بیشترین مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده از کدام کشورها هستند؟ + اینفوگرافیک

بیشترین مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده از کدام کشورها هستند؟ + اینفوگرافیک

ایالات متحده بیش از ۴۶ میلیون مهاجر را در خود جای داده است. از این تعداد، بیش از ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی هستند. اینفوگرافیک زیر، بر اساس برآوردهای سال ۲۰۲۱ موسسه سیاست مهاجرت (MPI) که در سپتامبر ۲۰۲۳ منتشر شد، کشورهایی که بیشترین مهاجر غیرقانونی را در ایالات متحده دارند را نشان می دهد.

سهم کلی مکزیک در حال کاهش است

با توجه به داده های موسسه سیاست مهاجرت، مکزیک در سال ۲۰۰۸، ۷.۷ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا داشت. این در حالی است که در سال ۲۰۲۱، تعداد مهاجران غیرقانونی مکزیکی به ۵.۲ میلیون نفر رسیده است.

گواتمالا، السالوادور و هندوراس پس از مکزیک، مبدا اکثر مهاجران غیرقانونی آمریکاست.

طبق اطلاعات موسسه سیاست مهاجرت، مهاجرت از این سه کشور مهم‌ترین عامل رشد جمعیت متولدین آمریکای مرکزی در ایالات متحده از سال ۱۹۸۰ بوده است. تقریباً ۸۶ درصد از ساکنان آمریکای مرکزی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ در یکی از این سه کشور متولد شده اند.

هند در رتبه پنجم قرار دارد. بر اساس گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، تعداد بی سابقه ای از مهاجران غیرقانونی هندی در سال های اخیر با پای پیاده از مرزهای ایالات متحده عبور کرده اند.

از جمله عوامل افزایش مهاجرت هندی ها به ایالات متحده، رشد کلی مهاجرت جهانی از زمان همه گیری کرونا، ظلم به جوامع اقلیت در هند و تاخیر زیاد در صدور ویزا است.

منبع: visualcapitalist
۲ نظر

ورود

  • محمد رضایی تیر ۵, ۱۴۰۳

    مهاجران افغان : جدی می‌فرمایید ؟🗿

  • حاج حشمت تیر ۵, ۱۴۰۳

    ایران بزرگترین میزبان مهاجران است
    امیدواریم دولت حداقل سه استان کشور را به این برادران اختصاص بدهد اینجوری مشکل اسکان مهاجرین افغانی در کشور حل خواهد شد