«سریع و لوکس»؛ نگاهی به جت های شخصی چند میلیون دلاری دواین جانسون

«سریع و لوکس»؛ نگاهی به جت های شخصی چند میلیون دلاری دواین جانسون

جای تعجب نیست که دواین جانسون ملقب به «راک» با درآمد هنگفت خود صاحب جت شخصی باشد. قرار گرفتن در صدر فهرست پردرآمدترین بازیگران هالیوودی و سودهای کلانی که از شرکت‌های تجاری‌اش به دست می‌آورد، درآمد سالانه تقریباً ۱۰۰ میلیون دلاری را برای او به ارمغان می‌آورد. درنتیجه قابل درک است که این بازیگر، کشتی‌گیر سابق و تاجر فعلی، درصدی از درآمد خود را روی جت‌های شخصی چند میلیون دلاری سرمایه‌گذاری کند.

گلف‌استریم جی۶۵۰

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

ستاره مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن»، یکی از سریع‌ترین جت‌های شخصی صنعت هوانوردی را در اختیار دارد: Gulfstream G650.

در میان انواع مختلف هواپیماهای ساخته‌شده توسط شرکت هواگردسازی آمریکایی گلف‌استریم ایروسپیس، مدل جی‌۶۵۰ به سرعت و فضای داخلی مجلل خود مشهور است. این هواگرد تاکنون بیش از ۱۲۵ رکورد سرعت جهانی را به ثبت رسانده است و فضای داخلی لاکچری آن با سلیقه بسیاری از افراد همخوانی دارد. بیش از ۵۰۰ نمونه از این هواگرد در حال حاضر در حال پرواز هستند.

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

ماکسیمم برد این هواگرد با رقم قابل توجه ۱۲ هزار و ۹۶۴ کیلومتر، برای این کشتی‌‌کج‌کار سابق و تاجر فعلی که باید برای شرکت در رویدادها، جلسات و احتمالاً تعطیلات درخور در مکان‌های خارق‌العاده از گوشه‌ای از جهان به گوشه دیگر پرواز کند، مناسب است.

گلف‌استریم از دو موتور رولز رویس بی‌آر۷۲۵ تشکیل شده و سرعت آن حداکثر ۰.۹۰ ماخ است.

نقشه زیر مناطقی از جهان را نشان می‌دهد که گلف‌استریم جی‌۶۵۰ می‌تواند به طور بالقوه پوشش دهد. فرودگاه ون نایز (VNY) در کالیفرنیا به عنوان مرجع در نظر گرفته شده است زیرا این مکان جایی است که دومین جت شخصی «راک» در آن مستقر است.

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

صندلی‌های تخت‌خواب‌شوی جی‌۶۵۰ فضای داخلی راحتی به مسافران ارائه می‌دهد، حداکثر ۱۹ مسافر در آن جای می‌گیرند و حداکثر ۱۰ نفر می‌توانند در آن بخوابند.

با توجه به قابلیت‌های فنی چشمگیر و تجربه یک سفر هوایی لاکچری، جای تعجب نیست که بسیاری از افراد برجسته ثروتمند G650 یا نسخه با برد گسترده آن یعنی G650ER را برای سفر هوایی خود انتخاب کرده‌اند. ایلان ماسک، جف بزوس، اپرا وینفری و بیل گیتس نمونه‌های خوبی از طرفداران Gulfstream G650 یا G650ER هستند.

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

هزینه این جت شخصی بسته به سطح سفارشی‌سازی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، می‌توان تخمین زد که قیمت گلف‌استریم جی۶۵۰ جدید بین ۶۵ تا ۷۰ میلیون دلار است. به این رقم، باید هزینه‌های عملیاتی سالانه را که شامل سوخت، حقوق خدمه، نگهداری و بیمه می‌شود اضافه کرد که در مجموع حدود ۲ تا ۴ میلیون دلار خواهد بود.

اینجا می‌توانید ویدئویی را مشاهده کنید که نگاه دقیق‌تری به جزئیات جت شخصی ۷۰ میلیون دلاری دواین جانسون انداخته است.

بمباردیه گلوبال ۷۵۰۰  

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

به نظر می‌رسد تجربه سفر لوکس برای دواین جانسون یک اولویت مهم است. بنابراین، در سال ۲۰۲۳ او به این نتیجه رسید که زمان خریدن دومین جت شخصی‌اش فرا رسیده است: یک Bombardier Global 7500. به گفته شرکت سازنده کانادایی، این هواگرد بزرگترین و دوربردترین جت تجاری جهان است.

برد بهبود‌یافته ۱۴ هزار و ۲۶۰ کیلومتری این جت شخصی در مقایسه با جی‌۶۵۰ فهرست مقاصد در دسترس از فرودگاه VNY را، جایی که گلوبال ۷۵۰۰ در آن مستقر است، گسترده‌تر می‌سازد.

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

این هواگرد با دو موتور جنرال الکتریک پسپورت کار می‌کند و حداکثر سرعت آن ۰.۹۲۵ ماخ است.

این تنها جت شخصی در صنعت هوانوردی است که آن‌قدر بزرگ است که می‌تواند تا چهار فضای نشیمن، یک سوئیت اصلی با یک تخت کامل، یک سوئیت خدمه و یک آشپزخانه ارائه دهد.

نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

یکی از ویژگی‌های این هواپیما صندلی Nuage است؛ انقلابی عمده در طراحی و اجرای یک جت تجاری که در بیش از ۳۰ سال اخیر اتفاق افتاده است. سه ویژگی این صندلی را در سبک خود منحصر به فرد می‌کند:

  • سیستم پیوند شیب برای خواب عمیق
  • پایه شناور برای حرکت سیال
  • پشتی سر خم‌‌شونده برای پشتیبانی استثنایی
نگاهی به جت های شخصی لاکچری دواین جانسون

این جواهر آسمان با قیمت اولیه ۷۲ میلیون دلار به فروش می‌رسد که البته بسته به سطح شخصی‌سازی مورد نیاز هر مشتری می‌تواند افزایش یابد.

منبع: simpleflying
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود