تصاویر لاشه هلیکوپتر حامل رئیس جمهور و لحظه پیدا شدن آن + ویدیو

تصاویر لاشه هلیکوپتر حامل رئیس جمهور و لحظه پیدا شدن آن + ویدیو

رسانه های داخلی اولین تصاویر از لاشه هلیکوپتر حامل رئیس جمهور و همراهانش را منتشر کرده اند. آخرین تصاویر منتشر شده نشان می دهند که کابین هلیکوپتر کاملاً سوخته است. تصویری از پیکر یکی از کشته شدگان در این حادثه نیز منتشر شده است. خبرگزاری ها و شواهد و قرائن از کشته شدن تمام سرنشینان هلیکوپتر خبر می دهند. رییس سازمان مدیریت بحران نیز گفته است: «پیکر شهدا با وجود اینکه سوخته بودند قابل شناسایی بود و توسط امدادگران به آمبولانس‌ها انتقال داده شد و به معراج شهدای تبریز منتقل شدند… تنها پیکر آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز از نظر ظاهری وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهدا داشت و کمتر دچار سوختگی شده بود چرا که وی بعد از سانحه هوایی تا یک ساعت زنده بوده و حتی با آقای غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ارتباط تلفنی برقرار کرده بود…هیچکدام از پیکر شهدا به آزمایش DNA منتقل نشد چرا که کاملاً قابل شناسایی بودند.»

به گزارش تسنیم، ‌لاشه بالگرد در ‌‌ارتفاع یک تپه در روستای خویلار به کلم پیدا شده و نیروهای امدادی در حال حرکت به سمت محل دقیق سانحه هستند. پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر نیز با تایید پیدا شدن بالگرد رئیس جمهور گفت: ‌شرایط بالگرد خوب نیست.

اولین تصویر از لاشه هلیکوپتر رئیس جمهور

حادثه سقوط هلیکوپتر رییس جمهور

چه کسانی همراه ابراهیم رئیسی در هلیکوپتر بودند؟

پیش‌تر خبرگزاری صداوسیما نوشته بود خبر‌هایی تایید نشده از وقوع سانحه برای یکی از بالگرد‌ها در سفر رئیس‌جمهور به استان آذربایجان شرقی منتشر شده است. در این کاروان، ۳ هلیکوپتر حضور داشته‌اند که دو هلیکوپتر که برخی وزرا و مسئولان در آن حضور داشته‌اند سالم به مقصد رسیده‌اند.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی از جمله سرنشینان بالگرد رئیس جمهوری بودند.

ابراهیم رئیسی صبح یکشنبه برای بهره‌برداری از سد مشترک قیزقلعه‌سی بروی رودخانه مرزی ارس همراه الهام علی‌اف رئیس‌جمهوری جمهوری آذربایجان در نوار مرزی بین دو کشور حاضر شده بود.

در صورت فقدان رئیس جمهور چه کسی جانشین او می شود؟

اصل ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می گوید که در صورت فوت، عزل، استعفاء، غیبت یا بیماری بیش از دو ماه رئیس‌جمهور یا در موردی که مدت ریاست جمهوری پایان یافته و رئیس‌جمهور جدید بر اثر موانعی هنوز انتخاب نشده یا امور دیگری از این قبیل، معاون اول رئیس‌جمهور با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌های وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشکل از رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه و معاون اول رئیس‌جمهور موظف است ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت پنجاه روز رئیس‌جمهور جدید انتخاب شود، در صورت فوت معاون اول یا امور دیگری که مانع انجام وظایف وی گردد و نیز در صورتی که رئیس‌جمهور معاون اول نداشته باشد مقام رهبری فرد دیگری را به جای او منصوب می‌کند. 

خبر به روزرسانی خواهد شد.

۱۵ نظر

ورود

 • اخراج افغانی اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۳

  ….
  محلمون یک ساله که یه خونه رو یه افغانی اجاره کرده و توش کارگاه زده. یعنی هم کارگرا میان میرن اونم تو محل مسکونی و باعث ازار شده. هم دخترا رو دیدم ازار میدن. هم سر و صداشون بالاست و همسایه های دیوار به دیوار بارها گفتن صدا موزیکو کم کنن. هم باعث شدن اجاره بره بالا. به هرجا هم زنگ زدیم نه کاری انجام میدن نه پیگیری میکنن. حتی وانت شهرداری یه بار اومد جلو خونه واستاد ولی بعدش رفت. معلومه رشوه گرفتن. تا امروزم پیداشون نشده. همه محل شاکی ان.
  الان به بنگاهی ها مراحعه کنی راحت میگن نگیر، به افغانی میدیم. یعنی اپارتمانی که ۳۰۰ پیش و ۵ اجاره هست رو الان قشنگ ماهی ۱۰ میدن به افغانی. افغانیهام دو سه نفر جمع میشن زندگی میکنن توش. یا دوستم یه اپارتمان اجاره داد ، متوجه شد ۲ تا خانواده با ۴ تا بچه توش زندگی میکنن. هر اتاق رو یکی از خانواده ها گرفته. همه چی هم مشترک.

  • ح محمود اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

   آنها برادران و میهمان ما می باشند از آنها پذیرایی کن و دم به شکایت نزن

 • قاسم ی اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۳

  ملتو گیر آوردن دارن رئیسی رو محبوب میکنن برای دور بعدی انتخابات آماده کنن . رادیو تلویزیون شده سراسر تبلیغ رئیسی . کردنش در حد پیغمبر .

  • hool اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

   منم اول همین فکرو کردم بعد دیدم نه جدی جدی تموم شد

  • ... اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

   اره . یارو بخاطر اشتباه انسانی مرده بعد شهید حساب میشه .
   بعد معترضان کشته شده اغتشاشش کننده هستن

 • مریم اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

  بنده رای نمیدم هرچند رای من تاثیری نداره در انتخوابات
  اما رایم برام ارزش والایی داره و برای من مرز شرافت و حماقتمه
  درضمن اگر فردی اگاه برای ریاست بیارن دور از مسائل دینی شاید راجبش فکر کنم

  • ناشناس اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

   به مریم بیگم
   نکنه فکرکردی شخصیت خیلی مهمی هستی که اینطوری حرف میزنی
   به درک که رای میدی یانمیدی
   به درک که راجع به چیزی فکرمیکنی یانمیکنی
   دره تو بزار وبگیر بتمرگ برای کسی نه خودت مهمی نه فکرت نه رای دادنت خخخخخخ

   • ق ی اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

    ادبیات سخیف حامی ج ا
    تو چی فکر کردی چه …… هستی اگه فکر ایشون و امثال ایشون مهم نبود که لرز بر اندام نحیفت نمیفتاد

   • مریم خرداد ۱, ۱۴۰۳

    درسته عزیز منم همون اول گفتم تاثییر زیادی نداره اما برای من به قیمت شرافتمه من مث تو کوته فکر نیستم
    یک احمق کمتر دنیا قشنگتر

   • بردیا خرداد ۴, ۱۴۰۳

    … چه طرز حرف زدن با یک خانم هست؟!

  • ح محمود اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

   باید رای بدهی ای ضعیفه، فکر کردی چه کسی می باشی

   • ... اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

    یه جوری پیام‌ میدی انگار سلطان محمودی .
    رای دادن در قانون اساسی یک نوع حق شهروندان به حساب می اید نه وظیفه

   • مریم خرداد ۱, ۱۴۰۳

    تو فک کردی چ کسی میباشی که …. بنده را مفت مفت میخوری

 • علی قربانی اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳

  رئیس‌جمهور و وزیر امیر و استاندار رفتن بهشت
  به خانواده امام جمعه بگید که ایشون نگران چند نفر از اعضای خانواده هستن و در برزخ مونده به حاجی قلبی بگن ما رو به خدا بسپار و برو
  رووزیاتو پیام را خصوصی برسون من به خانواده امام جمعه رو نمیشناسم

 • عاطفه خرداد ۱, ۱۴۰۳

  چراا هلیکوپتر اینا آبی بود هلیکوپتر سقوط کرده سفید