بلندمدت، و اجرای اقداماتی برای انطباق و نوآوری در بازارهای کار است.

رشد جمعیت سالمندان جهان در سال ۲۱۰۰

رشد جمعیت سالمندان

جمعیت سالمندان جهان در آینده چگونه خواهد بود؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد آن، این مطلب را بخوانید و نمودار آن که بر اساس داده‌ها و پیش‌بینی‌های سازمان ملل، جمعیت سالمندان را بر اساس کشور نشان می‌دهد را ببینید.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود