کدام کشورها بیشترین مصرف اینترنت موبایل را دارند؟ + نمودار

کدام کشورها بیشترین مصرف اینترنت موبایل را دارند؟ + نمودار

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۷ ترافیک جهانی دیتای اینترنت موبایل به ازای هر گوشی هوشمند به ۴۲ گیگابایت در ماه برسد که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ افزایش خیره‌کننده ۱۶ برابری را خواهد داشت. این افزایش همزمان با افزایش تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان، به ویژه در میان کشورهای با درآمد متوسط ​​است. قابل ذکر است که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، هند تنها شاهد افزایش ۱۷۰ درصدی کاربران اینترنت بوده است. نمودار زیر کشورهایی را که بیشترین استفاده از دیتای اینترنت موبایل را در سراسر جهان دارند، نشان می‌دهد.

رتبه بندی کشورها بر اساس میزان استفاده از دیتای اینترنت موبایل

در اینجا ۱۰ کشوری که بیشترین مصرف ماهانه دیتای اینترنت موبایل را دارند، آورده شده است:

کشور جزیره ای کوراسائو با ۱۳۱.۳ گیگابایت استفاده ماهانه از دیتای موبایل به ازای هر نفر در رتبه اول قرار دارد.

کوراسائو با جمعیت ۱۹۳,۰۰۰ نفر، احتمالاً به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف، از سایر کشورها پیشی گرفته است که شامل هجوم بیش از یک میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲، برنامه های رقابتی دیتاهای تلفن همراه، و نفوذ کم سیستم های مخابراتی خط ثابت و اینترنت پهن باند است.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۱، تنها ۲۸ نفر از ۱۰۰ نفر از شبکه های ثابت استفاده می کردند، در حالی که از هر ۱۰۰ نفر، ۸۸ نفر از خدمات موبایل بهره مند می شدند. علاوه بر این، این کشور به لطف تمرکز مراکز داده و زیرساخت های کابل فیبر نوری، در میان سریع ترین و قابل اعتمادترین اتصالات اینترنتی در کارائیب به خود می بالد.

پس از آن کویت نفت خیز، در رتبه دوم قرار دارد. در سال های اخیر، صنعت مخابرات این کشور به طور قابل توجهی بهبود یافته است، به طوری که شبکه های ۵G تقریباً به ۹۷ درصد از جمعیت رسیده است. علاوه بر این، دولت کویت سرمایه گذاری زیادی روی پلتفرم های موبایل انجام داد که به مردم اجازه می دهد جریمه های رانندگی را تسویه کنند یا تاریخ دادگاه را از طریق برنامه های موبایل تعیین کنند.

مانند کویت، کشورهای خاورمیانه چون عربستان سعودی و بحرین در این فهرست رتبه بالایی دارند.

برترین کشورهای اروپایی در این رتبه بندی

فنلاند به عنوان کشوری که به دلیل زیرساخت های مخابراتی پیشرفته اش شناخته شده است، در استفاده از دیتای اینترنت موبایل در اروپا پیشتاز است.

در واقع، این کشور اولین شبکه آزمایشی ۶G را در سراسر جهان راه اندازی کرد. با توجه به نقش پیشرو در شبکه های ارتباطی و فناوری های دیجیتال، بسیاری از شرکت ها از فنلاند برای آزمایش محصولات و خدمات جدید قبل از عرضه جهانی استفاده می کنند.

کشورهای لتونی، استونی، اتریش و لیتوانی از اروپا در این رتبه بندی به فنلاند می پیوندند.

در مقابل، ایالات متحده در رتبه ۳۴ در مصرف ماهانه دیتای اینترنت موبایل با سرانه ۱۳.۴ گیگابایت، قرار دارد. بخشی از دلیل استفاده کم ممکن است این باشد که هزینه اینترنت موبایل در آمریکا در مقایسه با جهان، بسیار بالا است. برای مقایسه، میانگین هزینه یک گیگابایت اینترنت در آمریکا در سال ۲۰۲۳، ۶ دلار بود که اختلافی زیاد با ۰.۲۰ دلار در فرانسه یا ۳.۴۸ دلار در ژاپن بوده است.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
۱۵ نظر

ورود

 • علی تیر ۲, ۱۴۰۳

  مرسی ک امار ایران رو هم گفتید

  • علیرضا تیر ۲, ۱۴۰۳

   ۰ مگابایت به ازای هر فرد

   • ایرانی تیر ۳, ۱۴۰۳

    چی میگی فقط بلدید ناله کنید من خودم بارها با نت همراه اول نامحدود حدود ۶۰۰ گیگ و کمتر و گاهی هم بیشتر بازی دانلود کرده ام راه داره دانلود بیش از ۱۰۰
    سرعتش هم عالی در حد ۱۰ مگ و ۱۱ مگ هم میرسید

    • زرشک طلایی تیر ۵, ۱۴۰۳

     دکتر بسته نامحدود ، آستانه مصرف منصفانه داره شما چطور ۶۰۰ گیگ ازش کشیدی؟

    • خیبوی تیر ۵, ۱۴۰۳

     ۱۱ مگابیت یا مگابایت؟

   • an dalghok تیر ۵, ۱۴۰۳

    یو هاهاها 😐

  • دانا تیر ۲, ۱۴۰۳

   اینترنت موبایل در آمریکا ۶ دلار ، اینترنت خانگی چند ؟!

  • مهران ۱۴۹۹ تیر ۵, ۱۴۰۳

   سخت افزار و نرم افزار اینترنت متعلق به آمریکاست ،اینترنتی که در اختیار کشورهای غربی است از نظر دسترسی به منابع علمی و اطلاعاتی کاملا با آنچه در اختیار کشورهای دیگر است فرق می کند، پهنای باند بیشتر برای کشورهای دیگر یعنی نشت ساده تر اطلاعات آن کشور و صرف منابع مالی و زمان مردم برای کارهای عمدتا بیهوده

 • Lka تیر ۳, ۱۴۰۳

  آخی ، نویسنده گناه داره بابا، اینقدر شرمنده اش نکنید. خب چی بگه اخه!؟
  بگه ایران کلا پرت!!!

 • Lka تیر ۳, ۱۴۰۳

  چرا دروغ بگه خب… بهتره که هیچی نگه!!

 • خان طلا تیر ۳, ۱۴۰۳

  سرعتش کجا بود؟اگر شبانه روز هم از فیلتر شکن استفاده کنی نهایتش بیست گیگ آنهم زیر دکل موبایل باید بشینی.
  مرزهای…… لی را رد کردی

 • امین تیر ۴, ۱۴۰۳

  حالا چرا کوراسائو؟

 • سعید تیر ۴, ۱۴۰۳

  من هر ماه بیشتر از صد گیگ فیلم دانلود میکنم با گشت و گذار تو اینستاگرام و تلگرام و ایتا و روبیکا و آپارات و یوتیوب شاید نزدیک دویست گیگ بشه البته با خط همراه اول نامحدود صد گیگ مجبورم توی ماه دو بار خریداری کنم برای دو سیم کارت ولی اگه همراه اول این امکانش برداره شاید ماهی سه چهار گیگ مصرف کنم اونم سایتهای داخلی همه چیز کیفیت و خدمات اینترنت بستگی به دولت ها داره و الا ما مصرف کننده هستیم برخی از دولت ها عمدا اینترنت گران میکنند تا مردم کمتر برن تو اینترنت

 • اکبر تیر ۴, ۱۴۰۳

  چراازشاهکارهایه جمهوری اسلامی اینجاتوضیحاتی نمیدیدنکنه فکرمیکنیدسرعت رادرموشک وپهباداتون خلاصه بایدکنند؟؟پررویی کم میاره داخل این مملکت فلاکت زده ما

 • ناشناس تیر ۴, ۱۴۰۳

  ما ۱۰۰ گیگ میگیریم تو یک هفته بدون دانلود تموم میشه آنقدر که تو ایران دزدی میکنن