هدیه تهرانی با «یک روز دیگر»

هدیه تهرانی با «یک روز دیگر»

میانه دهه هفتاد شمسی ،در سینمای مردانه مسعود کیمیایی بازیگر زنی رخ نمود؛بازیگری که تا یک دهه ستاره بلامنازع زنان بازیگر سینمای ایران بود.بازیگری که با حداقل کنش های لازم پیش روی دوربین تجسم مفهوم «حضور»در بازیگری جلوی دوربین بود.

هدیه تهرانی همان زنی بود که با همه ی سرمای ظاهری چهره اش می توانست آتش به جان سلطان قهرمان نه پیر  اما فرتوت کیمیایی بیندازد، سلطان هم آنقدر دلداده بود و پاک باخته که برای پایانی قطعی جسم اش هم به آتش بکشد.

هنوز سه سال از حضور هدیه تهرانی نگذشته بود که آتش «حضور» او برای سینما گران،منتقدان و تماشاگران سینما شناحته شده بود.هر چند که اغلب از سرما ی چهره و رفتارش یاد می شد و تهرانی نیز موفق شده بود که سیمرغ بلورین را برای ایفای نقش هستی مشرقی در فیلم «قرمز» از آن خود کند و در فیلم «شوکران» نیز وجهی از بی پروایی زنانه را به تصویر کشید که پیش از این در سینمای ایران کمتر سابقه داشت.

هدیه تهرانی دیگر ستاره بود و کمتر کسی می توانست به این فکر کندکه اوج هر ستاره فرودی هم دارد و دهه ای از آغاز به کار تهرانی نگذشته بود که برای دیدن این ستاره در سینما باید تک و توک در فیلم های هنری سراغ می گرفتی و بعد هم چند صباحی هدیه تهرانی دیگر تمایلی به نقش آفرینی در قامت یک بازیگر و ستاره سینما نداشت،می خواست به دنبال هدف و کارهای دیگر در حوزه هایی دیگر از هنر برود،شاید خیلی در آن موفق نبود اما همیشه ستاره سینما بود که می شد دل مشغولی های هنری اش را ماجراجویی نامید.

نیمی از دهه ی نود گذشته است و همچنان فروغ روزهای اوج هدیه تهرانی پیدا نیست.هر چند در فیلم «عادت نمی کنیم» وقتی هدیه تهرانی سیگارش را می گیراند به اندازه همان شعله کشیدن درخششی یکه را می بینید و بعد گذر زمان…

حالا خبر می رسد فیلم سینمایی«یک روز دیگر» به کارگردانی حسن فتحی با بازی هدیه تهرانی پس از چهار سال اکران می‌شود.

جلال شمسیان تهیه‌کننده این فیلم در گفت‌وگویی با یکی ازخبرگزاری های رسمی گفت: بعد از حضور فیلم در جشنواره فیلم فجر سال ۹۱ ، متاسفانه شرایط موجود و بی‌مهری‌های بوجود آمده باعث دور شدن فیلم از اکران شد و سعی کردیم در شرایط بهتری فیلم را اکران کنیم.

به نظر می‌آید شرایط اکران فیلم فراهم آمده و تلاش می‌کنیم «یک روز دیگر» در اکران عید فطر به روی پرده رود، اخیرا دوبله فیلم به مدیریت سعید مظفری انجام شده و کارهای نهایی آماده سازی را برای اکران انجام می‌دهیم.

شمسیان «یک روز دیگر» را فیلمی در ژانر دینی فلسفی عنوان کرد و گفت: بهترین‌های سینمای ایران و بازیگرانی از ملیت‌های مختلف در این فیلم حضور دارند و برای اکران هم برنامه تبلیغاتی متفاوتی را تدارک دیده‌ایم.

فیلم سینمایی حسن فتحی که در دو قسمت آخر سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» تبلیغات آن پخش شد، داستان پولی است که از دست کودکی ایرانی ناخواسته گم می‌شود و در یک صبح تا شب در شهر پاریس به دست آدمهایی از نژاد و ملیتهای و مذاهب گوناگون دست به دست می‌شود.

شاید افسون شهرزاد و سحر پاریس به کار آید و بار دیگر هدیه تهرانی بدرخشد.

بدون نظر

ورود