این اشتباهات مُد و زیبایی شما را پیر نشان می دهند

این اشتباهات مُد و زیبایی شما را پیر نشان می دهند

کلید دستیابی به زیبایی و جوانی بی پایان و ابدی، سبک زندگی است. و البته استایل و پوشش هم می تواند تأثیری معجزه آسا داشته باشد. به کمک آن می توانید به ظاهر خود طراوت و شادابی دهید. با این حال، لباس ها می توانند سن را بالاتر هم نشان دهند. در ادامه از اشتباهاتی خواهیم گفت که اگر به دنبال ظاهری جوان و شاداب هستید، باید از آن ها پرهیز کنید.

۱- کفش های از مُد افتاده

ما در هر سنی به دنبال راحتی هستیم. و یک راه برای دستیابی به آن پوشیدن کفش های تخت است. با این حال، نکته ی مهم در اینجا این است که نباید در این امر زیاده روی کرد، چرا که این ریسک وجود دارد که سن تان بیشتر دیده شود. برای مثال، بهتر است از پوشیدن صندل های اسپرت یا طبی خودداری کنید.

به علاوه، خوب است که به دنبال مدل های جالب تری با رنگ های تند باشید که قسمت پنجه یا پاشنه ی متفاوتی دارند.

۲- لباس های گل دار

استفاده از پارچه های گل دار در استایل می تواند بسیار چالشی باشد، بخصوص اگر طرح درشتی داشته باشند. برعکس، طرح های کوچک تر ظاهر سبک و ظریفی به استایل شما می دهند. می توانید از پارچه های با طرح های هندسی مانند پارچه های راه راه هم استفاده کنید.

۳- استفاده ی بیش از اندازه از رنگ های نود

لباس های به رنگ بژ طرفداران زیادی در میان خانم ها، از هر گروه سنی ای دارند. این رنگ ها جلوه ی شیک و گران قیمتی به پوشش می دهند. با این حال، با بالا رفتن سن باید احتیاط بیشتری در رابطه با استایل های تمام بژ به خرج دهید. این رنگ ها می توانند سن را بالاتر نشان دهند، چین و چروک های چهره ها را بیشتر مشخص کنند و پوست را کدر نشان دهند. به همین دلیل، بهتر است به جای این رنگ ها از رنگ های خنثی استفاده کنید و آن ها را با یک رنگ تند ترکیب کنید.

۴- شلوارهای زاپ دار

بهتر است از شلوارهای جینی که پارگی و سوراخ زیادی دارند دوری کنید، چون تلاش برای جوان تر دیده شدن را فریاد می زنند.

البته این بدان معنی نیست که باید فقط از مدل های محافظه کارانه استفاده کنید. اگر دل تان یک شلوار متفاوت می خواهد، می توانید از شلوارهای دمپا ریش استفاده کنید.

۵- پوشاندن گردن

گاهی زنان به خاطر تغییراتی که بر اثر بالا رفتن سن در ناحیه ی گردن ایجاد می شود، تلاش می کنند گردن خود را با لباس های یقه اسکی بپوشانند. اما این کار باعث می شود سن تان بیشتر به نظر برسد.

بهتر است از لباس های یقه هفت استفاده کنید چون باعث می شود گردن کشیده تر دیده شود. استفاده از زیورآلات هم می تواند به این موضوع کمک کند. نکته اینجا است که نباید گردن خود را خیلی بپوشانید.

۶- عینک های بدون فریم

عینک های بدون فریم باعث می شوند چهره پیر و خسته به نظر برسد. وجود نگین و دیگر تزئینات روی عینک هم همین تأثیر را دارد. اگر دل تان می خواهد سن تان کمتر به نظر برسد از عینک های گرد با فریم مشکی یا قهوه ای استفاده کنید.

۷- لباس زیر نامناسب

راز داشتن یک ظاهر شیک و زیبا گاهی در انتخاب یک لباس زیر مناسب است. بهتر است از لباس زیری استفاده کنید که برجستگی ای ندارد. این کار مانع از آن می شود که توجه ها به تغییراتی که بر اثر بالا رفتن سن در ناحیه ی باسن ایجاد می شود، جلب شود و به علاوه، خطوط لباس زیر هم از روی لباس دیده نمی شود.

۸- شلوارهای سه ربع

حتی کسانی که پاهای بی عیب و نقصی دارند هم باید با احتیاط از شلوارهای سه ربع استفاده کنند، چرا که این مدل شلوار باعث جلب شدن توجه به پهن ترین قسمت پا می شود و باعث می شود پاها بزرگ تر به نظر برسند. این شلوارها می توانند سن را بالاتر نشان دهند.

یک جایگزین مناسب شلوارهایی است که قد آن ها تا مچ پا است. نکته اینجا است که انتهای شلوار باید به باریک ترین قسمت پا برسد.

۹- استفاده از گردبندهای مروارید به شیوه ی کلاسیک

استفاده از زیورآلات مرواریدی با چالش زیادی همراه است. مروارید برای بسیاری تداعی کننده ی زنان سالخورده ی اشرافی است.

البته ایرادی هم ندارد که شبیه به آن ها به نظر برسید. با این حال، اگر به دنبال داشتن ظاهری شیک و مدرن هستید، بهتر است از زیورآلات مرواریدی به شکل نامتعارف استفاده کنید. برای مثال می توانید مروارید را با زیورآلات دیگری ترکیب کنید یا از آن ها به همراه جین استفاده کنید.

۱۰- نبستن کمربند

لباس های گشاد می توانند هم وزن و هم سن را بیشتر نشان دهند. اما یک اکسسوری ساده مانند کمربند می تواند این را به راحتی حل کند.

به کمک کمربند می توانید بر روی کمر خود ایجاد تأکید کنید و یک ساعت شنی به اندام خود دهید. کمربند را می توانید هم با شلوار و هم با پیراهن یا پیراهن بلند زنانه استفاده کنید. اگر اهل امتحان کردن هستید، می توانید از کمربندهای با مدل ها، پهناها و رنگ های مختلف استفاده کنید.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود