با ۳۰ سایت برتر گردشگری آشنا شوید

چه کسی طالب گردشگری ارزان تر نیست؟

با ۳۰ سایت برتر گردشگری آشنا شوید

دنیا، دنیای گردشگری مجازی هست و هر اندازه به سایت ها و اپلیکیشن های قوی دسترسی داشته باشید، مقصد های گردشگری و فرصت های تفریح بهتری را برای سیر در آفاق و انفس در اختیار خواهید داشت.

بلیط هواپیما ارزان عبارتی است که ممکن است شما به هزار و یک دلیل جستجو کنید؛ سفر دانشجویی، سفر کاری، سفر درمانی یا هر سفری که نیاز به بلیط ارزان برای پرواز داشته باشد.

در این نوشته، ۳۰ سایت برتر دنیای گردشگری را مرور می کنیم.

1-w900-h600

گردشگری در دنیای کنونی که به دهکده جهانی معروف شده است، بدون دسترسی به فناوری اطلاعات و ارتباطات تقریبا غیر ممکن است. بسیاری از مقصد های گردشگری دنیا و حتی فرصت های گردشگری و اگاهی از رویدادهای تفریحی و فرهنگی و هنری  و حتی دسترسی به پکیج های تور در سراسر دنیا، از طریق اینترنت و گوشی های موبایل امکان پذیر است. هواپیمایی ارزان قیمت ریان ایر ایرلند که صدها پرواز در سراسر اروپا دارد، حتی ۱ دفتر هم برای فروش بلیط ندارد و از خدمات رزرواسیون بلیط هواپیما تا صدور کارت پرواز را کاملا اینترنتی انجام می دهد.

در واقع با خدمات گردشگری مجازی می توان کاغذ کم تر مصرف کرد و خدمات بهتر و دسته بندی شده و رقابتی را در اختیار داشت. قابلیتی که ۳ دهه پیش در اختیار گردشگران قرار نداشت.

۱-سایت Adioso.com: نام دامنه ای ساده، اما پرتالی قدرتمند برای معرفی مقصد های گردشگری روز دنیا بر اساس سلیقه و بودجه و قابلیت ها و اهداف شما. هر نوع مقصد گردشگری، هر نوع ابزار گردشگری برای سلایق مختلف در این سایت در دسترس هست. قابلیت جست وجو بر اساس قاره، کشور، منطقه و شهر برای معرفی فرصت های گردشگری متناسب با جیب شما. حتی اگر می خواهید بدانید که به عنوان مثال بهترین نقاط برای ساحل گردی یا موزه گردی یا گالری گردی کجاست، این سایت خدماتی خوبی به صورت رایگان ارانه می کند.

۲-سایت Routehappy.com: بلیط های ارزان با قابلیت های خوب مانند زمان کوتاه برای کانکشن های بین پرواز و عدم استاپ های متعدد در طول مسیر پروازی، از جمله خدمات سایت هست که مسیر هایی برای گردشگران خوشحال ارائه می کند! طراحی کاربر مدار سایت سبب می شود تا شما بلیط های پروازی را بر اساس علایق خود دسته بندی کنید و بهترین را انتخاب کنید و از مراجعه به ده ها سایت بی نیاز بشوید. توضیحات جالبی درباره این سایت توسط تک کرانچ ارائه شده است که توصیه می کنیم مطالعه کنید. اطلاعاتی که درباره پرواز ها در این سایت ارائه شده است، همانند رویه مقالات آکادمیک سیستم peer-review دارد تا کیفیت اطلاعات افزایش یافته و مشتریان بتوانند با درک بهتری بلیط های خود را انتخاب کنند. شعار Differentiating flight travel برای این سایت انتخاب شده است.

2-w900-h600

اگر پرواز بین تهران و استکهلم را انتخاب کنید، تصویر زیر نمایش داده می شود که فرصت های پروازی با خطوط مختلف و هم چنین آپشن هایی که هر پرواز برای شما بنا به قیمت و طول پرواز فراهم می کند، ارائه شده است.

 

3-w900-h600

۳-سایت Yapta.com: بله. یاپتا دات کام پرتالی است که به شما این امکان را می دهد که وقتی قیمت بلیط مورد نظر شما برای مبدا مقصد مشخص در تاریخ خاص، کاهش یافت به شما اطلاع می دهد. این سایت خدماتی برای شرکت ها به واسطه رزرواسیون بلیط هواپیما و هتل برای تعداد بالا فراهم می کند که خدمتی جالب توجه به شمار می رود. شرکت های بزرگ مانند شل و توتال، از مشتریان این سایت فعال در عرصه رزرواسیون عمده هستند. به هر حال برای رصد کردن قیمت بلیط و هتل مورد نظر خود در طول هفته و بررسی تغییرات قیمتی، این سایت ایده آل است.

4-w900-h600

۴-سایت Kayak.com: جست و جو گر غول بلیط هوای هوایی در اینترنت، از معروف ترین سایت ها برای گردشگران مجازی به شمار می رود. کایاک دات کام از سایت های فعال برای مشاهده قیمت خطوط هوایی مختلف برای مقصد های گوناگون و انتخاب بهترین خط بر اساس سلیقه، هدف ، قیمت و شرایطی است که شما مد نظر دارید همه در یک مکان. این سایت در فهرست ششصد سایت پر بیننده اینترنت قرار دارد و سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شد. این سایت از مجموعه پرتال های فعال در عرصه گردشگری به نام Priceline.com است. اپ این سایت در سال ۲۰۱۳ میلادی به انتخاب Travel_Leisure به عنوان اپ سال انتخاب شد. هر خدمات که در این سایت ارائه می شود با ۳۵ درصد تخفیف به نسبت خرید خدمات از سایت های اصلی همراه است که این از قابلیت های این پرتال فعال گردشگری به شمار می رود.

5-w900-h600

از قابلیت های این سایت می توان به ارائه اطلاعات به ۳۹ زبان زنده دنیا و هم چنین امکان تبدیل ارز های رایج دنیا به یکدیگر و مشاهده نظرات کاربران استفاده کننده از مکان های اقامتی دسترسی یافت که ظرفیت های خوبی برای انتخاب اثربخش مکان های اقامتی در سراسر جهان به شمار می رود. نسخه موبایلی این سایت مطرح گردشگری را در نشانی https://www.kayak.co.uk/mobile دریافت کنید.

5-w900-h600

 

۵- سایت SeatGuru.com:  اگر به دنبال بلیط هواپیمایی هستید که اینترنت سریع، خدمات مطلوب را در کنار صندلی هواپیمای راحت فراهم کند و یک جای خوبی برای شما ترتیب ببیند و فضای کافی برای دراز کردن پای خود در اختیار داشته باشید، از این سایت استفاده کنید که نسبت به فضایی که در هواپیما در اختیار شما قرار می دهد،‌ قیمت مطلوبی دارد.

6-w900-h600

۶-سایت Points.com: سایتی با دامنه جالب و خدمات جالب تر برای گردشگرانی که قصد دارند وضعیت هتل و بلیط هواپیما و خدمات تفریحی در شهر مقصد را همه در پکیج های متنوع خوب در اختیار داشته باشند و حوصله گشت زدن روی قیمت های گوناگون و ورود دستی اطلاعات را هم ندارند. به نظر می رسد پوینت، پوینت های خوبی برای گردشگران مجازی داشته باشد.

7-w900-h600

۷-سایت Rome2rio.com: سایتی برای برنامه ریزی سفر است. همه قابلیت های ممکن برای پرواز، برنامه ریزی سفر و خطوط تاکسیرانی و هواپیمایی را برای شما در شهر مقصد جمع آوری و مدیریت کرده و پکیجی را ارائه می دهد که برای سلایق مختلف،‌ قابل قبول باشد. هم چنین مدت زمانی که برای هر وسیله نقلیه در طول سفر نیاز دارید هم نمایش می دهد.

8-w900-h600

اگر مسیر هوایی تهران به استانبول ترکیه را در این سایت وارد کنیم، تصویر زیر  نمایش داده می شود و به شما گفته می شود که اگر از تهران بخواهید به استانبول بروید ابتدا بهتر اسن به میدان آزادی رفته و سپس به فرودگاه امام خمینی و از ان چا به این کشور سفر  کنید. در آن جا هم در فرودگاه آتاتورک هر ۵ دقیقه یکبار اتوبوس شما را به مرکز شهر منتقل می کند.

9-w900-h600

(مسیر حرکت تهران به استانبول در سایت Rome2iro.com)

۸-سایت Cruisecitic.com: سایتی است که خدمات رزرواسیون را ارائه می کند و review های تخصصی که کاربرانش روی خدمات مختلفی که عرضه کرده است، این پرتال را همانند tripadvisor  پرتالی ارزشمند برای برنامه ریزی سفر و آگاهی از مقاصد مختلف گردشگری می کند. تخفیف هایی که سایت ارائه می کند بعضا تا ۷۹ درصد را نیز شامل می شود. خدمات Price Drop Alerts که خیلی در میان سایت های گردشگری مد شده است، در این سایت قدیمی نیز در دسترس است تا اگر قیمت تور یا مقصد گردشگری شما کاهش خاصی پیدا کرد سریعا به شما اطلاع رسانی کند.

۹-سایت Viator.com: بیش از هزار و پانصد مقصد گردشگری در سراسر دنیا از برج ایفل پاریس گرفته تا لوکیشن فیلم برداری بازی تاج و تخت در کشور مالت، تور های مختلفی است که ویاتور ارائه می کند. همیاری سایت با iPhone Passbook ارزشمند است. برای کسانی که پکیج گرا در گردشگری مجازی هستند، این سایت انتخاب خوبی است  و میلیون ها بیننده ظرف چند سال اخیر را تجربه کرده است.  فوربس در سال ۲۰۱۴ میلای از تصاحب این سایت توسط Tripadvisor به رقم ۲۰۰ میلیون دلار خبر داده بود. ۲۰ هزار پکیج گردشگری در کنار ۶۰۰ هزار نظر متنوع کاربران این سایت درباره مقاصد گردشگری که این سایت ارائه داده است، یک فرصت بی نظیر برای گردشگران مجازی به شمار می رود. بیش از ۳ هزار شخصیت حقیقی و حقوقی در تولید اطلاعات این سایت همکاری دارند و محتوا به ۱۰ زبان زنده دنیا در اختیار عاشقان گردشگری است. این سایت چهارمین تریپ ادوایزر در چند سال اخیر است.

10-w900-h600

۱۰-سایت Worldmate.com:  سایتی برای رزرواسیون هتل و بلیط و حتی رزرواسیون رستوران ها در سراسر جهان. استفاده از اپ آن توصیه می شود. این سایت همکاری شرکت کارلسون واگونلیت است که بزرگ ترین شرکت گردشگری دنیا با ۱۸ هزار کارمند است.

11-w900-h600

۱۱-سایت Airbnb.com: اگر دوست دارید در خانه های اجاره ای مردم شهر مقصد اقامت کنید و از شر هزینه های گزاف هتل ها و هاستل ها رهایی پیدا کنید و دوستان مختلف هم پیدا کنید، این سایت که استارت آپ موفق چند میلیارد دلاری سانفرانسیسکو است را به شما توصیه می کنیم. میلیون ها نفر در سراسر دنیا در ۱ دهه اخیر مخاطب این سایت معروف گردشگری هستند. سایت های homeaway یا villas.com هم بررسی کنید. این سایت همانطور که گفته شد، پرتالی برای به اشتراک گذاشتن فرصت های مربوط به اجاره محل اقامت در سراسر جهان است. بیش از ۱ میلیون محل اقامت از یک اتاق چوبی گرفته تا خانه های مجلل در ۱۹۲ کشور دنیا، در این پرتال آماده عرصه به گردشگران و علاقمندان به تجربه زندگی در خانه های شخصی یا مکان هایی غیر از هتل هستند. علاقمندان به استفاده از خدمات این سایت باید ابتدا در آن ثبت نام کنند و کد کاربری و رمز عبور دریافت کنند. همه کاربران می توانند به راحتی با هم درتماس باشند و به تبادل اطلاعات و ارتباطات اقدام کنند. این فرصت مشارکتی، زمینه توسعه کسب و کار دیجیتالی سایت را فراهم کرده است.

12-w900-h600

تحقیقی که توسط موسسه A&HR صورت گرفته نشان داد که در فاصله زمانی جون ۲۰۱۱ تا می ۲۰۱۲ میلادی، این سایت توانسته است ۵۶ میلیون دلار به اقتصاد سانفرانسیسکو کمک کند و بیش از ۸۰ درصد این مبلغ صرف پول هایی شده است که مخاطبان این سایت در شهرهای محل اقامت خرج کرده اند و حتی سبب افزایش میزان اقامت متوسط گردشگران در این شهر از ۳.۵ روز به ۵.۵ روز شده است که قابل تامل می باشد.

۱۲-سایت Booking.com: معروف ترین سایت رزرواسیون اینترنت هست که میلیون ها مخاطب سالانه دارد. مهم ترین قابلیت این سایت این هست که تنها وقتی که وارد هتل یا هاستل شدید، از شما کارت اعتباری بین المللی یا پول نقد میخواهد نه زمان رزرو! کنسل بدون جریمه، فرصتی است که reservation confirmation این پرتال در اختیار شما قرار می دهد و حتی با این ووچر می توانید مدارک درخواست روادید خود را کامل کنید. استفاده از این سایت، بخش جدایی ناپذیر فعالیت گردشگران مجازی در سراسر دنیا به شمار می رود. شما هم امتحان کنید!

13-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت معروف گردشگری بوکینگ دات کام برای رزرواسیون مکان های اقامتی در سراسر دنیا)

اگر برای درخواست روادید از کشورهای مختلف دنیا به دنبال پیدا کردن مکانی هستید تا ووچر تهیه کنید و در کنار فرم درخواست و مدارک دیگر قرار بدهید، به شما پیشنهاد می کنیم از خدمات گسترده این سایت استفاده کنید. یکی از فایده های این پرتال، دسترسی به review های گوناگونی است که مشتریانی که از مکان های اقامتی استفاده کرده اند، برای اطلاع دیگران ارائه می کنند. با مرور این کامنت ها درمی یابید که مثلا فلان رستوران یا مکان اقامتی در فلان نقطه دنیا، از چه مزیت ها و معایبی برخوردار است و این شما را در برنامه ریزی برای اقامت و انتخاب یا عدم انتخاب مکان مورد نظر راهنمایی می کند. بنابراین بوکینگ دات کام فقط سایتی برای رزرواسیون نیست. بلکه گردشگران هم چون سایت تریپ ادوایزر، از آن به عنوان فرصتی برای دریافت ارزیابی های مشتریان قبلی استفاده می کنند. ۹۶ میلیون کامنت ثبت شده در این سایت ، فرصت بررسی و ارزیابی بهتری برای شما برای جست و جو در میان ۹۶۰ هزار فرصت اقامتی که در سراسر دنیا توسط بوکینگ عرضه شده است، فراهم می کند.

۱۳-سایت HipMunk.com: اگر دوست دارید مثلا هتلی نزدیک برج ایفل یا مسجد ایاصوفیه استانبول داشته باشید و این هتل از امکانات خاص برخوردار باشد، این سایت که چنین خدمات خاصی را ارائه می دهد به شما پیشنهاد می کنیم. حتی اگر نمی دانید که بهترین رستوران یا مقصد های گردشگری فلان شهر کجاست تا نزدیک آن ها محل اقامت خود را انتخاب کنید، این سایت این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. شعار این سایت این است که شما را به جایی که باید بروید، راهنمایی می کند!

14-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت هیپ مونک دات کام)

۱۴-سایت Hoteltonight.com: هتل برای امشب، عنوان سایتی که اتاق های ارزان قیمت در هتل های خوب را به صورت لحظه آخری (last minute) معرفی می کند. تا ۵ شب می توانید اتاق های لحظه آخری ارزان قیمت را در سراسر دنیا توسط این سایت چک و رزرو کنید.

15-w900-h600

۱۵-سایت hotels.com: از معروف ترین سایت رزرواسیون در اینترنت است که از بهترین دامنه های وب نیز به شمار می رود. بیش از سیصد هزار هتل در سراسر دنیا توسط این سایت قابل رصد کردن و چک کردن خواهد بود که قیمت پایین همه ان ها تضمین شده است. هتل دات کام و hostel.com را فراموش نکنید!

16-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت هتلز دات کام)

اگر از خدمات این سایت برای رزواسیون هتل استفاده کنید، به ازای هر ۱۰ شب اقامت، ۱ شب اقامت رایگان به کاربر داده می شود. این سایت متعلق به expedia.com بوده که خود یکی از پرتال های فعال در عرصه گردشگری مجازی به شمار می رود و بسیاری از گردشگران اروپایی و آمریکایی از خدمات این سایت برای برنامه ریزی سفر استفاده می کنند. سایت های orbitz.com و venere.com  و CarRentals.com نیز از جمله مجموعه هایی هستند که به سایت hotels.com در تعامل هستند و شما می توانید از خدمات آن ها به صورت یکپارچه استفاده کنید. اپ سایت هتلز دات کام یکی از پر استفاده ترین اپ ها برای رزرواسیون از طریق گوشی موبایل های هوشمند به شمار می رود.

۱۶-سایت priceline.com: قبلا در باره این سایت توضیح دادیم. در این سایت، شما تعیین می کنید که روی چه رنج قیمتی بلیط هواپیما و هتل در سراسر دنیا می خواهید. سپس خط قیمتی این سایت به شما خدمات جالبی ارائه می کند. سپس بعد از ارائه قیمت، کارت اعتباری خود را باید وارد کنید تا در زمانی که هتلی یا بلیطی با رنج قیمتی شما match شد، خرید برای شما انجام شود. این فرصت خوبی برای کسانی است که دنبال قیمت های خیلی مفت در مقصد های گردشگری شلوغ هستند! سایت biddingtraveler.com امکانات خوبی برای این سایت تدارک دیده است.

17-w900-h600

۱۷-سایت Tripadvisor.com: یکی از معروف ترین سایت های برای گردشگران مجازی که در واقع انجمن اینترنتی و پاتوق خیلی از گردشگران مجازی در دنیا به شمار می رود. بررسی این که گردشگران درباره فلان مقصد گردشگری یا رستوران یا مکان دیدنی و تجربه های مختلف خود در فلان نقطه چه می گویند، در این سایت در دسترس هست که میلیون ها بییننده در سال دارد. خیلی ها قبل از حرکت، review های این سایت را برای بررسی مقصد های گردشگری خود بررسی می کنند و در نظر می گیرند.

18-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت Tripadvisor.com که از معروف ترین سایت های در عرصه گردشگری مجازی به شمار می رود)

اگر تهران را در این سایت جست و جو کنید، بیش از ۹۹۱ صفحه اطلاعات درباره مکان های گردشگری، اقامتی و تفریحی آن ارائه می شود که توسط ده ها هزار کاربر و گردشگر ایرانی و خارجی منتشر شده است و می تواند راهنمای خوبی برای عاشقان ایران به خصوص تهران گرد ها باشد.

19-w900-h600

(تصویر بخش تهران در سایت تریپ ادوایزر)

 

سایت TripAdvisro.com در کنار سایت Booking.com می تواند ۲ انتخاب خوب برای گردشگری مجازی جهت برنامه ریزی سفر شما باشد. در این سایت، ۳۷۰۰ نتیجه جست و جو درباره IRAN ارائه شده است که نشان می دهد کشور ما برای گردشگران فعال در این سایت، یکی از مقصد های مهم گردشگری در قاره کهن به شمار می رود.

۱۸-سایت Tingo.com: سایتی که امکان رزرواسیون را از طریق موتور جست و جویش در اختیار شما قرار می دهد و همواره مخاطبان را نسبت به به روز رسانی های قیمتی و امکاناتی اگاه می کند. از سایت backbid.com نیز استفاده کنید.

20-w900-h600

(توصیر ایندکس سایت تینگو دات کام)

۱۹-سایت optionsaway.com: اگر دوست دارید قیمت خاصی را برای ۲۱ روز در اختیار داشته باشید و مردد هستید که برنامه سفر شما حتمی می شود یا نه و از طرفی نمی خواهید ۲۱ روز بعد قیمت بالا تری را پرداخت کنید، با پرداخت ۴ تا ۴۵ دلار به این سایت، قیمت برای شما فیکس رزرو می شود. البته سایت levelskies.com هم رفتار مشابهی دارد اما شما را بین ۲۰ تا ۵۰ دلار شارژ می کند اما قیمت را تا ۳۰ روز برای شما ثابت نگه می دارد.

21-w900-h600

(تصویر سایت آپشن)

۲۰-سایت flightfox.com: سایتی که شما برنامه سفر را به ان اعلام می کنید و برای شما بهترین پکیج را در نظر می گیرد. فلایت فاکس دات کام را بررسی کنید.

22-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت فلایت فاکس دات کام که مشاوره اینترنتی سفر ارزان قیمت را ارائه می کند)

۲۱-سایت flight-plus.com: بررسی مسیر های پروازی در سراسر جهان به صورت زنده است و ما را یاد flighyradar24.com سوئدی ها می اندازد! اپ های جذابی هم چون FlightAware، GateGuru و FlightBoard را که ۳ دلار هزینه دارد می توانید دانلود و نصب کنید.

23-w900-h600

(تصویر ایندکس سایت فلایت پلاس دات کام)

۲۲-سایت Loungebuddy.com: اگر نیاز به حمام، اینترنت وای فای نا محدود و خدمات خاصی در فرودگاه های دنیا در طول فعالیت های پروازی دارید، این سایت خدمات خوبی را به شما پیشنهاد می کند.

۲۳-Relayrides.com: سایتی برای اجاره خودرو های شخصی بدون راننده.

۲۴-سایت Lifes360.com:  اگر دوست داشته باشید دوستان شما بدانند که شما لحظه به لحظه قبل از رسیدن به آن ها در کجا هستید، لایف ۳۶۰ این خدمات را ارائه می کند. البته شما باید Location خود را turn on بکنید تا از خدمات سایت استفاده کنید.

24-w900-h600

 

(تصویر ایندکس سایت لایف ۳۶۰ دات کام که زمینه گردشگری خانوادگی گسترده را برای گردشگران از طریق دنیای مجازی فراهم می کند و همه را با هم در طول مسیر همراه می کند تا از هم مطلع شوند)

 ۲۵-سایت the transitapp.com: سایتی که به شما زمان حرکت قطار ها در کشورهای مختلف دنیا را گوشزد می کند.

۲۶-سایت weather.com: همه گردشگران نیازمند اگاهی از وضعیت آب و هوا در شهر های محل اقامت هستند. بهترین سایت آب و هوای اینترنت همین سایت است.

۲۷-سایت mpassport.com: اگر در جاده هستید و میخواهید از اطلاعات پزشکی استفاده کنید، این سایت خدمات خوبی به گردشگرن مجازی می دهد. ۶۷۰۰ دکتر آماده اطلاع رسانی به شما هستند. بر اساس سیاست HTH Travel Insurance خدمات رایگان ارائه می دهد.

25-w900-h600

۲۸-سایت skype.com: معروف ترین پیام رسانی ویدئویی و متنی رایگان دنیا که درتملک مایکروسافت قرار دارد و محصول سوئدی ها بود. اسکایپ را همه بایدداشته باشند. مخصوصا در سفر! اسکایپ اگر چه خودش سرویس گردشگری نیست،  اما تقریبا ابزاری لازم برای گردشگران در سراسر جهان به شمار می رود. چون مهم ترین وسیله ارتباطی رایگان با دوستان و آشنایان همین است.

۲۹-۰سایت Spotify.com: اگر در سفر هستید و می خواهید به ۲۰ میلیون آهنگ از صدها خواننده گوش کنید،  اسپوتیفای که اتفاقا این هم سوئدی است را فراموش نکنید!

۳۰-سایت couchsurfing.com: میزبان های رایگان در سراسر دنیا آماده هستند تا حداقل یک تخت از خانه خود را به شما بدهند تا در شهر آن ها احساس غربت نکنید. کوچ سرفینگ ها اکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر در هزاران شهر دنیا هستند. استفاده از سایت کاملا رایگان است. میزبان های رایگانی که خدمات مختلفی برای گردشگران فراهم می کنند، در ۲۰۰ هزار نقطه در دنیا در دسترس هستند و شما می توانید در هر شهری در کشور های مختلف جهان، از سیدنی استارلیا گرفته تااستکهلم سوئد و ریو دو ژانیروی برزیل، از خدمات free host استفاده کنید. فلسفه سایت این است که هر کسی در دنیا، برای گردش، محتاج محل خواب نباشد. حتی اگر محل خواب یک کاناپه باشد! برای همین میلیون ها نفر که عضو سایت هستند، در خانه های خود تختی یا اتاقی برای میزبانی رایگان گردشگرانی که به شهر آن ها سفر می کنند فراهم کرده تا افراد بتوانند از این طریق به راحتی به شهر های مختلف سفر کرده و دوست پیدا کنند.

26-w900-h600

فایده استفاده از این سایت این است که معمولا همه کاربران دارای پروفایل هستند و اگر کاربری از خدمات کاربر دیگر استفاده کرد، معمولا کامنت مثبت برایش می نویسند و این کامنت های مثبت، اعتبار و ارزشی را برای کاربران فراهم می کند تا به خدمات همدیگر اعتماد کنند. البته این به این معنا نیست که خدمات کاربران تضمین شده است. حتی پیش آمده که میزبان رایگانی یک روز پیش از میزبانی مهمان خود، از ارائه خانه منصرف شده است! بنابراین اگر از این سایت استفاده کردید به این موضوع هم توجه کنید که ریسک رد درخواست شما بالا هست. بنابراین از این سایت به عنوان یکی از گزینه های پیش روی استفاده کنید.

سایت همچون پرتال اینترنیشن، روداد های مختلفی را توسط کاربرانش طراحی و ارائه می کند که می توانید از آن استفاده کنید. رویداد هایی که در شهر های مختلف دنیا از جمله تهران نیز برگزار می شود و هزاران مخاطب دارد.

مسافران که در این شبکه به اونها Surfer گفته میشه علاوه بر کم شدن هزینه اقامت از هزینه سفرشون این امکان رو دارند که چند روزی با میزبانشان که از یک فرهنگ دیگری زندگی کنند و با عمق فرهنگ و زندگی و سنّت‌های کشور میزبان آشنا شوند و از اطلاعاتشون استفاده کنند، یعنی به معنای واقعی کلمه به جایی که مسافرت می‌کنند، آشنا می‌شوند. علاوه با این در هر شهری اعضا مهمونی هایی با عنوان CouchSurfing Gathering برای دور هم جمع شدن اعضای محلی و Surfer ها ترتیب میدند که هم برای آشنایی بیشتر اعضای محلی با همه و هم برای گسترش روحیه کاوچ سرفینگ است. از بین افراد تنها ۸ درصد از سوی این سایت تأیید شده‌اند و حدود ۶ درصد هم از نظر اخلاقی ضمانت شده‌اند. اما بقیه اعضا – یعنی بیش از ۸۰ درصد اعضا- تأیید یا از نظر اخلاقی ضمانت نشده‌ اند.

۳۰- پرتالی که در عرصه گردشگری  مجازی در این گفتار ارائه شد، در فهرست برترین سایت های گردشگری دنیا به شمار می روند که صدها خدمات نواورانه جالب و ارزشمند را در اختیار عاشقان سفر در سراسر جهان قرار می دهند. استفاده از این پرتال ها در برنامه ریزی سفر شما موثر است و از طرفی دیگر، آپشن های گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

یکی از فواید استفاده از برترین سایت های گردشگری پیش از سفر آن ها که شما را با مقاصد گردشگری مختلف، جاهایی که حتما باید ظرف ۴۸ ساعت در شهر مقصد ببینید، مکان های اقامتی ارزان، مکان های تفریحی و سرگرمی و تاریخی پر بیننده را در اختیار داشته و از راهنمایی های انلاین و به روز کاربران و گردشگران حرفه ای استفاده کنید.

از طرفی، اکنون بسیاری از سایت های گردشگری مثل کوچ سرفینگ و اینترننیشن و تریپ ادوایزر، گروه ها و انجمن هایی دارند که کاربران به طور رایگان می توانند در ان ها ثبت نام کرده و از رویداد هایی که در تاریخ های مختلف در شهر های مختلف دنیا برگزار می شود استفاده کنند و تجربه سفر خوبی با دوستان متعدد را داشته باشند. موضوعی که در قرن گذشته در دسترس نبود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • مهدی مرداد ۳, ۱۳۹۶

  سلام بر همگان
  پورتال جهانگردی بروبه به نشانی http://www.borobe.com به تازگی افتتاح شده است . از همه دوستان دعوت میشود از سایت ما بازدید کنند . همچنین ثبت خدمات گردشگری ، آژانس های مسافرتی ، تورگردی ، بومگردی ، طبیعت گردی و … در این سایت کاملا به صورت رایگان می باشد

 • علی زمانی خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

  ممنون. روزیاتو را در سایت خود معرفی فرمایید

 • گروه شرکت های جهانبان آذر ۳, ۱۳۹۸

  بسیار سایت کامل با جزئیات دقیق و جذاب برای خواننده بود واقعا تبریک میگم بهتون سپاس