۱۰ حیوان مرگباری که هر ساله بیشترین تعداد انسان ها را می کشند + اینفوگرافیک

۱۰ حیوان مرگباری که هر ساله بیشترین تعداد انسان ها را می کشند + اینفوگرافیک

در حالی که برخورد با حیوانات وحشی در جنگل می تواند بدترین وضعیت برای انسان به نظر برسد، بسیاری از حیوانات دیگر وجود دارند که برای انسان بسیار کشنده تر از شکارچیان بزرگ هستند. در اینفوگرافیک زیر ۱۰ حیوان مرگبار بر اساس تعداد افراد کشته شده در سال رتبه بندی شده اند.

شیوع بیماری ها برای انسان کشنده ترین هستند

البته پشه‌ها قهرمانان حاکم بر تلفات انسانی هستند. آنها هر ساله بیش از ۷۰۰,۰۰۰ نفر را از طریق بسیاری از بیماری های کشنده مانند تب دنگی، تب زرد و مالاریا می کشند.

بر اساس برخی تخمین ها، پشه ها مسئول مرگ نیمی از انسان هایی هستند که تاکنون زندگی کرده اند.

در این میان، انسان ها تقریبا بدترین دشمنان خود هستند. هر ساله نزدیک به ۴۰۰,۰۰۰ قتل اتفاق می افتد که انسان را به دومین حیوان کشنده برای سایر انسان ها تبدیل می کند و تازه این آمار تصادفات انسانی که منجر به مرگ می شود را در بر نمی گیرد.

در رتبه چهارم، سگ ها که ممکن است بهترین دوستان ما باشند، قرار دارند. آنها به عنوان ناقل ویروس کشنده هاری، در فهرست ۱۰ حیوان مرگبار برای انسان ها، در رده چهارم قرار می گیرند.

حشرات قاتل که انگلی را که باعث بیماری شاگاس می‌شود را گسترش می‌دهند، که ممکن است سال‌ها بدون درمان باقی بماند و منجر به عوارض جدی ای شود که زندگی را به خطر می‌اندازد، در رتبه آخر قرار دارند.

پستانداران بزرگ، از جمله شیر، اسب آبی و فیل، در میان ۱۰ حیوان مرگبار برای انسان ها قرار می گیرند. جالب اینجاست که خرس‌ها به طور متوسط ​​سالانه حدود یک نفر را می‌کشند و به فهرست مرگبارترین حیوانات حتی نزدیک هم نیستند.

منبع: visualcapitalist
یک نظر

ورود

  • .. خرداد ۱۷, ۱۴۰۳

    معضل سگهای خیابونی خیلی شده هرجای تهران که پارک و درخت هست حداقل ۱۰ تا سگ خیابونی خوابیده . بچه هم داشته باشن شدیدا وحشی و حمله میکنن. برا اولین بار تو پارک شهر میگن چندتا سگ با کلی توله دیدن.