گشت و گذار در کمپانی «مارس»؛ جایی که زادگاه M&Ms، اسنیکرز و توئیکس است

مقر حکومت اِم اند اِمزها

گشت و گذار در کمپانی «مارس»؛ جایی که زادگاه M&Ms، اسنیکرز و توئیکس است

استخدام شدن در یک کمپانی شیرینی سازی، آن هم شرکتی همانند مارس برای بسیاری از آدم ها هیجان انگیز و جالب توجه به نظر می رسد. تصور کنید در ورودی شرکت یک اسمارتیز بزرگ ایستاده و با انبوهی از اسمارتیزهای رنگی از شما استقبال می کند. حتی تصورش هم هیجان انگیز است، چه برسد به واقعیت.

اسمارتیزهای M&Ms شکلات های اسنیکرز، میلکی وی و توئیکس که از جمله شیرینی های محبوب سراسر دنیا محسوب می گردند، همگی توسط کمپانی «مارس» تولید شده و به سراسر دنیا توزیع می شوند.

در همین رابطه، یکی از کارمندان این شرکت به پایگاه اینترنتی بیزینیس اینسایدر گفته که: «اینجا بهترین مکانی است که من تاکنون در آن فعالیت داشته ام. همه ما همانند یک خانواده بزرگ در کنار یکدیگر مشغول به کار هستیم و این صمیمیت و همکاری را نمی توان در شرکت های دیگر پیدا کرد.»

بد نیست بدانید که مجله فورچون، مارس را در فهرست یکصد کمپانی برتر برای کار در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قرار داده. شرکت مورد بحث در حال حاضر حدود ۷۲ هزار کارمند در سراسر دنیا و بالغ بر ۲۵ هزار کارمند در آمریکا دارد. البته شایان ذکر است که فقط ۱۶ هزار نفر از تعداد یاد شده جهانی در شرکت شکلات سازی مارس فعالیت می کنند.

در ادامه می توانید تصاویری از گوشه و کنار شعبه Hackettstown در آمریکای شمالی این شرکت را مشاهده کنید.

marsoffice-2
چهار M&Ms خوشحال که در سر در ورودی شرکت نشسته اند و نظاره گر ورود و خروج ها هستند.
marsoffice-3
از ۱۶ هزار کارمند شکلات مارس، ۱۲۰۰ نفر از آنها در شعبه هاکِتستون مشغول به کار هستند.
marsoffice-4
کمپانی شکلات مارس، مجموعا ۲۹ شیرینی تولید می کند که شامل برندهایی همانند اسنیکرز، داو، ام اند امز، میلکی وی و توئیکس می شوند. شعبه آمریکای این شرکت همچنین شامل کارخانه تولید اسمارتیزهای M&Ms نیز هست و ۵۰ درصد از اسمارتیزهای تولیدی آمریکا در این مکان تولید می شوند.
marsoffice-5
کارخانه تولید M&Ms در هاکِتستون در سال ۱۹۵۸ میلادی تاسیس شده است و بخش اداری آن در سال ۱۹۷۹ میلادی به آن اضافه شده.
marsoffice-6
محصولات برند M&Ms نخستین بار در سال ۱۹۴۰ میلادی وارد بازار شد. از جمله اسمارتیزهای تولیدی شعبه هاکِتستون می توان به ام اند امزهای شکلاتی، مینی، بادام زمینی در ۱۲ رنگ متنوع اشاره کرد.
marsoffice-7
لازم به اشاره نیست که تمامی محصولات این شرکت برای کارمندان آن رایگان است. در گوشه و کنار کمپانی دستگاه های اتوماتیک برای ارائه انواع شکلات های تولیدی وجود دارد که بدون نیاز به پرداخت پول، کارمندان می توانند نمونه های مورد علاقه خود را میل کنند.
marsoffice-8
علاوه بر مزایای یاد شده در بالا، کارمندان مارس اعتقاد دارند که قوانین و فضای کاری اینجا فوق العاده عالیست به طوری که بیشتر آنها برای سال های طولانی آنجا مانده اند و حتی گاهی فرزندان خود را نیز به استخدام این شرکت در می آورند.
marsoffice-9
جالب است بدانید حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از کارمندان این شرکت، نسل دوم از یک خانواده هستند که در آنجا فعالیت می کنند.
marsoffice-10
بیشتر کارمندان این شرکت اعتقاد دارند که فرهنگ کار در این مکان بی همتاست و کیفیت، مسئولیت، لیاقت، آزادی و سود دو طرفه از جمله کلیدی ترین مسائل جاری در این شرکت به شمار می روند.
marsoffice-11
مارس یک برنامه داوطلبانه به نام MVP نیز دارد که کارمندان به صورت دلخواه اضافه کاری می کنند. در این راستا اعلام شده که در سال ۲۰۱۵، بیش از ۲۲۰۰ کارمند بیش از ۷ هزار ساعت کار داوطلبانه داشته اند. این از محبوبیت مارس در میان کارمندانش نشان دارد.
marsoffice-12
فضای کاری کاملا یکسان بوده که این مساله همکاری میان کارمندان را افزایش می بخشد.
marsoffice-13
مساحت کلی این شرکت حدود ۹۳۰۰ متر مربع است.
marsoffice-14
بیشتر دیوارهای داخلی کمپانی، شیشه ای هستند. حتی اتاق کنفرانس نیز شیشه ای بوده و می توان فضای داخل آن را دید.
marsoffice-15
هر کدام از اتاق های کنفرانس نام مخصوص خود را دارند.
marsoffice-16
در همه جای شرکت مارس عکس یا مجسمه ای از شکلات را می توانید مشاهده کنید.
marsoffice-17
اتاق ناهار کمپانی همانند یک کافه تریا طراحی شده و غذاهای بسیار باکیفیت به کارمندان ارائه می دهد.
marsoffice-18
حتی وسایل ورزشی همانند تردمیل را نیز می توان در بخش هایی از این شرکت دید.
marsoffice-19
محوطه و فضای باز این کمپانی بیش از ۴۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد که کارمندان گاهی برای استراحت در این فضا پیاده روی می کنند.
marsoffice-20
کارخانه M&M’s با ۴۰۰ هزار متر مربع وسعت در فاصله بسیار کمی از بخش اداری واقع شده است.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود