مبلغ اجاره خانه در کدام محله های تهران کمتر است؟

مبلغ اجاره خانه در کدام محله های تهران کمتر است؟

این روزها دانشجویان زیادی برای اجاره مسکن در تهران اقدام می‌کنند و اولویت آنها انتخاب خانه در محله‌هایی از تهران است که دسترسی مناسبی به حمل‌ونقل عمومی دارند. علاوه‌بر این، مسئله قیمت اجاره و مبلغ ودیعه نیز باعث شده تا دانشجویان بیشتر به سمت مناطق مرکزی، جنوبی و شرقی تهران برای اجاره خانه بروند. بنابراین در ادامه این مطلب به بررسی هزینه اجاره مسکن در مناطقی از تهران که به نسبت جاهای دیگر ارزان‌تر است، خواهیم پرداخت.

یک واحد ۳۸ متری نوساز در میدان نامجو با ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه و کرایه ماهانه ۶ میلیون تومان قابل اجاره است. واحد دیگری در نظام‌آباد با زیربنای ۶۳ متر دارای دو اتاق خواب و سنی حدود ۱۰ سال با ۲۵۰ میلیون تومان ودیعه و کرایه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود. در همین محله می‌توانید یک واحد آپارتمان ۵۳ متری ۲۱ ساله را با ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه اجاره کنید. کرایه این خانه ماهیانه ۶ میلیون تومان است.

برای اجاره آپارتمان ۵۰ متری در استاد معین با یک اتاق و سنی حدود ۵ سال، به ۳۰۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارید و باید ماهیانه ۷ میلیون تومان کرایه دهید. این واحد را با ۲۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۹ میلیون تومان کرایه نیز می‌توانید اجاره کنید.

اگر قصد دارید تا در شرق تهران ساکن باشید، می‌توانید با ودیعه ۳۰۰ میلیون تومانی یک واحد آپارتمان با زیربنای ۵۵ متر و سنی حدود ۱۵ سال را اجاره کنید. کرایه ماهیانه این واحد ۶ میلیون تومان است. همچنین، یک آپارتمان ۷۰متری در تهران‌نو که ۲۱ سال سن دارد و دارای یک اتاق خواب است را با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه می‌توانید اجاره کنید. کرایه ماهیانه این واحد نیز ۸ میلیون تومان است.

اجاره واحد دیگری با ۴۵ متر زیربنا در حالی که ۱۸ سال از ساخت آن می‌گذرد با ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۶ میلیون تومان کرایه ماهیانه امکان‌پذیر است.

قیمت اجاره‌خانه‌های دیگر با جزییات دقیق را در جدول زیر بخوانید؛

محلهمتراژمشخصاتمبلغ ودیعه (تومان)مبلغ اجاره (تومان)
تهرانپارس شرقی۶۰ مترسال ساخت ۱۳۹۰ – ۱ خوابه۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۳٬۰۰۰٬۰۰۰
شمشیری۵۵ مترسال ساخت ۱۳۹۵ – ۱ خوابه۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰
استاد معین۵۰ مترسال ساخت ۱۳۹۸ – ۱ خوابه۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۷٬۰۰۰٬۰۰۰
شهرک کاروان۴۵ مترسال ساخت ۱۳۸۰ – ۱ خوابه۲۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰۳٬۰۰۰٬۰۰۰
تهران‌نو۷۰ مترسال ساخت ۱۳۸۲ – ۱ خوابه۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۸٬۰۰۰٬۰۰۰
باغ خزانه۶۳ مترسال ساخت ۱۳۹۲ – ۱ خوابه۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰
امیریه۳۵ مترسال ساخت ۱۳۹۰ – ۱ خوابه۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۳٬۰۰۰٬۰۰۰
سلسبیل۶۵ مترسال ساخت ۱۳۷۶ – ۱ خوابه۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۶٬۵۰۰٬۰۰۰
امیر بهادر۷۵ مترسال ساخت ۱۳۹۲ – ۲ خوابه۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۶٬۰۰۰٬۰۰۰
شمیران‌نو۵۰ مترسال ساخت ۱۳۹۰ – ۱ خوابه۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰

توجه داشته‌ باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در تهران به فروش گذاشته شده و قطعاً به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت مسکن در هرمنطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و… متفاوت خواهد بود.

منبع: برترین ها

منبع: bartarinha
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود