بدون نظر

در دو مطلب پیشین از بررسی ۲۷ فیلم مهم هالیوود در پاییز امسال، نگاهی اجمالی به تعدادی از فیلم هایی داشتیم که می تواند توجه بسیاری از منتقدین و کارشناسان سینمایی را به خود جلب کند. فیلم هایی همچون “Sully”، “Snowden “، “The Magnificent Seven” و “The Birth of a Nation” که نوید بخش روزهایی خوب در فصل جشنواره های بین المللی بویژه اسکار خواهد بود.

در این مطلب بخش سوم و پایانی این فهرست را مورد ارزیابی قرار می دهیم:

 

“The Girl on the Train”

the-girl-on-the-train-october-7

امیلی بلانت که برای بازی در فیلم “Sicario” با تحسین بسیاری مواجه شد، در این فیلم نقش زنی را بازی می کند که به تازگی از همسر خود جد شده و در کش مکش عقل و احساس، درگیر پرونده گم شدن فردی می شود که فضای ذهنی او را بطور کل تغییر خواهد داد.

این فیلم از رمان پرفروشی با همین نام اقتباس شده است.

 

“Mascots”

mascots-october-13

کریستوفر گست که پیش از این او را بخاطر کمدی های موفقی همچون “Waiting For Guffman” و  “Best In Show” می شناختیم، اخیرا با این فیلم داستانی توانسته اندکی به روزهای اوج خود باز گردد.

درون مایه اصلی فیلم “Mascots” داستان افرادی است که در داخل لباسهایی خاص به رقابت با یکدیگر برای تصاحب جام طلا مشغولند.

 

“The Accountant”

the-accountant-october-14

بن افلک دیگر ستاره هالیوود پس از فیلم بت من این بار در فیلم “حسابدار” نقشی پیچیده را بازی می کند. در حالیکه شبکه ای از مجرمان برای سروسامان دادن به مشکلات مالی خود به سراغ افلک می روند، او حتی پا را از وضائف محول شده فراتر گذارده و ماموریت های  هیجان انگیز را بر عهده می گیرد.

 

“In a Valley of Violence”

in-a-valley-of-violence-october-21

بسیاری تای وِست را بخاطر کارگردانی فیلم هایی در ژانر وحشت می شناسند اما او اینبار با فیلم “در دره خشونت” داستانی خونین و البته جالب را به تصویر می کشد که به گفته برخی منقدین نیمی از آن شبیه فیلم “John Wick” و نیمی دیگر شبیه فیلم “Unforgiven” است.

ایثان هاک و جان تراوُلتا ستاره های اصلی این فیلم وسترن هستند.

 

“Jack Reacher: Never Go Back”

jack-reacher-never-go-back-october-21

در نسخه دوم این فیلم، تام کروز که پیشتر افسر ارتش آمریکا بوده و اکنون بیکار  و سرگردان است؛ خود را در میان ماجراهایی غیر قابل حل می بیند که گویی تنها خود او می تواند به آنها سر و سامان دهد.

تیپ فیلم هایی که تام کروز شاید بهترین گزینه برای محوریت در آنهاست.

 

“A Monster Calls”

a-monster-calls-december-23

پسر بچه ای برای مقابله با بیماری سخت مادرش از درختی غول پیکر کمک می گیرد. فیلمی بنظر دیدنی با بازی هنرمندانی بزرگ همچون لیام نیسِن، سیگوری ویوِر  و فلستی جونز ستاره فیلم”Rogue One” .

 

“The Eagle Huntress”

the-eagle-huntress-october-28

شکارچی عقاب محصول مغولستان را بی تردید باید یکی از مهیج ترین مستند های چند سال اخیر و پاییز امسال دانست.

این فیلم مستند، روایتگر داستان دختری ۱۳ ساله است که تلاش می کند به اولین زن خانواده طی ۱۲ نسل گذشته تبدیل شود که توانسته عقاب شکار کند.

ترانه ای بسیار زیبا نیز در این فیلم وجود دارد.

 

“Inferno”

inferno-october-28

تام هنکس در این فیلم بار دیگر در نقش رابرت لانگدون ظاهر می شود که پیش از این آن را در فیلم “The Da Vinci Code” بخاطر می آوریم. نسخه جدید این سری فیلم ها مملو از مفاهیم فتنه انگیز و باورهای اعتقادی است.

 

“Arrival”

arrival-november-11

امی ادامز دیگر ستاره برنده اسکار در این فیلم علمی تخیلی ایفای نقش می کند؛ فیلمی که تا همین جا هم توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و ادامز را به یکی از بخت های اصلی جایزه بهترین هنرپیشه نقشه اصلی زن در اسکار پیش رو مبدل کرده است.

 

 

 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود