بدون نظر

اینستاگردی ، عنوان سلسله گزارشات هفتگی است که در روزیاتو و در چند ماه اخیر ارائه می شود و نگاهی دارد به دنیای سبک زندگی مجازی سلبریتی های ایرانی هنر و سیاست و فرهنگ در شبکه اجتماعی اینستاگرام. برای اگاهی از جدید ترین پست ها و مطالب شماری از سلبریتی های ایرانی پر مخاطب این شبکه، اینستاگردی های روزیاتو را مشاهده کنید. با ما در دومین گزارش شهریور همراه باشید.

q1

خبر اول را هم چون هفته قبل، به بهترین مدافع جهان اختصاص می دهیم که اخیرا به همراه هم تیمی هایش، مشغول استخر گردی در آسیاست.

از بهترین مدافع جهان چه خبر؟

q2

سید محمد موسوی، برترین مدافع جهان، این روز ها از المپیک ۲۰۱۶ بازگشته و فرصت کرده تا کمی به اینستاگرامش سر و شکلی بدهد. تصویر بالا، یکی از شیرین کاری های جدید آقا سید است که به مناسبت تولد فرهاد قائمی، ظرف کیکی را بر سر این بنده خدا خالی کرده و گفته:

«این آقا فرهاد دوست داشتنی، همیشه این بلا رو سر بچه ها در میاره، این دفعه من این شکلیش کردم. حقشه!»

محمد موسوی اکنون ۹۷۳ هزار فالوور دارد.

بهنوش بختیاری و سلفی چند هزار  نفری

q3

بهنوش بختیاری، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، این روزها دوران شلوغی را هم در دنیای مجازی و هم کار صحنه ای پیش می برد. او این هفته شمار فالوئر هایش از مرز ۴.۸ میلیون مخاطب فراتر رفت تا هم چنان پر بیننده ترین صفحه فارسی در اینستاگرام را در اختیار خود داشته باشد. وی در جدید ترین پستی که این هفته از اهواز گذاشت نوشت:

«اینجا اهواز. . . هر کسی بهشتی داره . . بهشت منم همین دیدن مردم است که عمیق و صادقانه خاطر خواهشونم. . . خوزستانیارو عشق است. بختیاریارو عشق است  . . . .»

او با این سلفی چند هزار نفری در اهواز، بیش از ۸۹ هزار لایک گرفت.

اینستا نوشته پرویز خان برای پزشکان

q4

پرویز پرستویی، سبک زندگی دیجیتالی خاص خود را دارد و اینستا نوشته هایش، با استقبال میلیونی کاربران ایرانی در فضای مجازی همراه شده است. او این هفته درباره خاطره ای از یک کودک و به نقل از یک داستان نوشت:

«کارولین: امروز زياد سرحال نيستم شب بدی رو گذروندم ديشب تو پارك هنگام پياده روي متوجه يه پسر سياه سوخته ١٥ ساله كه رو زمين خوابيده بود و دو تا از دوستاش هی صداش ميكردن متين بلند شو متين بلند شو توجهم رو جلب كرد رفتم سمتشون گفتم چي شده؟

«گفتند هيچي شما بفرماييد ترس تو چهره هاشون هويدا بود نشستم پيش متين ديدم بچه بدنش يخ زده و اصلا جوابي نميده به دوستاش گفتم به من بگين چشه تا يه خاكی بر سرم بريزم گفتن مشروب خورده ابليمو و نوشابه به پسرك دادم ولي نمي تونست فكش رو تكون بده و رو من بالا مي اورد و منم با گريه شونه هاشو مي ماليدم خدايا اين داره ميميره گفتم بندازينش تو ماشين من ببرمش بيمارستان، دوستاش گفتن نه خانوم حرف بیمارستان رو نزنين درمانده رفتم پيش چندين خانواده ای كه بساط كباب وجوجه به راه انداخته بودند.

جريان رو گفتم و ازشون کمک خواستم. گفتم بياين كمك من نمي دونم ديگه چه كار كنم مرداي خانواده يه نگاهی به من انداختن و گفتن خانم بی خيال مسئوليت داره جونش در بیاد می خواست نخوره شما هم بكش كنار گفتم بدنش يخ زده داره ميميره گفتن برو خانوم برو.

خانوم تمام لباسم كثيف شده بود ضربان قلبم به شدت ميزد يه لحظه يادم افتاد زنگ بزنم اورژانس و اين كارو كردم اورژانس اومد و گفت سرم قندی مي خواد فشارش پايينه و امكان اوردوز زياده گفتم اكی خب ببريمش گفتن بايد خانواده بيان صورت جلسه بشه گفتم من مادرش هستم فهميد دروغ ميگم به روم نياورد بچه رو برديم لقمان مراحل پزشكی شروع شد و بچه سلامتش رو به دست اورد و بردمش منزلش.

مادر و پدرش بندرعباس زندگی ميكردن و تنها خاله اش منزل بود و سپردمش به خدا و خاله اش ولی دلم از اون ادمای پارک شكست هم دين خودشون بود متين كليمی كه نبود كه بگن نجسه متين يه پسركه ١٥ ساله جنوبي بود متين پاك بود و مهربون يه اشتباه كودكی كرده بود…» همين اینستا نوشته های پرویز خان را قبلا در مقاله ای تحلیل کردیم.

پرویز خان را در این آدرس دنبال کنید. او بیش از ۴۰۰ پست منتشر کرد.

سایبر دیپلماسی علی لاریجانی در اینستاگرام

q5

علی لاریجانی، رییس سه دوره مجلس شورای اسلامی از جمله مسئولان رسمی کشور است که فعالیت زیادی در اینستا دارد و حداقل هفته ای ۳ پست را به اشتراک می گذارد. در جدید ترین پست هایی که ایشان منتشر کرده، پیام تسلیتی بود مبنی بر درگذشت استاد داود رشیدی، هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون.

امیدواریم رییس مجلس، حضور اینستاگرامی خود را در راستای توسعه سایبر دیپلماسی کشور، ارتقا دهند. ادمین صفحه وی، بیش از ۷۰۰ پست از ایشان منتشر کرده و ۵۳ هزار نفر فالوئر این صفحه هستتند.

بهرام رادان و  تولد یک دوست

q6

بهرام رادان که این روزها فیلم بارکد ۱۰ میلیارد تومانی را روی پرده ها دارد، شمار فالور هایش از مرز ۲.۴ میلیون مخاطب فرا تر رفت.  او این هفته نیز هم چون هفته های پیش، تنها به انتشار ۱  پست بسنده کرد. پستی که نشان می دهد تولد یک دوست را با عکسی خاص تبریک گفته است. بهرام رادان را در این نشانی دنبال کنید. او بیش از ۸۷۰ پست به اشتراک گذاشته است.

پژمان بازغی و هفته ای با سلفی روستایی

q7

پژمان بازغی این هفته تنها ۱ پست در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و آن هم مربوط به نقاش معاصر، ایران درودی بود. وی زیر عکس بالا نوشت:

«سلام امروز زادروز ٨٠ سالگی بانو ايران دررودي، وهمزمان تاسيس موزه اثار ايشان است. به همت مهندس رجبی معمارو همكارانشان درشهرداری تهران، خوشحالم كه درزمان حيات ايشان اين مهم به سرانجام رسيد. پ نوشت: برای اولين بار در حوزه هنرهاي تجسمي اين اتفاق افتاد.»

پژمان بازغی شمار فالوور هایش از ۸۱۲ هزار نفر هم فرار تر رفت. او فقط صفحه همسرش، مستانه مهاجر، که تدوین گر سینما است را فالو کرده و البته در این نشانی در دسترس خواهد بود.

رامبد جوان و کولاک اینستاگرامی بهداد

q8

رامبد جوان که دو سالی است که با برنامه طنز خندوانه در شبکه نسیم، مخاطبان زیادی را دست و پا کرده، در اینستاگرام نیز بسیار فعال بوده و بیش از ۱ هزار پست را به اشتراک گذاشته که ۳.۸ میلیون فالوور برای ایشان به همراه آورده. او اخیرا فاطمه حمامی را به برنامه خود دعوت نموده که نقاشی زبردست و پر توان است و معلولیت جسمی خود را به هیچ گرفته و نقش هایی بر هم می زند استادانه. تصویر بالا، عکسی است که اخیرا رامبد منتشر  کرده و فاطمه خانم را درحال نقش زدن تصویر جناب رامبد خان نشان می دهد.

تصویر زیر نیز خالی از لطف نیست. گویا جناب رامبد برای قوی ترین مرد جهان، پر کاه است.

q9

رامبد را در این نشانی دنبال کنید.

محمد رضا گلزار و  اهمیت زمان

q10

محمد رضا گلزار، بازیگر سینما، تصاویر بالا را اخیرا در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت که اولین هنرپیشه ایرانی است که در صفحه رسمی جدید اینستاگرام از او نام برده شده است.

به هر حال، محمد رضا گلزار را در این نشانی دنبال کنید. گلزار بیش از ۳.۴ میلیون فالوور دارد.

کمی از دنیای هنرپیشه های سینما موقتا دور می شویم و به عالم بزرگان مستطیل سبز می رویم؛ خبر بعدی را از جادوگر فوتبال آسیا شروع می کنیم.

علی کریمی و اضافه وزن

q11

علی آقای کریمی، جادوگر سابق فوتبال آسیا و ارتش سرخ پوشان پایتخت، این روزها در اینستاگرام با مخاطبانش در ارتباط است و ۱.۴ میلیون فالوور دارد. او خیلی فعالیتی در اینستاگرام ندارد اما پست هایش با استقبال طرفداران دو آتیشه پرسپولیس همراه می شود. وی اخیرا به یاد سال های نه چندان دور، پا به توپ شده و عکس بالا را منتشر کرده. علی کریمی در زیر این پست نوشته است: «اضافه وزن چی میگه؟»

علی آقا را در این نشانی دنبال کنید.

سلطان در تمرین تیم ملی

q12

بعد از جادوگر سرخ پوش ها، باید از سلطان قرمز ها گفت. این هفته علی آقا در اینستاگرام فعال بود و تصویری از دیدار با کادر فنی و بازیگران تیم ملی پیش از رقابت با قطر به اشتراک گذاشت. رقابتی که در دقایق پایانی، با نتیجه ۲-صفر به سود ایران به اتمام رسید و گویا علی آقا خوش قدم بود.

علی پروین را در این نشانی دنبال کنید.

از صفحه رسمی استقلالی ها چه خبر؟

q13

صفحه رسمی استقلالی ها در اینستاگرام، این هفته تصویری از تمرین آبی پوشان پایتخت را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد تعطیلات لیگ برای علی آقای منصور و تیمش، فرصت خوبی را برای ریکاوری قرار داده است.

صفحه رسمی استقلال در اینستاگرام، بیش ترین تعداد پست را درمیان صفحات ورزشی ایران منتشر کرده است.

بهاره رهنما  و شاگردانش

q14

بهاره رهنما، یکی از بازیگران فعال سینما تئاتر و تلویزیون، از جمله سلبریتی ها با بیش از ۲.۳ میلیون فالوور در اینستاگرام به شمار می رود که فعالیت زیادی در این شبکه از خود نشان داده است. او اخیرا به دنبال آموزش های آشپزی در صفحه شخصی اینستاگرامش است که به نظر می رسد مخاطبان زیادی را با این خلاقیت جدید هنری و غذایی، با خود همراه کرده. وی در این هفته عکس بالا را به اشتراک گذاشت و نوشت:

«امروز سالگرد اولين جلسه اشنايي من با اين گروه دوست داشتني و شاگردهاي عزيزمه كه سومين اثرشون رو همراه با فريدون محرابي عزيز امروز روي صحنه ميبريم، از استاد دژاكام عزيز كه فرصت تدريس به اين جوون هاي متفاوت و با استعداد رو به من دادند ممنونم 🙏🏻 و از خداوند بخاطر نمايش، بخاطر دوستي و بخاطر همه چيز 💐»

سحر قریشی ۴.۲ میلیونی فالووری

q15

سحر قریشی این هفته نیز در اینستای خود که به مرز ۴.۲ میلیون فالوور رسیده است فعال بود. وی تصویر سلفی بالا را در کنار یک دوست منتشر کرد و زیرش نوشت: «NEW STYLE»

سحر قریشی را در این نشانی دنبال کنید.

سلفی رضا عطاران با مدال آوران المپیک ریو

q16

رضا عطاران هنرپیشه طنز سینمای ایران، این روز ها خیلی فرصت نمی کند به اینستاگرام سر بزند، او در جدیدترین پست خود، در همایشی جهت تقدیر از مدال آوران ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو، سلفی با برخی از مدال آوران را منتشر کرد که در تصویر، کیمیا علیزاده، بهداد سلیمی و رستم و سهراب وزنه برداری ایران دیده می شوند.

رضا عطاران، بیش از ۱.۸ میلیون فالوور دارد.

شیلا خداداد و تسلیت به خانواده استاد

q17

شیلا خداداد، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، با انتشار تصویر بالا، درگذشت استاد رشیدی را تسلیت گفت.

شیلا خداداد را در این نشانی دنبال کنید.

الناز شاکردوست و طبیعت گردی تابستانه

q18

الناز شاکر دوست، بازیگر سینمای ایران، تصویری با تهمینه میلانی در اینستاگرامش که ۴.۱ میلیون فالوور دارد منتشر کرد و زیر آن نوشت:

«در آخرين روز مردادمـاه #١٣٩٥ با كارگردانِ هميشه موفق و آگـــاه بانـو تهمينه ميلانـــى عزيزم ___گاه مى انديشم چندان هم مهم نيست اگر هيچ از دنيا نداشته باشم، همين مرا بس كه كوچه اى داشته باشم و باران، و انســـانهايى در زندگيم باشند كه زلال تَر از باران هستند! عكس از پيام ايرايى يار هميشگى»

تصویر بالا مدتیست که به روز رسانی نشده است.

رضا یزدانی واینستاگرام و گیتارهایش

q19

رضا یزدانی، خواننده نوستالژی پاپ که اخیرا در برنامه دورهمی مهران مدیری در شبکه نسیم به همراه استاد علی نصیریان حضور یافته بود، را که به خاطر دارید؟ وی تصویر بالا را اخیرا در اینستاگرام ۳۲۸ هزار نفریش منتشر کرده است.

«اين گيتارها ١٦ گيتار آيبانزى هست كه تا الان از كمپانى براى كنسرتها گرفتم… قصد دارم تا دو سال آينده كه تعداد آنها تقريباً به ٤٠ عدد رسيد، نمايشگاهى برگزار كنم از گيتارها و عكسهاى كنسرت هاى مربوط و در آن نمايشگاه ٢٠ گيتار هديه خواهم داد به نوازندگان مستعدى كه دوست دارند با برندآيبانز ساز بزنن.»

رضا اکنون در سایت برند معروف آیبانز، به عنوان سفیر این برند در کشورمان معرفی شده است.

رضا یزدانی را در این نشانی دنبال کنید.

مهناز افشار و ۴ هفته غیبت

q20

غیبت مهناز افشار، هنر پیشه فعال ایرانی در اینستاگرام، به بیش از ۲۸ روز رسید و به نظر می رسد، دستگیری همسرش در چند وقت اخیر، بی ارتباط با عدم فعالیت اینستاگرامی این هنرپیشه تئاتر و سینما نباشد.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید، آخرین پست های مهناز افشار در اینستاگرام ۴.۴ میلیون مخاطبی اش را تشکیل می دهد. او البته اخیراً عدم فعالیتش در اینستاگرام را شکست و با تصویری از استاد رشیدی، بار دیگر به این شبکه ی اجتماعی آمد.

لیلای ورزش ایران

q21

لیلا رجبی، یانوی ایرانی پرتاب وزنه در رقابت های المپیک ریو ۲۰۱۶، پست بالا را اخیرا منتشر کرده که که گویا به خلیج همیشه فارس رفته است.

وی در ۲ هفته، شمار فالوورهایش از ۸۷ هزار نفر به ۱۳۸ هزار نفر رسید.

دنیای سلبریتی های ایران و جهان را هر روز در سرویس چهره های روزیاتو دنبال کنید.

بدون نظر

ورود