شهروندان کدام کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر مهاجرت می کنند؟ + اینفوگرافیک

شهروندان کدام کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر مهاجرت می کنند؟ + اینفوگرافیک

مهاجرت در اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ یک موضوع پر بحث بوده است. در واقع، در چندین کشور اتحادیه اروپا، مهاجران نزدیک به یک پنجم جمعیت را تشکیل می دهند. اما الگوهای مهاجرت اتحادیه اروپا چیست؟ در اینفوگرافیک زیر تعداد مهاجرت در اتحادیه اروپا بر اساس کشور مقصد آنها در سال ۲۰۲۲ ترسیم شده است.

کدام کشور اتحادیه اروپا بیشترین مهاجرت را در سال ۲۰۲۲ تجربه کرده است؟

آلمان و اسپانیا در سال ۲۰۲۲ بیشترین تعداد مهاجرت را در اتحادیه اروپا داشتند و تعداد مهاجرین هر دو کشور بیش از نیم میلیون نفر بودند. جالب است بدانید که مهاجران آلمانی ترجیح می دهند به سوئیس و اتریش مهاجرت کنند، مهاجران اسپانیایی اغلب در آلمان به سر می برند.

در اینجا لیست کاملی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و تعداد مهاجرت از آنها، هم تعداد افراد و هم درصد جمعیت، آمده است. داده‌های سوئیس، نروژ و لیختن اشتاین نیز برای زمینه گنجانده شده است، اما بخشی از اینفوگرافیک بالا نیست و تاثیری بر تعداد کلی اتحادیه اروپا ندارد.

*مهاجران بر اساس کشور شهروندی شمارش می شوند، نه بر اساس محل تولد.

به عنوان درصدی از جمعیت، کمی بیش از ۲ درصد از جمعیت مالت و لوکزامبورگ در سال ۲۰۲۲ مهاجرت کرده اند.

در سراسر اتحادیه اروپا، تقریباً ۳ میلیون نفر در سال ۲۰۲۲ کشور تابعیت خود را ترک کردند. حدود نیمی از آنها بین کشورهای عضو اتحادیه نقل مکان کردند و یک میلیون نفر با هم اتحادیه را ترک کردند. برای مقایسه، کمی بیش از ۵ میلیون نفر در همین سال به اتحادیه مهاجرت کردند. سه کشور مقصد اول مهاجران آلمان، اسپانیا و فرانسه بوده است.

مهاجرت به عنوان راهکاری برای کشورهایی در نظر گرفته می شود که با بحران سالخوردگی مواجه هستند تا تعداد نیروی کار خود را افزایش دهند و نسبت وابستگی سالمندان خود را کاهش دهند. با این حال، طبق برآورد یورواستات، مهاجرت فعلی به اتحادیه اروپا روند پیری را معکوس نخواهد کرد.

منبع: visualcapitalist
بدون نظر

ورود